صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | اولین جلسه کمیته کاهش و پیشگیری از طلاق در سال ۹۷

اولین جلسه کمیته کاهش و پیشگیری از طلاق در سال ۹۷

اولین جلسه کمیته کاهش و پیشگیری از طلاق شهرستان کاشان در سال ۹۷  با حضورمتقی نژاد، سرپرست و کارشناسان بهزیستی کاشان و سایر اعضای کارگروه برگزار شد.

در ابتدای جلسه متقی سرپرست بهزیستی کاشان ضمن خوش آمد گویی اینگونه عنوان نمود : با توجه به زنگ خطر و آمار بالای طلاق در شهرستان، باید با شناخت دقیق عوامل و آسیب های اجتماعی، راه پیشگیری از این آسیب ها در شهرستان هموارتر نماییم.

سپس در ادامه این جلسه مصوبات جلسه ی قبل و اقدامات انجام شده ، مورد بررسی قرار گرفته و مقرر گردید با عنایت به احیاء نقش میانجیگری معتمدین و افراد با نفوذ محلی در امر دعاوی خانوادگی ، اداره بهزیستی نسبت به شناسائی معتمدین محلی  با همکاری اداره تبلیغات اسلامی ومجمع هم اندیشی سازمانهای مردم نهاد همچنین برگزاری جلسه توجیهی نسبت به معرفی این معتمدین به دادگستری اقدام نماید و با توجه به مشکل حق الزحمه تدریس نسبت به معرفی مربی متخصص به ادارات بالاخص دانشگاه علوم پزشکی به منظور آموزش تخصصی مهارت های زندگی مبادرت ورزد.

در ادامه اداره بهزیستی متعهد گردید تا نسبت به تدوین برنامه ای بمنظور کاهش طلاق در سال ۹۷ شامل آموزش – بحث میانجی گری همچنین استفاده از پتانسیل مراکز خیریه و NGOها  بمنظور رسیدن به رشد کاهش ۵% در پایان سال ۹۷  اقدام نموده و بانک اطلاعات مشاورین و مربیان آموزش دیده را در اختیار دستگاههای عضو کمیته قراردهد و در این راستا نسبت به انعقاد تفاهم نامه با اداره ورزش و جوانان ،اداره تبلیغات اسلامی ، اداره ارشاد همچنین سایر دستگاههای مرتبط در بحث اموزش خانواده و پیشگیری از طلاق اهتمام نماید .

از دیگر نتایج مطلوب این هم اندیشی می توان به این موارد  اشاره نمود  که قرار شد علل وقوع طلاق در شهرستان به ترتیب شیوع آن و ارائه ی آمار تحلیلی ، توسط دادگستری تهیه و در اختیار اعضا کمیته به منظور استفاده در بحث آموزش قرار گرفته و مضافا دانشگاه کاشان نسبت به بررسی فراتحلیلی در خصوص پژوهش هائی که در زمینه طلاق صورت گرفته بمنظور رسیدن به نتایج مطلوب در سال ۹۷  اقدام و نتیجه را به کمیته اعلام نماید و همچنین عناوین طرح های پژوهشی و مطالعاتی در دوسال اخیر در زمینه طلاق را در اختیار کمیته قرار دهد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

رزمایش کوک مومنانه، مهر کریمانه

رزمایش کمیته بانوان ستاد مرکزی “کمک مومنانه” با محوریت اداره بهزیستی شهرستان کاشان

ام البنین متقی نژاد رئیس کمیته بانوان ستاد مرکزی ” کمک مومنانه” از فعالیتهای این ...

چهل و دومین زنگ انقلاب در میان نسل چهارمی های کهن دیار سیلک کاشان

چهل و دومین زنگ انقلاب در میان نسل چهارمی های کهن دیار سیلک کاشان

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور،با آغاز دهه پر فروغ فجر با حضورمتقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی وهمچنین تعدادی از کارشناسان شهرستانی در مهد کودک "مامان جون" به انجام رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister