صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | میم مثل موفقیت ، میم مثل معلولیت

میم مثل موفقیت ، میم مثل معلولیت

معلولیت، واژه‌ای است که معنی نقص می‌دهد اما بیشتر افرادی که دچار آن هستند ثابت کرده اند که معلولیت یک محدودیت و زمینه ای برای یک موفقیت است.

روابط عمومی بهزیستی کاشان – لیلا خیامی پور : منتظر نشسته بودم که آرام و بیصدا با ویلچربرقی اش وارد اتاق شد ، «امیر مسعود مخمل فروش» رتبه ی ممتاز کنکور سراسری در رشته ریاضی در سال ۹۶ ، (رتبه ی ۷۱۱ ) ، توانخواهی شایسته که با سعی و پشتکاری وصف ناپذیر ، تلاش کرد تا از آنچه واژه معلولیت در ذهن افراد ایجاد می‌کند، تعریف جدیدی بسازد.

تا دهه ۹۰ میلادی معلولیت حاصل یک سری از ناتوانی‌ها و نقص‌ها تعریف می‌شد، یعنی فردی با داشتن نقص دریکی از عضوهای بدنش معلول نامیده می‌شد اما در سالیان اخیر، بزرگان توان‌بخشی این تعریف را کنار گذاشته‌اند و معلولیت را دیگر فقط یک مشکل سلامتی نمی دانند بلکه آن‌را انعکاسی از عدم تعامل ویژگی های بدنی یک فرد با ویژگی‌های جامعه‌ای که در آن زندگی می کند؛ تعریف می‌کنند.

مخمل فروش که به دلیلی نامشخص و از سن کودکی دچار معلولیت شدید CP شده است، به تشریح و تعریف جدید واژه معلولیت می‌پردازد و می‌گوید: این اجتماع است که باید خود را با معلول هماهنگ کند یعنی اگر جامعه امکانات مناسبی را در اختیار کسی که ناتوان است قرار دهد خودبه‌خود مسئله معلولیت و ناتوانی بی‌معنی می‌شود.

میخواهم از او که سال گذشته و در سال کسب آمادگی برای کنکور ، پدر و حامی اصلی خویش را نیز از دست داده ، سؤالی بپرسم اما نگران ناراحت شدنش هستم، دل به دریا می‌زنم و سؤالی که تاروپود ذهنم را درگیر کرده است به زبان می‌آورم. از او می‌پرسم آرزویت چیست؟ با لبخندی خاص پاسخ می‌دهد: پاسخ به این سوال زود است ولی اگر ان شاالله موفق به قبولی در رشته ی مهندسی پزشکی شوم آرزویم این است که با پیشرفت و ترقی در این رشته بتوانم طعم تلخ معلولیت را برای همنوعانم شیرین سازم.

او راز موفقیتش را دعای خیر پدر و مادر می داند و در تمام صحبتش بر این نکته تاکید دارد که محدودیت را با معلولیت اشتباه نگیریم ، از معلولیت نباید غولی شکست ناپذیر ساخت ، باید با تلاش ، نارسایی واژه ی معلولیت را به اثبات رسانید.

برایش جشنی کوچک مهیا کرده ایم، بسیار خوشحال است و من، که در ملغمه ی اشک و لبخندم به این فکر می کنم که بسیار مورد مواخذه واقع خواهم شد من که به ظاهر سالمم و دائما ضعفها و تلاش نکردنم را در پشت محدودیت های جزءی پنهان می سازم .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister