صفحه اصلی | آرشیو اخبار | تقویت روحیه مشارکت طلبی استراتژی شهید فیاض بخش

تقویت روحیه مشارکت طلبی استراتژی شهید فیاض بخش

رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم بزرگداشت مقام شهید دکتر محمدعلی فیاض بخش ایجاد تفکر سیستمی، پیشگیری فراگیر و تقویت روحیه مشارکت طلبی در تشکیلات را از راهبردهای بنیانگذار بهزیستی برشمرد و گفت: اگر ۱۰ مرکزی که در زمان حیات شهید بزرگوار اندام های مصنوعی می ساختند نیز پس از شهادت وی نیز ادامه پیدا می کرد اکنون جز کشورهایی بودیم که بی نیاز به غیر صادرات لوازم کمک توانبخشی را داشتیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، «انوشیروان محسنی‌بندپی» رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم بزرگداشت مقام شهید دکتر محمدعلی فیاض‌بخش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب بالاخص شهدای هفتم تیر، گفت: این ماه برای شاغلین بهزیستی از دو جهت شهادت بنیانگذار سازمان و تصویب لایحه تشکیل بهزیستی به عنوان نهاد تخصصی حائز اهمیت است  و باید بتوانیم مروری بر عملکردها داشته باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه شهدای این فاجعه همچون شهید بهشتی و شهید فیاض‌بخش فرد نبودند بلکه ملتی برای کشور و مردم بودند، افزود: شهید فیاض‌بخش قبل از انقلاب در اشاعه فرهنگ شیعه از یاران وفادار امام راحل و بعد از پیروزی انقلاب تدوین قانون اساسی را با نگاهی عمیق به تمامی مباحث همچون محیط زیست، آزادی، حق انتخاب در دستور کار قرار داد چنانکه یکی از قدیمی‌ترین قانون‌ها در میان کشورهای مدعی آزادی و حقوق بشر است.

وی حق انتخابگری را وجه تمایز انسان و حیوان در نگاه شهید بهشتی دانست و تصریح کرد: شهید فیاض‌بخش عنصری انقلابی، مبارزه‌گر بودند که پیش از رویداد 17 شهریور به عنوان یکی از سه پزشک گروه هفت نفره منتخب و رابط امام در انقلاب فرهنگی بود و پس از پیروزی انقلاب تحقق عدالت اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داد .

محسنی‌بندپی ایجاد تفکر سیستمی و پیشنهاد لایحه تشکیل بهزیستی را از اقدامات ویژه شهید فیاض‌بخش دانست و گفت: به اعتقاد شهید فیاض‌بخش پراکندگی و ارائه خدمات جزیره‌ای به افراد نیازمند و محروم کارایی لازم را ندارد؛ لذا با پیشنهاد لایحه، تفکر سیستمی و فرآیندی را متکی به تشکیلات و سیستم می‌دانست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور پیشگیری فراگیر را راهبرد دیگر شهید فیاض‌بخش برشمرد و اذعان کرد: اگر 10 مرکزی که در زمان حیات شهید بزرگوار اندام‌های مصنوعی می‌ساختند نیز پس از شهادت وی نیز ادامه پیدا می‌کرد اکنون جزء کشورهایی بودیم که بی‌نیاز به غیر صادرات لوازم کمک توانبخشی را داشتیم.

وی با بیان اینکه این شهید بزرگوار در لایحه نشکیل سازمان بهزیستی کشور تقویت روحیه مشارکت‌طلبی در تشکیلات را مطرح کرد، گفت: وی کمیته آسایشگاه معلولین انقلاب را تأسیس کرد؛ اکنون نیز ما باید سیاست‌گذار و برنامه‌ریز باشیم تا بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا به اثربخشی مطلوب برسیم.

محسنی‌بندپی در پایان تجدید تربیت منحرفین را از دیگر راهبردهای بنیانگذار سازمان بهزیستی کشور برشمرد و یادآور شد: در رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این مقوله باید مهندسی مجدد شود تا بتوانیم در راستای اهداف شهید و وظایفی که برعهده داریم شرایطی را فراهم کنیم تا توانمندسازی جامعه هدف را به حد اعلی خود برسانیم.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister