صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار ستادی | آیت الله نمازی در دیدار با کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان

آیت الله نمازی در دیدار با کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان

کار در بهزیستی یک جهاد مقدس است.

نماینده ولی فقیه درکاشان گفت: ارتباط و تعامل با افراد ضعیف و دارای مشکلات جسمی و روحی و روانی دارای اجر و پاداش مضاعف و فعالیت در بهزیستی به دلیل عاطفی و روحی یک جهاد مقدس است.

آیت الله عبدالنبی نمازی در دیدار با کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان با تبریک ماه رجب و مبعث پیامبراکرم(ص)، گفت: فعالیت در حوزه بهزیستی برای مددجویان تحت پوشش کار ارزشی و مقدس است.

وی مسؤولیت کارکنان بهزیستی را مسؤولیت سنگینی خواند و افزود: ارتباط و تعامل با افراد ضعیف و دارای مشکلات جسمی و روحی و روانی دارای اجر و پاداش مضاعف و فعالیت در بهزیستی به دلیل عاطفی و روحی یک جهاد مقدس است.

آیت الله نمازی اظهار داشت: مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی از جمله افراد ضعیف جامعه هستند که نیاز به پشتیبانی و رسیدگی و مراقبت های مادی و معنوی بهزیستی دارند و این توفیق بزرگ الهی است که انگیزه و شوق خدمت به مددجویان تحت پوشش را به شما کارکنان بهزیستی داده است.

وی با اشاره به اینکه مراقبت و نگهداری از یک فرزند معلول در محیط خانواده مشکلات بسیاری دارد، گفت: نگهداری و مراقبت از تعداد زیادی از از معلولین جسمی و روحی و روانی در یک مرکز مشکلات زیادتری دارد و کار بسیار سختی است که در پیشگاه خداوند دارای اجر فراوانی است که قابل محاسبه نیست.

نماینده ولی فقیه در کاشان با تقدیر از زحمات و خدمات ارزنده سازمان بهزیستی به جامعه هدف تحت پوشش، گفت: کار شما در سازمان بهزیستی نزد خداوند کار بزرگ و مقدسی است.

آیت الله نمازی در ادامه با اشاره به وجود مشاغل سخت و زیان آور در بین مشاغل دیگر که در اولویت نخست هستند، گفت: کار در سازمان بهزیستی و خدمات رسانی به مددجویان تحت پوشش از جمله کارهای سخت جامعه است که می تواند به لحاظ عاطفی در دراز مدت بر روح و روان کارکنان بهزیستی تأثیرگذار باشد.

به گفته وی، کار در بهزیستی معامله با خدا است و کارکنان بهزیستی نیز چون برای خدمت به خلق مسؤولیت در حوزه بهزیستی را پذیرفته اند خداوند نیز کار آنها را در دنیا و آخرت جبران می کند.

ام البنین متقی نژاد سرپرست اداره بهزیستی کاشان نیز در ابتدای این دیدار با گزارشی از فعالیتهای بهزیستی کاشان، آمار جمعیت مددجویان تحت پوشش بهزیستی در کاشان را بیش از ۵ هزار نفر مددجوی دارای پرونده اعلام کرد و گفت: آمار واقعی مددجویان بیش از آمار مددجویان شناسایی شده و دارای پرونده است.

 

وی افزود: در مراکز مختلف بهزیستی کاشان در حال حاضر بیش از ۸۰۰ نفر به صورت روزانه و یا شبانه تحت آموزش و نگهداری و مراقبت هستند که ماهیانه ۳۶۰ میلیون تومان یارانه  برای دریافت می کنند که این میزان یارانه دولتی  تنها کفاف حقوق پرسنل را می دهد و جوابگوی خدمات و نیازهای متعدد آنها نیست و نیازمند حمایت و کمک خیرین از طریق مشارکت های مردمی هستند.

به گفته وی، از ۸۰۰ نفر مددجوی تحت پوشش ۴۰۰ نفر مددجوی شبانه روزی ذهنی، جسمی حرکتی ایزوله، سالمندان و اعصاب روان و ۴۰۰ نفر روزانه صبح تا ظهر در ۱۱ مرکز مختلف آموزش های کار درمانی و گفتار درمانی ، مهارت های زندگی، فنی و حرفه ای و صنایع دستی را دریافت می کنند.

متقی نژاد گفت: بهزیستی سازمان خدماتی است که بیشتر هزینه می کند و درآمد این سازمان در مقابل هزینه های عدد ناچیزی است که با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی و تصادفات منجر به معلولیت و افزایش جمعیت مددجویان به شدت نیازمند کمک خیرین است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

سامانه تصمیم سازمان بهزیستی کشور، دکتر علی محمود زاده مرقی، نویسنده کتاب «نقش فراگیری مهارتهای زندگی اجتماعی در کاهش طلاق»،آمار ازدواج و طلاق در کاشان ،سامانه «تصمیم» http://zaman.behzisti.net/

نماینده ولی فقیه در کاشان: به راهکارهای قرآنی برای کاهش آمار طلاق عمل شود

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: اگر کارگروه کاهش، کنترل و پیشگیری از طلاق شهرستان ...

جلسه با دادستان کاشان در خصوص

برنامه تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در شهرستان کاشان کلید خورد

جلسه هماهنگی درخصوص تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر با حضوردکتر روح ...

یک نظر

  1. سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از سایت مفید شما.موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister