صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | آموزش قبل از ازدواج،/ من چه رنگی ام ،چه رنگی بهم میاد.

آموزش قبل از ازدواج،/ من چه رنگی ام ،چه رنگی بهم میاد.

من چه رنگی ام چه رنگی بهم میاد.آموزش قبل از ازدواج، فعالیتی برای کاهش طلاق و هزینه های ناشی از آن است.

در این راستا ،طرحی از سوی معاونت پیشگیری بهزیستی استان اصفهان و همچنين با موافقت وهمکاری دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی کشور، از نیمه دوم سال ۹۳ یک دوره کارگاه آموزش پیش از ازدواج به صورت بسته مولتی مدیا يا همان کتاب الکترونیکی با عنوان “من چه رنگی ام و چه رنگی بهم میاد؟” تدوین شد و در زمستان ۹۳جهت بهره برداری در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

مهدی جهادی –معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان-،با اشاره به این موضوع که این روزها ازدواج و پیدا کردن همسرِ مناسب، یکی از ضرورت های زندگی جوانان شده است و شاید گذر از بافت سنتی به نیمه مدرن در جوامع امروزی باعث شده تا  ضرورت شناخت ها در این امر بیشتر شود.،لذا این اداره در همین راستا آموزش پیش از ازدواج را با همکاری دانشگاه آزاد کاشان  ویژه دانشجویان  این دانشگاه برگزار کرد.

در این همایش که 22اردیبهشت ماه ،در سالن غیاث الدین جمشیددانشگاه آزاد کاشان برگزار شد،دکتر دشتی ،در خصوص مسائلی از قبیل، مراحل ازدواج، نقش فرد و خانواده در آشنایی، مدت زمان هر یک از مراحل ازدواج (گذر زمان)، مزایا و محدودیت های دوره آشنایی، اشتباهات دوره آشنایی، گفتگوی قبل از ازدواج و خواستگاری، گفتگو درباره مسائل خاص در جلسه خواستگاری، عشق، انتخاب همسر، تفاهم، نامزدی، مهریه و … به طور کامل مطالبی را توضیح داد.

در پایان ،بسته آموزشی پیش از ازدواج  جهت مطالعه بین دانشجویان توزیع شد.

همایش دانشجوئی بهزیستی کاشان

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اففتاح مهدهای کودک بهزیستی ، مهدهای کودک کاشان

افتتاح یک مرکز رفاه کودک و خانواده ، یک مهد کودک و یک دفتر خدمات مشاوره ای در کاشان

در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ،طی مراسمی با حضور مسئولان استان و شهرستان، ...

جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

ارمغان جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

در حاشیه ی جشنواره تئاتر مهر با حضور مدیران و مربیان مراکز تحت نظارت کارگاه نمایش درمانی در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد با حضور مدیران ، مربیان روانشناسان و سایر علاقمندان و با هدف ایجاد گروه های تخصصی تئاتر معلولین و جامعه هدف بهزیستی، استفاده از هنر تئاتر در درمان اختلالات ذهنی و شخصیتی، آموزش ایماگوتراپی یا زوج درمانی که رویکرد جدیدی برای حل تعارض های زوجین و غنی کردن روابط همسران است ، کارگاه نمایش درمانی یا سایکودرام در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin