صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار ستادی | به شکل مجازی ؛ اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان کاشانی
اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان کاشانی، سایت مشاوره، سایت مشاوره تخصصی، سایت مشاوره سازمان بهزیستی کشور،،آزمون‌های ترسیم نقاشی و تست‌های فرافکن CAT

به شکل مجازی ؛ اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان کاشانی

غربالگری اضطراب کودکان پنج تا ۶ سال شهرستان کاشان از روزهای کرونا تا کنون، به صورت مجازی و از طریق سامانه اجرا می‌شود.

به روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان ، معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان گفت: والدین کودکان پنج تا ۶ سال می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری اضطراب به آدرسmoshavereh.behzisti.gov.irنسبت به تکمیل پرسشنامه اقدام کنند و در صورت لزوم و داشتن علایم به مراکز مشاوره و پس از آن به روانپزشک معرفی شوند.

متقی نژاد افزود: این طرح از سال‌های قبل در مهد‌های کودک و پیش دبستانی‌ها اجرا می‌شد، اما  از روزهای شیوع کرونا و تعطیلی این مراکز تا کنون ، به صورت مجازی اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح غربالگری اضطراب کودکان با هدف شناسایی زودهنگام کودکان در معرض خطر اضطراب، ارجاع زودهنگام برای مداخله تخصصی و افزایش اطلاعات والدین درباره پیشگیری از آن توسط ,واحد پیشگیری بهزیستی اجرا می‌شود.

رئیس بهزیستی شهرستان کاشان گفت: این اختلالات در صورت بی توجهی، نبود تشخیص به موقع و درمان نشدن در دوره نوجوانی و بزرگسالی موجب افت عملکرد تحصیلی، اجتماعی و شغلی فرد و بروز رفتار‌های اجتنابی، ترس مرضی یا منجر به افسردگی و مصرف مواد مخدر می‌شود که با تشخیص به موقع و مداخله به هنگام می‌توان از طریق والدین و مربیان به کودکان کمک کرد که چگونه اضطراب خود را کنترل کنند و زندگی طبیعی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه گام بعد از غربالگری شناسایی کودکان مضطرب، معرفی به مشاوره و اجرای شیوه نامه‌های درمانی از جمله رفتار درمانی بازی درمانی و استفاده از ابزار‌های تشخیصی همانند آزمون‌های ترسیم نقاشی و تست‌های فرافکن CAT برای تشخیص علت اضطراب خواهد بود، مراحل ثبت نام در سامانه ی غربالگری را اینگونه  عنوان نمود : خانواده های گرامی لازم است، برای ورود به سامانه جامع مشاوره از طریق لینک  http://moshavereh.behzisti.ir وارد شده ، گزینه ی ورود را انتخاب می نمایند و پس از ثبت نام با کد ملی و درج تاریخ تولد کودک به صورت خودکار نام کاربری و رمز عبور از طریق پیامک برای والدین ارسال می شود که والدین باید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ارسالی مجددا به سامانه وارد شده و گزینه ی غربالگری اضطراب را از قسمت کاربری انتخاب نموده و به یولات پرسشنامه پاسخ دهند که بعد از اتمام سوالات نتیجه ی ارزیابی و راهنمایی لازم به خانواده های محترم ارائه خواهد شد.

گفتنی است هزینه ی درمان اختلال اضطراب کودکانی که مشخصات آنان در این سامانه درج شده و از این طریق به دفاتر مشاوره و کلینیک ها ارجاع داده می شوند بصورت نیم بها محاسبه خواهد شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

همایش تحکیم بنیاد خانواده در کاشان،نیروی انتظامی ، اداره بهزیستی ، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و شورای هماهنگی هیئات مذهبی کاشان ،سرهنگ بساطی فرماندهی نیروی انتظامی کاشان

همایش تحکیم بنیاد خانواده در کاشان

اگر خانواده دارای استحکام باشد جامعه از استحکام برخوردار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister