صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | طرح ‘ماد’ در ۴۶ مدرسه شهرستان کاشان اجرا می شود.
طرح 'ماد' در ۴۶ مدرسه شهرستان کاشان اجرا می شود

طرح ‘ماد’ در ۴۶ مدرسه شهرستان کاشان اجرا می شود.

با همکاری اداره بهزیستی و اداره آموزش و پرورش شهرستان کاشان، طرح ماد (مشارکت اجتماعی دانش آموزان) با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی در ۴۶ مدرسه اجرا شد.

ام البنین متقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان عنوان کرد: این طرح بر اساس سیاست وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی در راستای پیشگیری از عواقب جبران ناپذیر آسیب های اجتماعی در بین نوجوانان و جوانان به اجرا در می آید.

وی اضافه کرد: دانش آموزان بهترین قشر برای جلب مشارکت اجتماعی در دنیای امروز به شمار می روند و    می توانند با اثرگذاری در خانواده و بین همسالان، به نهادهای حمایتی در راستای پیشگیری از بروز مشکلات کمک کنند.

وی بیان کرد: این طرح امسال با مشارکت آموزش و پرورش و در ۴۶ مدرسه ، ۱۰۳ کلاس و حضور داوطلبانه ۵۳ معلم بعنوان تسهیلگر به اجرا در آمد که این مشارکت یک کنش جمعی، داوطلبانه و آگاهانه برای رسیدن به هدف و منفعت جمعی است.

وی افزود: تحقیقات و مطالعات متعددی نشان داده اند که فردگرایی و رقابت های ناسالم نتیجه ای به جز ضعیف شدن روابط اجتماعی، بی اعتمادی و کم شدن سرمایه های اجتماعی ندارد و تمامی موارد ذکر شده منجر به کاهش سلامت اجتماعی و در آخر بروز آسیب های اجتماعی خواهند شد.

متقی نژاد  تصریح کرد: اما مشارکت و جمع گرایی این قابلیت و پتانسیل را دارد که بتواند هم سلامت اجتماعی ایجاد کند و هم از آسیب های اجتماعی جلوگیری نماید. 

وی گفت: همسو با اهداف ذکر شده، طرح ماد (مشارکت اجتماعی دانش آموزان) با تکیه بر رابطه تنگاتنگ میان مفاهیم اجتماعی و سرمایه اجتماعی طراحی شده است که در این طرح مشارکت جویی ، به عنوان کلیدی برای پیشگیری در نظر گرفته می شود ، بدین معنا که ارتقای مهارت ها و ظرفیت های کارگروهی دانش آموزان و تقویت ارتباط سالم بین آنها موجب ارتقا سطح سرمایه اجتماعی و در نهایت به عنوان عامل محافظ و پیشگیرانه عمل می کند.

متقی نژاد در پایان گفت: این طرح در ۴۶ مدرسه اجرا شده و با توجه به ارزیابی های مثبت از اجرای آن قصد داریم در سال ۹۸ با همکاری آموزش و پرورش  مدارس بیشتری را در راستای این طرح پوشش دهیم.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister