صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | افتتاحیه های بهزیستی کاشان به مناسبت دهه فجر

افتتاحیه های بهزیستی کاشان به مناسبت دهه فجر

همزمان با آغازین روز از ایام دهه فجر و با حضور مجتبی ناجی ” معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان” و قپانی پور ” معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشان” ، یک مهدکودک و دو مرکز خصوصی تخصصی مشاوره و خدمات روانشناسی، روان شناختی و روان درمانی در امور تحصیلی، ازدواج و خانواده در کاشان افتتاح شد.

در این آیین که متقی نژاد “سرپرست جدید اداره بهزیستی شهرستان کاشان ” نیز حضور داشت، ابتدا مهدکودک” کلبه امید” با نواخته شدن زنگ انقلاب در شهرک امیرالمؤمنین با مساحت کلی ۳۰۰ متر مربع و هزینه تجهیز ۳۰ میلیون تومان و با داشتن یک مدیر و سه مربی و پذیرش ۳۰ کودک سن دوره پیش دبستانی افتتاح شد تا بدین ترتیب بیست و پنجمین مهدکودک در کاشان نیز آغاز به کار کند.

دو مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی” آرین ” ویژه انجام مشاوره‌ در امور ازدواج و خانواده و کودک و نوجوان و همچنین مرکز مشاوره ازدواج  و روان درمانی خانواده ” هیوا ” هر یک با دارابودن میانگین ۶ نفر کادر و نیروی روانشناس و مشاور در زمینه های ازدواج وخانواده ، فرزندپروری، مهارتهای زندگی و تحصیلی، رفع اختلالات یادگیری، اضطراب، افسردگی، وسواس، اجرای آزمونهای هوش و شخصیت و برگزاری کارگاههای آموزشی و با هزینه متغیر و ثابت ۳۰۰ میلیون ریال برای تجهیز و راه اندازی و با حضور معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری کاشان و سرپرست اداره بهزیستی شهرستان کاشان مورد بهره برداری و گشایش قرار گرفت.

عباسعلی قپانی پور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان کاشان در حاشیه آیین افتتاح دو مرکز خصوصی امور مشاوره روان‌شناسی و روان درمانی در حوزه خانواده و امور تحصیلی در کاشان با اشاره به این که این گونه آمارها در اکثر شهرها نسبی است یادآور شد: این گونه آسیبهای اجتماعی در شهری مانند کاشان با داشتن پیشینه قوی و کهن مذهبی و یدک کشیدن لقب دارالمؤمنین تأسف آور و در عین حال مستوجب پیگیری و ریشه یابی است.

همچنین مجتبی ناجی معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان طی سخنانی راه اندازی مراکز مشاوره و روانشناسی تحکیم خانواده مبتنی بر دانش و علم روز را قدمی در راه کاهش آسیبهای اجتماعی دانست و افزود: فناوری های جدید مانند شبکه های اجتماعی هم دارای نکات مثبت و باعث پیشرفت و نوآوری هستند و هم دارای عوارض و آسیب زا هستند که متأسفانه به دلیل نبود فرهنگ استفاده از آنها، جامعه ما دچار خسران‌هایی از ناحیه این فناوری ها شده است.

وی با بیان این که امروزه جامعه ما نیازمند ابرار قوام و تحکیم بنیان های خانواده است یادآور شد: بالابردن نرخ ازدواج، تقویت ازدواج های پایدار و رفع تعارضات زناشویی، تقویت رابطه فرزندان با پدر و مادر از جمله وظایفی است که مراکز خصوصی امور مشاوره روان‌شناسی و روان درمانی با علم به نیاز جامعه و البته داشتن نیت متعهدانه و خالصانه بر عهده گرفته اند.

وی همچنین با اشاره به انتصاب متقی نژاد در جایگاه سرپرست جدید اداره بهزیستی شهرستان کاشان یادآور شد: نکته مثبت در بحث ایجاد مراکز خصوصی مشاوره تحت نظارت اداره بهزیستی در کاشان، حضور طولانی مدت خانم متقی نژاد در سمت های مرتبط با امور اجتماعی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در اداره بهزیستی کاشان است و بدون شک این قرابت علایق و دغدغه مندی ها به تقویت و افزایش راندمان این مراکز کمک شایانی خواهد کرد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 سال در ایام کرونا

اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از اجرای غربالگری بینایی کودکان سه تا شش ...

غریال گری بینائی-بهزیستی کاشان، آمبلیوپی چشم

#اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی

اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان اجرای طرح پیشگیری ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister