صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان
مناسب سازی منزل ویژه معلولین، عکس خودرو مناسب سازی شده

مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، تأکید کرد: تا پایان سال ۹۸ مناسب‌سازی منزل و خودرو برای ۵۸ نفر از افراد دارای معلولیت به سرانجام رسید

دبیر کارگروه تخصصی مناسب سازی شهرستان تصریح کرد: دفتر توانمندسازی افراد دارای معلولیت، به ‌عنوان بخشی از معاونت توان‌بخشی در حوزه توانمندسازی ، فعالیت می‌کند که یکی از فعالیت‌های بسیار مهم ، آماده کردن زیر ساختها برای دسترس‌پذیر بودن امکانات منزل و خودرو شخصی و فراهم ساختن امکان دسترسی افراد دارای معلولیت به محیط خارج از منزل و همچنین در بخش ثانوی، رایزنی و پیگیری بحث مناسب سازی اماکن عمومی ، ادارات ، ارگانها و نهاد ها ، پارکها و معابر است که با تشکیل جلسات تخصصی کارگروه مناسب سازی شهرستان به ریاست فرماندار محترم و حضور نمایندگان سایر ادارات و دبیری اداره بهزیستی ، این مهم در حال تحقق است و در بخش فیزیکال این امر که مشتمل بر مناسب‌سازی محیط زندگی و خودرو ست و در رفت‌وآمد و تعامل افراد دارای معلولیت با اجتماع نقش بسزایی دارد، بهزیستی مستقیما بر طبق ضوابط قانونی و سازمانی انجام وظیفه می نماید.

وی اظهار کرد: مناسب‌سازی فقط جنبه فیزیکی ندارد، چراکه ما باید جامعه‌ای داشته باشیم که برای همه افراد دسترس‌پذیر باشد و به‌غیر از دسترس‌پذیری فیزیکال به دنبال دسترس‌پذیری نرم‌افزاری با استفاده از تکنولوژی هستیم که بعنوان نمونه، اخیرا با همکاری خوب اداره میراث فرهنگی شهرستان ،دسترسی سهل و آسان افراد دارای معلولیت به اماکن تاریخی با حفظ استانداردهای تخصصی در حال بررسی و برنامه ریزی و اجرایی شدن است.

متقی نژاد تأکید کرد: مناسب‌سازی منزل افراد دارای معلولیت و مناسب‌سازی خودرو آن‌ها به‌ صورت جدی در حال پیگیری است و در بخش مناسب‌سازی که اهمیت زیادی دارد بازدیدهای تخصصی مختلفی صورت گرفته و با توجه به نیاز فرد تصمیمات نهایی اخذ شده و این امر میسر  و انجام پذیر میشود که در همین راستا بهزیستی شهرستان کاشان بعد از شهر اصفهان، با داشتن بیشترین موارد و بیشترین رقم هزینه کرد طلایه دار و پیشتاز این امر مفید و کاربردی  و مهم در سطح استان اصفهان می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته در بازدید های کارشناسی مناسب‌سازی خودرو و منزل ۵۸ فرد دارای معلولیت با در نظر گرفتن نیازها و عملکرد متقاضی ، و بررسی وضعیت و شرایط محل زندگی ، موارد ، تجزیه‌ و تحلیل شده و در بخش مناسب سازی مسکن ، تعداد ۴۵ منزل بمبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۰۳۸/۱ ریال و در بخش مناسب سازی خودرو تعداد ۶ دستگاه خودرو بمبلغ ۰۰۰/۲۰۰/۳۹ ریال و همچنین نصب بالابر به تعداد ۷ مورد بمبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۶۱ ریال  مناسب سازی صورت گرفته است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister