صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اورژانس اجتماعی کاشان قابلیت ارتقاء از سطح دو به یک را دارد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اورژانس اجتماعی کاشان قابلیت ارتقاء از سطح دو به یک را دارد.

خانم دکتر معصومه ابتکار ، در بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی کاشان و نمایشگاه آثار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار این اداره با توجه به عملکرد موفق و ارایه گزارش مسوول آن گفت: این مرکز قابلیت ارتقاء به سطح یک را دارد.

وی با اشاره به بازدید خود از اورژانس اجتماعی ۲۴ استان کشور گفت: فعالیت های این اورژانس در کاشان قابل تقدیر است و نشان می دهد آسیب ها در اینجا کمتر با توجه به صبوری، تاب آوری و پیوند خوب خانوادگی بانوان کاشانی کمتر است.

به گفته وی، کم بودن آسیب ها بدان معنی نیست که مشکلاتی وجود ندارد بلکه بانوی خانواده با ایثارگر ی و صبر و فداکاری و تاب آوری لازم مشکلات را تحمل می کند.

متقی نژاد ، سرپرست اداره بهزیستی شهرستان کاشان نیز با ارایه گزارش عملکردی گفت: در بخش خدمات سیار اورژانس اجتماعی کاشان در ۶ ماهه نخست امسال ۶۷ مورد خدمات ثبت شده است.

وی افزود: در بخش مداخله در بحران نیز ۵۶ پرونده ثبت شده است که ۱۷ مورد آن با موضوع کودک آزاری بوده است.

وی،در خصوص طلاق نیز بیشتر آمار آن را توافقی دانست و گفت: خدمات تخصصی ارایه شده در این حوزه در بخش مددکاری ۷۶۶ مورد و در بخش روانشناسی ۱۰۰۵ مورد ثبت شده است.

به گفته وی ،طی این مدت در حوزه اورژانس اجتماعی ۸۷ مورد تلفن مرتبط در بخش ۱۲۳ ثبت شده است.

متقی نژاد، با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی کاشان با مرکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی از سال ۸۵ در این شهرستان شروع به کار کرده است گفت: در سال ۸۸ خط تلفن ثابت ۱۲۳ و خدمات سیار اورژانس اجتماعی و نیز تیم تخصصی کاهش طلاق به آن اضافه شده است.

 

وی در پایان اظهارداشت: حوزه فعالیت های اورژانس اجتماعی در بخش های کودک آزاری، همسر آزاری، اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی، دختران فراری، سالمندآزاری، معلول آزاری، اختلاف هویت جنسی، روابط جنسی نامشروع و اقدام به خود کشی است.

شایان ذکر است معصومه ابتکار برای شرکت در شورای اداری شهرستان کاشان، و بازدید از اورژانس اجتماعی و نمایشگاه آثار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اداره بهزیستی کاشان به کاشان سفرکرده بود.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تولید ماسک توسط مددجویان بهزیستی

روزانه۴ هزار ماسک توسط مددجوی کاشانی تولید می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان از تولید روزانه ۴ هزار ماسک توسط مددجوی تحت پوشش ...

ام البنین متقی نژاد رئیس اداره بهزیستی کاشان

اجرای برنامه شناسایی اختلالات ژنتیکی در خانواده های دارای معلول شهرستان کاشان آغاز شده است

رییس اداره بهزیستی شهرستان کاشان گفت:  طرح فراگیر شناسایی اختلالات ژنتیکی در افراد دارای معلول ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin