صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | مشکلات اقتصادی تنها کمپ اعتیاد بانوان در کاشان را تعطیل کرد
مشکلات اقتصادی تنها کمپ اعتیاد بانوان در کاشان را تعطیل کرد

مشکلات اقتصادی تنها کمپ اعتیاد بانوان در کاشان را تعطیل کرد

در نشست خبری که بمناسبت هفته ی گرامیداشت مبارزه با مواد مخدر به انجام رسید متقی نژاد گفت : تعطیلی کمپ ترک اعتیاد بانوان در کاشان امروز به دغدغه‌ای تبدیل شده که لازم است مسئولان در راستای احیای آن تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان متقی نژاد معاون مدیرکل ورئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان در این نشست خبری که با حضور جمعی از اصحاب رسانه ی شهرستان در محل دفتر ریاست بهزیستی شهرستان کاشان برپا شده بود گفت: از مواد مخدر به عنوان بلائی خانمان سوز یاد می‌شود که می‌تواند زندگی هر انسانی را به تباهی بکشاند و از سویی موجب بروز خسارات متعدد به جامعه و خانواده‌ها می‌شود و در این روزها که در هفته مبارزه با مواد مخدر قرار داریم درباره مبارزه با این آسیب اجتماعی حرف‌ها و صحبت‌های مختلفی انجام می‌شود و از این بلای خانمان‌سوز و مضرات آن بسیار یاد می‌شود  اما آنچه مهم بوده آن است که آثار این اقدامات دیده شود.

وی با اشاره اجمالی به زیانهای مصرف مواد مخدر صنعتی و سنتی اینگونه عنوان کرد که جدیدا از مواد مخدر انواع و گونه‌های مختلفی مشاهده شده و توجه به همین موضوع ایجاب می کند تا والدین با مراقبت بیشتر از جوانان و نوجوانان بگونه ای رفتار کنند تا دلبندانشان دچار این بلای خانمان سوز نشوند چراکه گرفتاری به آن قطعا خسارات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان با بیان اینکه کمپ زنان در کاشان به دلیل مشکلات اقتصادی به مرخصی رفته است، افزود: وجود کمپ زنان در شهرستان کاشان لازم و ضروری است چراکه می‌تواند شهرستان‌های تابعه خود نظیر آران و بیدگل، نطنز و اردستان را تحت پوشش قرار دهد.

رییس اداره بهزیستی کاشان با تاکید بر لزوم کارآفرینی برای بهبودیافتگان گفت: از سوی اداره بهزیستی شهرستان کاشان در سه ماهه نخست امسال۱۸ مورد تسهیلات اشتغالزایی چهار درصد به معتادان بهبودیافته شهرستان پرداخت شد.

ایشان با اشاره به اینکه ۵۸ طرح تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی اشتغالزایی چهار درصد از ابتدای سال ۹۹ تا کنون به معتادان بهبودیافته شهرستان پرداخت شده اظهار داشت همچنین کارفرمایانی که معتادان بهبودیافته را تا پنج سال بکارگیرند افزون بر اینکه حق بیمه کارگری معتاد بهبودیافته را بهزیستی به آنان اعطا می‌کنند می‌توانند به ازا هر فرد بهبود یافته تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی را دریافت کنند.

رییس اداره بهزیستی کاشان همچنین با یادآوری از انعقاد تفاهم‌نامه سازمان بهزیستی با مرکز فنی حرفه‌ای گفت معتادین بهبود یافته و خانواده های آنها می توانند تحت آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای با موضوعات مورد علاقه ی خود قرار گرفته ، پس از کسب مهارت کافی و اخذ مدرک معتبر و دریافت تسهیلات اشتغال زایی ، به ایجاد کسب و کار پایدار پرداخته و یا جذب بازار اشتغال شوند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بهزیستی با همکاری دادستان و پلیس مبارزه با مواد مخدر و به ندرت افراد خود معرف معتادان را در کمپ‌ها پذیرش می‌کند افزود: ماهانه ۳۰۰ مددجو در این مرکزها بستری می‌شود.

رییس اداره بهزیستی کاشان پرداخت هزینه ۱۲۵۰۰۰۰۰۰ ریالی برای معتادان به مرکزهای ترک اعتیاد در سه ماهه نخست امسال را یادآورشد و گفت: برای هفت مرکز نیز ۲۵یاری برگ توزیع شد

وی همچنین اضافه کرد که افرادی که نیازمند دریافت مشاوره بوده اما قادر به پرداخت هزینه‌های آن نیستند، می‌توانند با مراجعه به مراکز بهزیستی و پس از تایید مددکار «یاری‌برگ» دریافت کنند که این
یاری برگ‌ها تعدادی از جلسات مشاوره را تحت پوشش قرار داده و هزینه‌های آن را کم تر و یا به طور کلی رایگان می‌کنند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

جلسه با دادستان کاشان در خصوص

برنامه تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در شهرستان کاشان کلید خورد

جلسه هماهنگی درخصوص تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر با حضوردکتر روح ...

همزمان با روز عصای سفید، تیم کاشان قهرمان رقابت‌های گُلبال نابینایان و کم‌بینایان اصفهان شد.مرد نابینا و کم‌بینا در رشته‌های گلبال، شطرنج، جودو، دوومیدانی، پاورلیفتینگ و شنا

همزمان با روز عصای سفید، تیم کاشان قهرمان رقابت‌های گُلبال نابینایان و کم‌بینایان اصفهان شد

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، در هفته ی گذشته مسابقات ورزشی نابینایان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister