صفحه اصلی | آرشیو اخبار | لزوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

لزوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علیرضا امیری امشب در گردهمایی کارگران ساوه به مناسبت گرامیداشت هفته تأمین اجتماعی در خانه کارگر این شهرستان اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی ماهانه حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون ریال و ۳۰ درصد باقی‌مانده نیز حدود ۲۰ میلیون ریال حقوق و مستمری دریافت می‌کنند که در مقابل سال‌ها زحمت و تورم کنونی بسیار ناچیز است.

وی اظهار کرد: فرزندان بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز با مشکلاتی مانند اشتغال مواجه هستند و بیشتر آنها به‌رغم تحصیلات دانشگاهی بیکار هستند که این امر نیز بر مشکلات و نگرانی‌های این قشر افزوده است.

عضو کانون عالی بازنشستگان کشور با اشاره به بدهی سنگین دولت‌ها به سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: تا زمانی که دولت نتواند بدهی خود را به تأمین اجتماعی پرداخت کند این سازمان نمی‌تواند به وعده‌هایش عمل کند.

امیری گفت: سازمان تأمین اجتماعی در شرف ورشکستگی است و به جای نگرانی برای این سازمان، برخی افراد نگران ورشکستگی بانک‌ها بابت دریافت وام تأمین اجتماعی هستند که این جای افسوس دارد.

وی افزود: در کشورهای اروپایی دولت‌ها در کنار حقوق مناسب خدمات بسیار خوبی به بازنشستگان ارائه می‌کنند و آنان از تمام خدمات دولتی بهره‌مند هستند.

 عضو کانون عالی بازنشستگان کشور با اشاره به مشکل عدم انجام خدمات سونوگرافی بخش خصوصی در این شهر به دلیل عدم پرداخت شرکت‌های بیمه‌گر مانند تأمین اجتماعی و سلامت اظهار کرد: جامعه کارگری بااقتدار برای رفع این مشکل اقدام کرد و به نتیجه رسید.

امیری با اشاره به نداشتن بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی ادامه داد: این قشر برای بهره‌مندی از بیمه تکمیلی باید هزینه گزافی را پرداخت کنند که باوجود اینکه ۸۰ تا ۹۰ درصد بازنشستگان بیمار هستند، چالش بزرگی برای این قشر است.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه ماده ۱۳ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی مصوب شد که تاکنون نسبت به این مهم اقدامی صورت نگرفته است.

 عضو کانون عالی بازنشستگان کشور با اشاره به حذف ماده ۴۱ تأمین اجتماعی افزود: حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد درآمد سازمان از این ماده تأمین می‌شود و در صورت حذف آن دردسرساز است.

امیری اظهار کرد: وجود ۴ مرکز درمانی تأمین اجتماعی در استان مرکزی جوابگوی نیاز بیش از ۹۳۰ هزار نفر تحت پوشش نیست.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

برپایی جلسه شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی همزمان با حلول ماه مبارک رمضان

اولین جلسه شورای مشارکت های مردمی اداره بهزیستی شهرستان کاشان در سال ۱۳۹۷ تشکیل شد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister