صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | ‘سی بی آر’ روزنه ی امید تعامل هر چه بهتر معلولان با جامعه است

‘سی بی آر’ روزنه ی امید تعامل هر چه بهتر معلولان با جامعه است

در راستای تحقق اهداف سی بی آر و هم افزایی بین بهزیستی و بخشداری ها و خانه های بهداشت در روستاها اولین جلسه ی شورای توان بخشی مبتنی بر جامعه در سال جدید در روستای سن سن تشکیل گردید .

در ابتدای این جلسه که با حضور سید جواد ثنائی کارشناس مسئول توانبخشی ، احمدی مقدم کارشناس سی بی آر بهزیستی شهرستان کاشان ، عظیمی مسئول مجتمع بهزیستی شهید تقیان سن سن ، بهورز و برخی اعضا شورای روستا در محل مجتمع شهید تقیان سن سن تشکیل گردید ، ثنائی معاون و کارشناس مسئول توانبخشی بهزیستی شهرستان کاشان ضمن خیر مقدم به مدعوین،از اجرای طرح سی.بی.آر به منظور برابرسازی فرصت ها و هم افزایی بهتر معلولان با خانواده و اجتماع یاد کردو ابراز داشت از اهداف برگزاری این جلسه توجه به بحث توانبخشی مبتنی بر توانایی‌های معلولین است  و باید با تشویق ، حضور معلولین در اجتماع به عنوان فرد تاثیرگذار در اجتماع مورد توجه قرار گیرد.

ثنائی در ادامه ی سخنان خود با اشاره به رویکردهای جدید ارائه خدمات به معلولان گفت: بخشداران، دهیاران و ادارات مختلف باید در زمینه توان‌بخشی معلولان در جامعه وارد میدان شده است و مساعدت لازم را برای توانمندسازی آنان داشته باشند.

وی همچنین تصریح نمود ما در اداره بهزیستی شهرستان کاشان، درصدد گسترش بیشتر  CBRدر روستاها هستیم، و اهداف سی بی آر در راستای خدمات دهی بهتر به معلولان و نیازمندان زیر پوشش بهزیستی در سطح روستاها با همکاری تسهیل‌گران محلی، بهورزان، دهیاران و سایر گروه‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

سپس احمدی مقدم کارشناس سی بی آر بهزیستی شهرستان کاشان با تببین اهداف CBR   چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی با اشاره به زمینه ی فعالیتهای سی بی آر ابراز کرد: توانبخشی مبتنی بر جامعه ، مبتنی بر رویکرد چند بخشی است تا از ظرفیت و پتانسیل‌های فرد معلول و خانواده اش ، جامعه و نهادهای دولتی و نیز بخش خصوصی جهت توانمند سازی معلولین در همه زمینه‌های زیستی –روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قدم بردارد.

ایشان در ادامه افزود : هدف اصلی سی بی آر  توانمند سازی معلولین است که دراین راستا باید باهمت وهمیاری مردم ومسئولین واستفاده از ظرفیت های موجود درروستا گام برداشت .وپس از بررسی وضعیت موجود ، بستر حضور معلول درجامعه ر ا فراهم نموده و با مناسب سازی منزل ومحیط زندگی و رفع موانع  حضور پررنگ این عزیزان را در جامعه شاهد باشیم که ان شا االله این امر با تعامل مثبت اداره بهزیستی با بخشداری ،دهیاری و دیگر دستگاهها و نهاد های مدنی محقق خواهدگردید که در برنامه‌های آتی ما به جد  به دنبال بحث مشارکت‌های معلولین در سطح اجتماع خواهیم بود.

در پایان این نشست ، بهورز و اعضای شورا با استقبال از موضوعات مطروحه قول همکاری مساعد و مثبت را در همیاری با بهزیستی دادند و مقرر گردید سرکار خانم حسین زاده به عنوان تسهیلگر و رابط اداره بهزیستی کاشان در روستای سن سن فعالیت خود را آغاز نماید .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مناسب سازی منزل ویژه معلولین، عکس خودرو مناسب سازی شده

مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، تأکید کرد: تا پایان سال ۹۸ مناسب‌سازی ...

تولید ماسک توسط مددجویان بهزیستی

روزانه۴ هزار ماسک توسط مددجوی کاشانی تولید می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان از تولید روزانه ۴ هزار ماسک توسط مددجوی تحت پوشش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister