صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | آیین بزرگداشت روز جهانی معلولین در شهرستان کاشان برگزار شد
جشن روز جهانی معلولین فرهنگسرای مهر کاشان

آیین بزرگداشت روز جهانی معلولین در شهرستان کاشان برگزار شد

روز جهانی معلولین طی آیینی باشکوه و با حضور مرتضایی فرماندار، متقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان و تعدادی از مسئولین و جمعی از افراد دارای معلولیت شهرستان در فرهنگسرای مهر کاشان گرامی داشته شد.

در ابتدای این مراسم ام البنین متقی نژاد معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان ،ضمن گرامیداشت این روز ، بر این مهم که معلولیت ، محدودیت نیست تاکید نمود و گفت افراد دارای معلولیت آیاتی الهی هستند که خدمت به ایشان خود توفیقی از سوی خداوند است.

سپس علی‌اکبر مرتضایی‌قهرودی  فرماندار شهرستان طی سخنانی بیان داشت: بر اساس قانون جامع حمایت از معلولان، دولت موظف است زمینه‌های لازم را برای تامین حقوق معلولان فراهم کند و حمایت‌های لازم را از آنها به عمل آورد.

وی ایمان، امید و سخت‌کوشی را رمز عبور از محدودیت‌ها دانست و بیان کرد: دولت با هدف جلوگیری از افزایش شمار معلولان در جامعه فعالیت‌های پیشگیرانه‌ای انجام داده که آزمایش‌های رایگان غربالگری و اوتیسم برای کودکان از جمله آنهاست.

فرماندار ویژه کاشان همچنین فراهم کردن تسهیلات لازم برای ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب معلولان را از دیگر اقدام‌های دولت برشمرد و اضافه کرد: از این رو تلاش شده در بازدیدهای هفتگی از صنایع و کارخانه‌های شهرستان، استخدام و استفاده از معلولان مورد تاکید قرار گیرد.

وی تاکید کرد: وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسه‌ها، شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی و انقلابی وظیفه دارند در طراحی، تولید و ساخت بناهای عمومی، گذرگاه‌ها و وسایل خدماتی به صورتی عمل کنند تا امکان دسترسی و بهره‌مندی معلولان نیز مانند افراد عادی به خدمات عمومی فراهم شود.

مرتضایی‌قهرودی یادآور شد: کمیته مناسب‌سازی فضاهای اداری و عمومی شهرستان کاشان به صورت مستمر تشکیل می‌شود و اقدام‌هایی از جمله اختصاص ۲ دستگاه اتوبوس درون شهری مناسب‌سازی شده ویژه توان‌یابان نیز در همین راستا در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه نیز پرداخت یارانه حمایتی، تامین خدمات توان‌بخشی، حمایتی، آموزشی و حرفه‌آموزی مورد نیاز معلولان، گسترش مرکزهای خاص نگهداری، تامین و تحویل وسایل کمک توان‌بخشی را از دیگر کمک‌های دولت به این قشر عنوان کرد.

۱۱ مرکز توانبخشی شامل چهار مرکز خیریه و هفت مرکز خصوصی در زمان حاضر به توانخواهان در شهرستان کاشان خدمات ارایه می‌کنند.

بیش از یک‌هزار و ۵۴ توانخواه جسمی حرکتی، یک‌هزار و ۱۸۲ نفر توانخواه ذهنی، ۶۳۰ نفر ناشنوا، ۶۰۰ نفر نابینا و کم‌بینا، ۷۳۹ نفر بیماران اعصاب و روان مزمن، ۲۰۰ نفر سالمند توانخواه و ۱۲۴ نفر توانخواه ضایعه نخاعی از خدمات بهزیستی در شهرستان کاشان بهره می‌برند. شایان ذکر است در این آیین کلیه ی برنامه های متنوع حاصل تلاش توانخواهان تحت پوشش در مراکز شقایق ، اندیشه ، هاجر و کاشانه ی مهر بود

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

نمایشگاه دستاورد مددجویان بهزیستی

برپایی بازارچه دائمی برای بانوان کاشانی و زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان

بازارچه دائمی مشاغل خانگی برای بانوان، بویژه زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان برپا ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister