صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | راهپیمایی کودکان اوتیسم کاشان در شام غریبان

راهپیمایی کودکان اوتیسم کاشان در شام غریبان

کودکان اتیسم کاشان، مراسم شام غریبان شهدای کربلا را در شب یازدهم محرم، برپا نمودند.

همزمان با شام غریبان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اعضا این انجمن به همراه خانواده هایشان و دیگر شهروندان خیرخواه و نوع دوست، راهپیمایی “شام غریبان با کودکان غریب شهر” را برگزار نمودند.

 

مریم خیامی پور مدیر عامل انجمن اتیسم کاشان در گفتگو با روابط عمومی اداره بهزیستی کاشان، اظهار کرد: این حرکت مذهبی و انسان دوستانه، باهدف جهت دهی وسازماندهی تجمعات مذهبی در مسیر ایجاد مسئولیت های اجتماعی و ارتباط پایدار نیکوکاران با سازمانهای مردم نهاد و به طور خاص آن، با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در زمینه طیف اختلالی اوتیسم شکل گرفت.

 

به گفته وی ،تعداد افرادی که در این راهپیمایی شرکت کردند به بیش از یک هزار نفر رسید که باید برای استمرار این حرکتهای خود جوش اطلاع رسانی بیشتری انجام شود تا در کنار مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان ، توجه مردم را به پیام اصلی حماسه عاشورا جلب کرد که همان اصلاح امور امت اسلام و شهروندان است .

 

وی تصریح کرد: هدف ما از این حرکت نمادین این بود که ضمن بیان اهداف حماسه حضرت ابا عبدالله الحسین   علیه السلام، توجه مردم را برای مشارکت در فعالیتهای داوطلبانه جلب نموده تا همه با هم در اصلاح زیر ساختهای زندگی سعادتمندانه  تمامی شهروندان من جمله معلولین و به طور اخص کودکان طیف اتیسم مشارکت داشته باشیم.

وی اضافه کرد : ما سعی نمودیم تا این مراسم را از عزاداری صرف بیرون آورده و توجه عموم را به معصومیت و مظلومیت کودکان دارای اختلال اتیسم جلب کرده و فرآیندی را بوجود آوریم که یک جهت فرهنگی برای عمل به آموزه های امام حسین (ع) را به عموم مردم عرضه کند.

 

خاطر نشان می شود این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا از میدان امام حسن مجتبی (ع)، آغاز شده و پس از طی مسیرهای چهارراه مدرس، میدان معلم ، میدان جهاد در میدان امام حسن علیه السلام  خاتمه یافت یافت که پخش تراکت و سخنرانی های کوتاه نیکوکاران در مسیر حرکت از جمله برنامه های شام غریبان کودکان اوتیسم کاشان بود.

 

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

نمایشگاه دستاورد مددجویان بهزیستی

برپایی بازارچه دائمی برای بانوان کاشانی و زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان

بازارچه دائمی مشاغل خانگی برای بانوان، بویژه زنان سرپرست خانوار در فرهنگسرای فیض کاشان برپا ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister