در هفته ی بهزیستی 1402:

گره‌های امیدآفرین زنان قالی‌باف

آیین بهره برداری از گروه قالی بافی همیار زنان سرپرست خانوار "امید"

همزمان با ششمین روز از هفته بهزیستی و با حضور معاون مدیر کل بهزیستی استان اصفهان و گروه قالی بافی همیار زنان سرپرست خانوار (امید) مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، عبدالرضا اسماعیلی معاون مدیر کل بهزیستی استان، متقی نژاد، معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان و مهران فر رئیس شورای اسلامی شهر برزک، در ششمین روز از هفته بزرگداشت بهزیستی و چهل و دومین سال تاسیس سازمان بهزیستی کشور گروه قالی بافی زنان سرپرست خانوار (امید) را که به بافت قالی دست باف کاشان، می پردازند افتتاح کرد.
گفتنی است این گروه با حضور جمعی از زنان سرپرست خانوار و با تخصیص اعتباری بالغ بر۶۰۰ میلیون ریال از سوی سازمان بهزیستی کشور راه اندازی شده است.
لازم به ذکر است راه اندازی گروههای همیار یکی از راههای موفق توانمند سازی زنان سرپرست خانوار می باشد که برای تشکیل و راه اندازی این گروه ها مبلغی بلاعوض، به صورت متغیر و بر مبنای نوع طرح پیشنهادی و همچنین میزان هزینه کرد آن طرح از سوی سازمان بهزیستی تخصیص یافته و در صورت پیشرفت مفید و مناسب طرح پیشنهادی به منظور حمایت و پشتیبانی بیشتر، جهت توسعه ی آن فعالیت، مبالغ بلاعوض دیگری با عنوان “توسعه ی کار” به آنها اختصاص خواهد یافت.