صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | تعامل بهزیستی با سایر دستگاهها در جهت برنامه کاهش فقر و آسیب ها

تعامل بهزیستی با سایر دستگاهها در جهت برنامه کاهش فقر و آسیب ها

در پی اجرای مصوبات ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان کاشان  به ریاست حمیدرضا مؤمنیان معاون استاندار، فرماندار ویژه کاشان و به دبیری مهندس ناظم رضوی و عضویت جمعی از مسؤولین دستگاهها من جمله بهزیستی جلسه ای با دستور کار همکاری و تعامل در خصوص برنامه ی کاهش فقر و آسیب ها با نقش آفرینی بهزیستی ، در محل دفتر ریاست بهزیستی کاشان تشکیل گردید.

در این جلسه که با حضور مهدی جهادی معاون مدیرکل ورئیس اداره بهزیستی و مهندس هوشمندی رئیس شرکت عمران و احیا بافتهای فرسوده کاشان و نمایندگانی از فرمانداری ویژه و شهرداری تشکیل شد ، مهدی جهادی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان به تشریح برنامه های اجرا شده توسط بهزیستی در زمینه ی کاهش فقر و آسیب در مناطق آسیب خیز و پهنه های مشخص گردیده ی ستاد باز آفرینی همچون برگزاری آموزش های گوناگون مهارتهای زندگی ، برپایی مانور زلزله و کلید خوردن طرح ملی کاهش فقر که به صورت پایلوت در کاشان اجرا می شود ، پرداخت.

وی در ادامه افزود اعتیاد ، ناامنی ، فقر ، حاشیه نشینی و سایر آسیب‌های اجتماعی که می‌تواند در بافت‌های حاشیه‌ای دیده شود زمانی خود را نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از جامعه را متاثر می‌کند. لذا قبل از بروز چنین اتفاقاتی که تاثیر آن در ساختارهای اجتماعی آشکار می شود باید بتوانیم آن را پیش‌گیری و درمان کنیم.

سپس مهندس هوشمندی اهداف ستاد باز آفرینی بافتهای تاریخی تبیین و تشریح نمود و گفت اهداف این ستاد شامل فرهنگ‌سازی برای ایجاد وحدت رویه و زبان مشترک بین دستگاه‌های اجرایی، ایجاد تعامل و ساز و کار و اقدامات مشترک بین دستگاه‌های مختلف و نهادهای مردمی و دولتی، هماهنگی بین بخشی برای همسوسازی برنامه‌ها بین دستگاه‌های اجرایی، بسترسازی و تدوین سندهای منطقه‌ای و محلی، برنامه‌ریزی، هدایت و نظارت برنامه‌های طرح‌های بهسازی، ترویج فعالیت‌های نوسازی و بهسازی و توانمندسازی از طریق مشارکت شهرداری‌ها، دستگاه‌های اجرایی و ساکنان و مالکان، بسترسازی و ظرفیت‌سازی نهادها و ارتقای دانش فنی متصدیان و مدیریت شهری که قرار است در این پهنه‌ها فعالیت کند، است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات بهزیستی در این زمینه و مهم دانستن آن خواهان همکاری هر چه بیشتر بهزیستی شد تا نهایت همیاری را برای انجام این مهم با شهرداری داشته و در نتیجه ی این تعامل و همسویی سایر دستگاه ها بسیاری از مشکلات موجود در خصوص آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مرتفع گردد.

همچنین رهبر دوست کارشناس سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه با بیان مطالبی مرتبط به بررسی پیشنهادات و جمع بندی مصوبات پرداخته و خواستار جمع بندی مطالعات و ارائه طرح ها و پیشنهادات بهزیستی در زمینه ی مشکلات و معضلات حاشیه نشینی و مناطق فرسوده و آسیب های رایج در آن ، شد تا این مطالب در کمیته ی های مرتبط ستاد مطرح شده و در صورت تصویب اجرایی گردد .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت اداره بهزیستی کاشان در مجتمع بهزیستی برزک

استقرار میز خدمت بهزیستی در بخش بَرزُک شهرستان کاشان

به دعوت بخشداری و با هماهنگی شورای شهر برزک ، میزخدمت اداره بهزیستی در محل ...

online exam، آزمون آنلاین سازمان بهزیستی، آزمون تخصصی بهزیستی

برگزاری فرآیند آنلاین مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی متقاضیان تاسیس و مسئولیت فنی مراکز مشاوره

online exam، آزمون آنلاین سازمان بهزیستی، آزمون تخصصی بهزیستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister