صفحه اصلی | آرشیو اخبار | تدوین لایحه واحد برای همسان سازی خدمات حمایتی

تدوین لایحه واحد برای همسان سازی خدمات حمایتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین لایحه واحد برای همسان سازی خدمات حمایتی خبر داد و گفت: اساس سازمان های حمایتی توانمندسازی و کمک به افراد تحت پوشش برای خروج از این سازمان هاست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بهزیستی کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی ربیعی» در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه با مطالعه همسان‌سازی خدمات در جامعه هدف، هر دو دستگاه حمایتی را مدنظر قرار می‌دهیم، گفت: براین اساس باید از شاخص‌های شناسایی تا سایر اقدامات و خدمات را یکسان کنیم و آن را به عنوان یک دستورالعمل مبنای کار قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اساس سازمان‌های حمایتی توانمندسازی و کمک به افراد تحت پوشش برای خروج از این سازمان‌هاست، افزود: چرخه توانمندسازی دو حرکت اصلی دارد که یکی از آنها اشتغال و دیگری مسکن است؛ چراکه با برطرف شدن مشکل اشتغال، نیازهای مالی خانواده کمتر می‌شود و افراد برای خروج از سازمان‌های حمایتی آماده‌تر می‌شوند.

در ادامه «سید پرویز فتاح» رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بر لزوم هم‌افزایی در ارائه خدمات حمایتی برای نیازمندان و همراهی دو مجموعه به منظور حل مشکلات بیشتری از نیازمندان تاکید کرد و با بیان اینکه تاکنون علت مراجعه افراد برای تحت حمایت قرار گرفتن توسط این نهاد به صورت علمی و کارشناسی مورد بررسی قرار نگرفته است، گفت: وظیفه اصلی ما توانمندی افراد تحت حمایت و خروج از چرخه حمایتی این نهاد است؛ چراکه اکتفا به دریافت مستمری مشکلی از این افراد حل نخواهد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بر لزوم برطرف‌سازی مشکل مسکن افراد تحت حمایت تاکید کرد و افزود: اگر مشکل مسکن این افراد حل شود خیلی از مشکلات آنان از بین می‌رود و در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر توسعه بیمه تامین اجتماعی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اعم از شهری و روستایی خواستار هم‌افزایی در پرداخت مستمری، یارانه و اجرای طرح حمایت غذایی افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی شد و افزود: این خدمات پراکنده را باید به صورت منسجم مدیریت کرد.

فتاح با بیان اینکه موازی‌کاری‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور را  باید به حداقل برسانیم، در پایان یادآور شد: ما باید بدون تعصب سازمانی، آمارها و خدمات را با هم هماهنگ کنیم و اگر این کار نیاز قانونی داشت آن را برطرف سازیم.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister