صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | افتتاح یک مرکز رفاه کودک و خانواده ، یک مهد کودک و یک دفتر خدمات مشاوره ای در کاشان
اففتاح مهدهای کودک بهزیستی ، مهدهای کودک کاشان

افتتاح یک مرکز رفاه کودک و خانواده ، یک مهد کودک و یک دفتر خدمات مشاوره ای در کاشان

در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ،طی مراسمی با حضور مسئولان استان و شهرستان، اولین مرکز رفاه کودک و خانواده ، سی و یکمین مهد کودک خصوصی و سومین دفتر خدمات مشاوره ای در شهرستان کاشان راه‌اندازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، دکتر سمیه کریمی، معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان، در آیین افتتاح این مراکز با اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی در ارائه خدمات به آحاد مردم و شهروندان، مراکز رفاه کودک و خانواده را یکی از خدمات نوین بهزیستی در حوزه ی دفتر کودکان سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد که با توجه به مشغله های خانواده ها و نیاز به توجه ویژه به رفاه و آسایش کودکان، طراحی، سازماندهی و برنامه ریزی شده تا علاوه بر توجه به رشد جسمی آنان در خصوص پیشرفت و مراقبت های روانشناختی و عاطفی کودکان، در این مراکز، خدماتی نظیر مراقبت روزانه، پیگیری انجام تکالیف مدرسه، مددکاری اجتماعی، مشاوره و راهنمایی، اردوهای فرهنگی و تفریحی، فعالیت‌های فوق برنامه، برگزاری کارگاه‌های تخصصی و جلسات آموزشی ویژه خانواده‌های کودکان، ارائه گردد.

وی در ادامه ی آین آیین ضمن آرزوی توفیق و موفقیت برای مدیران و پرسنل این مراکز  با بیان اینکه استان اصفهان دارای تقریبا۲۸۰ مرکز مشاوره و دفتر خدمات مشاوره ای و همچنین شهرستان کاشان مجموعا دارای ۶ مرکز مشاوره ی عمومی و ۸ مرکز تخصصی مشاوره “تحصیلی، تربیتی” ،”ازدواج و خانواده” و دفترخدمات  مشاوره است ، افزود: امیدورایم این مراکز در انجام رسالت خود که ارائه خدمات در جهت ارتقا سطح کیفی و کمی سلامت روان شهروندان است موفق و پیروز باشند.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اظهار نمود: اینکه افراد متخصص شاغل در دفاتر خدمات مشاوره ای به این سطح از درک و آگاهی رسیده باشند که یک فرد نمی تواند در تمامی حوزه های روانشناسی صاحب نظر باشد و بهتر است در زمینه ی حوزه ی تخصصی خود ارائه ی خدمت نماید، شایسته ی تقدیر است و یقینا این موضوع در بالا برد سطح سلامت اجتماعی مردم و ساختن شهری شاد تاثیر گذار خواهد بود.

شایان ذکر است مراکز رفاه کودک و خانواده ی “مامان جون”، مهد کودک خصوصی “بچه های شگفت انگیز” و دفتر خدمات مشاوره ای “فروغ”، که در این آیین به بهره برداری رسید با اعتبار و هزینه کرد بخش خصوصی بالغ بر یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان و با ایجاد ظرفیت اشتغالزایی برای بیش از بیست نفر، راه اندازی شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

جلسه با دادستان کاشان در خصوص

برنامه تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در شهرستان کاشان کلید خورد

جلسه هماهنگی درخصوص تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر با حضوردکتر روح ...

همزمان با روز عصای سفید، تیم کاشان قهرمان رقابت‌های گُلبال نابینایان و کم‌بینایان اصفهان شد.مرد نابینا و کم‌بینا در رشته‌های گلبال، شطرنج، جودو، دوومیدانی، پاورلیفتینگ و شنا

همزمان با روز عصای سفید، تیم کاشان قهرمان رقابت‌های گُلبال نابینایان و کم‌بینایان اصفهان شد

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، در هفته ی گذشته مسابقات ورزشی نابینایان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister