صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی در دبیرستان شهید نراقی کاشان

کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی در دبیرستان شهید نراقی کاشان

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی کاشان، کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی با حضور ۵۰۰ نفر از دانش آموزان در دبیرستان شهید نراقی شهرستان کاشان برپا گردید .

مهدی جهادی معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان و مدرس این دوره ی آموزشی با اشاره به فعالیتها و وظائف بهزیستی ، گفت: آموزش همواره به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت های بهزیستی  در زمینه پیشگیری ازبروز معلولیت ها ، اعتیاد ، ایدز و سایر آسیب های اجتماعی درنظر گرفته می شود و در این راستا از مهمترین برنامه‌های این دستگاه خدمت رسان ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دقیق به جامعه علی الخصوص نوجوانان و جوانان است تا آنان بیش از پیش با این موضوعات آشنا شوند.

وی با اشاره تاکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و کار فرهنگی در محیط خانواده ، افزود: خانواده‌ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند  و ما با برگزاری این دوره‌های آموزشی برای سایر اقشار تلاش داریم که روش‌های صحیح پیشگیری از معلولیتها و آسیب‌های اجتماعی را به آنان ارائه کنیم تا آنان بتوانند از مبتلا شدن به آن جلوگیری نمایند و در این عرصه دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت ، رسالت انتقال پیام های آموزشی سلامت و تندرستی در بین خانواده های خود را بر عهده دارند.

گفتنی است ایشان در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی مخاطبین مباحثی نظیر تعریف بیماری، عوامل بیماری زا، راههای انتقال بیماری، روشهای تشخیص، علائم بیماری، رفتارهای پر خطر ، انواع مواد مخدر و اثرات سوه مصرف آن را مورد بحث و بررسی قرار داد .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister