صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان
مناسب سازی منزل ویژه معلولین، عکس خودرو مناسب سازی شده

مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، تأکید کرد: تا پایان سال ۹۸ مناسب‌سازی منزل و خودرو برای ۵۸ نفر از افراد دارای معلولیت به سرانجام رسید

دبیر کارگروه تخصصی مناسب سازی شهرستان تصریح کرد: دفتر توانمندسازی افراد دارای معلولیت، به ‌عنوان بخشی از معاونت توان‌بخشی در حوزه توانمندسازی ، فعالیت می‌کند که یکی از فعالیت‌های بسیار مهم ، آماده کردن زیر ساختها برای دسترس‌پذیر بودن امکانات منزل و خودرو شخصی و فراهم ساختن امکان دسترسی افراد دارای معلولیت به محیط خارج از منزل و همچنین در بخش ثانوی، رایزنی و پیگیری بحث مناسب سازی اماکن عمومی ، ادارات ، ارگانها و نهاد ها ، پارکها و معابر است که با تشکیل جلسات تخصصی کارگروه مناسب سازی شهرستان به ریاست فرماندار محترم و حضور نمایندگان سایر ادارات و دبیری اداره بهزیستی ، این مهم در حال تحقق است و در بخش فیزیکال این امر که مشتمل بر مناسب‌سازی محیط زندگی و خودرو ست و در رفت‌وآمد و تعامل افراد دارای معلولیت با اجتماع نقش بسزایی دارد، بهزیستی مستقیما بر طبق ضوابط قانونی و سازمانی انجام وظیفه می نماید.

وی اظهار کرد: مناسب‌سازی فقط جنبه فیزیکی ندارد، چراکه ما باید جامعه‌ای داشته باشیم که برای همه افراد دسترس‌پذیر باشد و به‌غیر از دسترس‌پذیری فیزیکال به دنبال دسترس‌پذیری نرم‌افزاری با استفاده از تکنولوژی هستیم که بعنوان نمونه، اخیرا با همکاری خوب اداره میراث فرهنگی شهرستان ،دسترسی سهل و آسان افراد دارای معلولیت به اماکن تاریخی با حفظ استانداردهای تخصصی در حال بررسی و برنامه ریزی و اجرایی شدن است.

متقی نژاد تأکید کرد: مناسب‌سازی منزل افراد دارای معلولیت و مناسب‌سازی خودرو آن‌ها به‌ صورت جدی در حال پیگیری است و در بخش مناسب‌سازی که اهمیت زیادی دارد بازدیدهای تخصصی مختلفی صورت گرفته و با توجه به نیاز فرد تصمیمات نهایی اخذ شده و این امر میسر  و انجام پذیر میشود که در همین راستا بهزیستی شهرستان کاشان بعد از شهر اصفهان، با داشتن بیشترین موارد و بیشترین رقم هزینه کرد طلایه دار و پیشتاز این امر مفید و کاربردی  و مهم در سطح استان اصفهان می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته در بازدید های کارشناسی مناسب‌سازی خودرو و منزل ۵۸ فرد دارای معلولیت با در نظر گرفتن نیازها و عملکرد متقاضی ، و بررسی وضعیت و شرایط محل زندگی ، موارد ، تجزیه‌ و تحلیل شده و در بخش مناسب سازی مسکن ، تعداد ۴۵ منزل بمبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۰۳۸/۱ ریال و در بخش مناسب سازی خودرو تعداد ۶ دستگاه خودرو بمبلغ ۰۰۰/۲۰۰/۳۹ ریال و همچنین نصب بالابر به تعداد ۷ مورد بمبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۶۱ ریال  مناسب سازی صورت گرفته است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مسابقه ی ویلچررانی بین توانخواهان و جانبازان کاشانی برگزار شد

‌بمناسبت میلاد با سعادت حضرت نبی اکرم(ص) و امام جعفر صادق علیه السلام ، مسابقه ی ویلچررانی بین دهها نفر از معلولین و جانبازان کاشانی برگزار شد.

توانخواه کاشانی تفسیر مصور شعر زیبای ” بی بال پریدن”

نمایشگاه نقاشی هنرمند توانخواه کاشانی با عنوان «بی بال پریدن» با حضور مسئولان استانی و ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin