صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | افتتاحیه ی همایش پیوند ماندگار به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع)و حضرت فاطمه زهرا(س)

افتتاحیه ی همایش پیوند ماندگار به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع)و حضرت فاطمه زهرا(س)

 در راستای مصوبات کمیته کاهش و کنترل طلاق و با هدف تقویت وتحکیم بنیان خانواده ، همایش پیوند ماندگار ، با همکاری بهزیستی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و سایر نهاد های مرتبط از ۲۰ لغایت ۲۶ مرداد ماه در سطح شهرستان برگزار می شود

 به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، عباس شواخی عضو کمیته کاهش و کنترل طلاق شهرستان و قاضی شعبه یک دادگاه خانواده ، در اولین همایش پیوند ماندگار از برنامه های نخستین جشنواره”پیوند ماندگار” که با محوریت تحکیم بنیان خانواده در حسینیه قاسم بن الحسن(ع) محله سرپله برگزار شد، در جمع روسای هئیات مذهبی و خطبا ضمن معرفی علل و عوامل طلاق به تشریح بیشتر این عوامل باذکر مصادیق آن پرداخت.

رئیس شعبه یک دادگاه خانواده با تاکید بر اینکه شناسایی مهم ترین عوامل تاثیرگذار طلاق می تواند در شناخت زیرساخت های طلاق بسیار گره گشا باشد اظهار داشت: رابطه اعتیاد وگرایش به مواد مخدر وطلاق دو جانبه است وهریک می تواند سبب ایجاد دیگری شود، به عبارت دیگرطلاق می تواند سبب گرایش به سمت موادمخدر واعتیاد نیز می تواند منجر به جدایی وطلاق شود.

وی مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر طلاق را درعوامل اقتصادی،عوامل اجتماعی مانند اختلافات فرهنگی وسطح طبقاتی، عوامل ارتباطی مانند سوءظن، بددلی وبدبینی ،عوامل شخصیتی مانند ضعف اعتقادات وعدم ثبات شخصیت وبالاخره عوامل جنسی وعاطفی خلاصه نمود و درادامه به تشریح بیشتر این عوامل باذکر مصادیق آن پرداخت.

به گفته معاون قضایی دادگستری کاشان عوامل اقتصادی و از طرفی مشکلات اقتصادی، عدم تامین معیشت و فقر، پایین بودن سطح درآمد خانوار، بیکاری، مسکن نامناسب و بالا بودن نرخ خرید و اجاره، ضعف یا فقدان ثبات شغلی و نیز بالا بودن سطح توقع زوجین می تواند به نحوی در بروز طلاق سهم داشته باشد.
عباس شواخی عوامل اجتماعی
 مواردی همچون اختلاف فرهنگی و سطح طبقاتی بین خانواده های زوجین، هم کفو نبودن زوجین، تفاوت طبقاتی، توقعات نابجا، دخالت نابجای اطرافیان،وفادار نبودن زوجین، تعیین مهریه های سنگین و همچنین توجه به نحوه استفاده صحیح از اینترنت و شبکه های مجازی را از جمله متغیرهای موثر بر طلاق در حیطه اجتماعی دانست.

در ادامه این همایش قاسم زادگان مدیر مرکز مشاوره آتیه و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی خطاب به حضار جلسه گفت: همه ما در مقوله فرهنگ سازی مسئول و پاسخگو هستیم و هر فرد باید برای ترویج فرهنگ در شهر گام بر دارد.

وی با توجه به پیش رو بودن ماه محرم و ماه صفر و همچنین هزینه های هنگفتی که در این ایام صرف عزاداری می شود از روسا و مسئولین هیئات مذهبی خواست تا جهت دعوت از سخنرانان مراسم های عزاداری با مسئولین و کارشناسان فرهنگی مشورت کنند و با توجه به تغییرات و تحولات موجود در جامعه ، سطح شهر و هر محله از سخنرانان بخواهند تا در این زمینه برای شرکت کنندگان در اینگونه از مراسم ها به ارائه سخنرانی بپردازند.

قاسم زادگان ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی همچون طلاق ، بزهکاری ، فساد و اعتیاد را در تربیت عنوان کرد و اذعان داشت: خانواده ها باید ضمن داشتن صلاحیت های لازم  و آشنایی با تغییرات جامعه و همچنین اصول تربیت فرزندان در زمینه تربیت کودکان به عنوان آینده سازان جامعه گام بردارند.

در پایان این همایش حجت الاسلام منصور فرجی ، مدیر مرکز حوزه علمیه کاشان نیز با مخاطب قرار دادن روسا و مسئولین هیئات مذهبی گفت: هیئت داری مسئولیت سنگینی است و همه شما در برابر وقت و عمر مردم در مراسم های عزاداری مسئول هستید.

وی با تاکید بر اینکه نمی شود به اسم امام حسین(ع) هرخیمه ای را برپا و هر پرچمی را بلند کرد، از مسئولین و روسای هیئات مذهبی خواست با توجه به اجرای برنامه های متعدد سخنرانی در سال که بطور تقریبی ۳۰ الی ۳۵ هزار ساعت می باشد در زمینه آکاهی بخشی مردم پیرامون تحکیم بنیان خانواده، آسیب های اجتماعی موجود در سطح شهر و محلات و همچنین طلاق سعی و اهتمام جدی داشته باشند .

فرجی از شرکت کنندگان در این نشست هم اندیشی درخواست کرد تا جهت برنامه های های عزاداری هیئت خود از سخنرانانی دعوت کنند تا با مسائل و مشکلات شهر آشنایی کاملی را داشته باشند و مطالب را به صورت جامع برای مردم بیان کنند.

شایان ذکر است اولین همایش پیوند ماندگار از برنامه های نخستین  جشنواره”پیوند ماندگار” با محوریت تحکیم بنیان خانواده با حضور روسای هیئات مذهبی و روحانیون در حسینیه قاسم بن الحسن(ع) محله سرپله برگزار شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

غریال گری بینائی-بهزیستی کاشان، آمبلیوپی چشم

#اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی

اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان اجرای طرح پیشگیری ...

نشست با مدیران مراکز اقامتی میان مدت، کمپ ترک اعتیاد بهزیستی

نشست با مدیران مراکز اقامتی میان مدت

نشستی با مدیران مراکز اقامتی میان مدت برای بررسی گزارش نظارتی مبسوط از اجرای پروتکلهای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister