صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | برگزاری کارگاه های متعدد سلامت روان برای عموم مردم کاشان

برگزاری کارگاه های متعدد سلامت روان برای عموم مردم کاشان

در راستای ارتقا سطح سلامت روان خانواده ها و همچنین  پیشگیری و آموزش عمومی ، گروه « همیار بهزیستی کاشان » به مدیریت خانم غفار زاده ضمن عضو گیری افراد کارگاه های متعدد آموزش مهارتهای زندگی و … را برگزار می نماید.

این گروه در هفته ی سلامت روان  با تمرکز بر آموزش گروه های مختلف مردم بخصوص محلات حومه شهر و آسیب پذیر، کارگاه های متعدد آموزشی از جمله  “آموزش دهگانه مهارت زندگی در محل مسکن مهر ، پیشگیری از اعتیاد در منطقه حسن آباد و لتحر و فین ، پیشگیری از ایدز منطقه راه آهن و …  ” برگزار نمود .

مهناز غفارزاده مسئول گروه همیار در گفتگو با روابط عمومی بهزیستی کاشان ،  با بیان این که ما به دنبال ارتقای سطح سلامت روان خانواده ها هستیم، گفت: فعالیت این گروه در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیتها است و تمرکز خود را بر گروه های مختلف جامعه قرار داده ایم.

وی  با بیان این که هدف اصلی ما آموزش آحاد مردم علی الخصوص آموزش در مناطق محروم و روستا ها می باشد خاطرنشان کرد: گروه همیار بهزیستی دوره های متعدد آموزشی را برپا می نماید که از جمله می توان به دوره های آموزش پیش ازازدواج ,آموزش خانواده وفرزندپروری، دوره های آموزش مهارتهای  زندگی در مقاطع مختلف و دوره های پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، سوادرسانه ای، ایدز و حرکات اصلاحی در جهت پیشگیری از بروز معلولیتها اشاره کرد.

خاطر نشان می گردد این گروه فعالیت اصلی خودر را از فروردین ۹۵بصورت رسمی آغاز نموده و تا کنون در این راستا هر هفته ۱۲ کارگاه را در محلات متعدد علی الخصوص محلات حاشیه ای و مناطق کم برخوردار شهرستان و تحت نظارت بهزیستی کاشان برگزار می نماید.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اففتاح مهدهای کودک بهزیستی ، مهدهای کودک کاشان

افتتاح یک مرکز رفاه کودک و خانواده ، یک مهد کودک و یک دفتر خدمات مشاوره ای در کاشان

در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ،طی مراسمی با حضور مسئولان استان و شهرستان، ...

جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

ارمغان جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

در حاشیه ی جشنواره تئاتر مهر با حضور مدیران و مربیان مراکز تحت نظارت کارگاه نمایش درمانی در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد با حضور مدیران ، مربیان روانشناسان و سایر علاقمندان و با هدف ایجاد گروه های تخصصی تئاتر معلولین و جامعه هدف بهزیستی، استفاده از هنر تئاتر در درمان اختلالات ذهنی و شخصیتی، آموزش ایماگوتراپی یا زوج درمانی که رویکرد جدیدی برای حل تعارض های زوجین و غنی کردن روابط همسران است ، کارگاه نمایش درمانی یا سایکودرام در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin