صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی در دبیرستان شهید نراقی کاشان

کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی در دبیرستان شهید نراقی کاشان

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی کاشان، کارگاه آموزشی پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی با حضور ۵۰۰ نفر از دانش آموزان در دبیرستان شهید نراقی شهرستان کاشان برپا گردید .

مهدی جهادی معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان و مدرس این دوره ی آموزشی با اشاره به فعالیتها و وظائف بهزیستی ، گفت: آموزش همواره به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت های بهزیستی  در زمینه پیشگیری ازبروز معلولیت ها ، اعتیاد ، ایدز و سایر آسیب های اجتماعی درنظر گرفته می شود و در این راستا از مهمترین برنامه‌های این دستگاه خدمت رسان ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دقیق به جامعه علی الخصوص نوجوانان و جوانان است تا آنان بیش از پیش با این موضوعات آشنا شوند.

وی با اشاره تاکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و کار فرهنگی در محیط خانواده ، افزود: خانواده‌ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند  و ما با برگزاری این دوره‌های آموزشی برای سایر اقشار تلاش داریم که روش‌های صحیح پیشگیری از معلولیتها و آسیب‌های اجتماعی را به آنان ارائه کنیم تا آنان بتوانند از مبتلا شدن به آن جلوگیری نمایند و در این عرصه دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت ، رسالت انتقال پیام های آموزشی سلامت و تندرستی در بین خانواده های خود را بر عهده دارند.

گفتنی است ایشان در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی مخاطبین مباحثی نظیر تعریف بیماری، عوامل بیماری زا، راههای انتقال بیماری، روشهای تشخیص، علائم بیماری، رفتارهای پر خطر ، انواع مواد مخدر و اثرات سوه مصرف آن را مورد بحث و بررسی قرار داد .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مناسب سازی منزل ویژه معلولین، عکس خودرو مناسب سازی شده

مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، تأکید کرد: تا پایان سال ۹۸ مناسب‌سازی ...

تولید ماسک توسط مددجویان بهزیستی

روزانه۴ هزار ماسک توسط مددجوی کاشانی تولید می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان از تولید روزانه ۴ هزار ماسک توسط مددجوی تحت پوشش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister