صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور شد

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی انوشیروان محسنی بندپی را به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی «انوشیروان محسنی بندپی» را که پیش از این مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بود به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور منصوب کرد.

در حکم وزیر تعاون آمده است:

 

جناب آقای دکتر  انوشیروان محسنی بندپی

 نظر به تعهد دینی، دانش علمی و تجربی ارزشمند جنابعالی در برنامه‌ریزی و نیز سابقه درخشان مدیریتی شما در سازمان بیمه سلامت ایران و موفقیت در اجرای «طرح بیمه برای همه ایرانیان» و اجرای سیاست‌های ابلاغی دولت، به موجب این حکم به عنوان «معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود جنابعالی با عنایت به سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، رویکردهای دولت تدبیر و امید برنامه‌های ارائه شده از سوی اینجانب در نظام جامع تدبیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و در چارچوب وظایف سازمان بهزیستی با محوریت‌های زیر عمل نمایید.

_ طراحی نظام جامع خدمات امدادی و حمایتی
_ جلب مشارکت مردمی و تقویت تأثیرگذاری نهادهای مردمی 
_ ارتقاء فرهنگ و روحیه خیر جمعی
_ توسعه خدمات توانمندسازی در حوزه های حمایتی
_ ساماندهی نظام آمار و اطلاعات گروه‌های هدف سازمان
_ بسط خدمات پپیشگیرانه و آگاه‌سازانه از طریق آموزش عمومی و ویژه گروه‌های در معرض خطر
_ توانمندسازی منابع انسانی سازمان در جهت ارائه خدمات مناسب‌تر به گروه‌های هدف
_ طراحی فرآیند مهندسی مجدد ساختار تشکیلاتی سازمان 
_ فعال کردن سازمان‌های مردم‌نهاد در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی و بکارگیری آنها در ارتقاء سطح خدمات حوزه بهزیستی
_ تلاش جهت ایجاد اشتغال پایدار و انجام خدمات مربوط به توانمندسازی و خودکفایی جامعه تحت پوشش سازمان
_ ایجاد جامعیت، کفایت و فراگیری در پوشش‌های حمایتی و امدادی گروه‌های هدف
_ تلاش در جهت حفظ کرامت و شرافت انسانی اقشار نیازمند و گروه‌های هدف در حمایت‌های اجتماعی
_ اجرای طرح‌های فراخوان و غربالگری اجتماعی برای شناخت و جانمایی مردم، اقشار نیازمند و گروه‌های هدف در نظام حمایتی بهزیستی 
_ گسترش برنامه‌های اجتماع‌محور 
_ پیشنهاد اصلاح و تدوین قوانین و مقررات در راستای توانمندسازی گروه‌های هدف و آسیب‌پذیر
_ تلاش برای کاهش نرخ بروز آسیب‌های اجتماعی
_ تقویت و توسعه اورژانس اجتماعی در سراسر کشور
_ انجام مطالعات امکان‌سنجی برای بهره‌گیری از احکام اسلامی نظیر انفال، وقف و … جهت تأمین منابع لازم برای ارائه خدمات اجتماعی

علاوه بر موارد پیش گفته مایلم در دومحور نکاتی را یادآوری نمایم:

نخست: به نظرم زمینه‌ساز تحقق برنامه‌های فوق، بکارگیری خرد جمعی است. باید ترتیبی اتخاذ شود تا سازمان بهزیستی نمادی از یک سازمان دینی، اخلاقی و اجتماعی کامل باشد. شعار ما حرکت از بهزیستی دولت محور به سمت بهزیستی جامعه محور و تحقق چشم‌انداز «بهزیستی در خانه» یعنی بهزیستی مبتنی بر خانواده است.

استفاده از زمینه‌های خیر جمعی در جامعه ایران، فرصت مناسبی برای شماست تا بهزیستی را به موضوعی برای همه ایرانیان تبدیل کنید، بهزیستی باید به یک سازمانی پر از معنویت و خانه‌ای برای همه ایرانیان که مایل به نوع دوستی و خدمت به هموطنان خود هستند مبدل گردد، به عبارتی، تبدیل بهزیستی به سازمانی که تسهیلگر، حمایتگر و مبتنی بر حضور مردم، هدف مهم ما می باشد، از سوی دیگر هیچگونه نگرش سیاسی به معنی سیاسی کاری در این سازمان نباید جایگاهی داشته باشد.

سپس: بدیهی است که دقت در حساب و کتاب همه سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری امری واجب می‌باشد، لکن با توجه به اینکه منابع این سازمان به طور مستقیم و بلاواسط متعلق به اقشار بی‌پناه، نیازمند، کم‌صدا و افرادی است که کفالتشان به عهده دولت و جامعه بوده و به تعبیری آنها صاحبان و مخدومان ما می‌باشند، این مهم مسئولیت دینی و اجتماعی ما را سنگین‌تر خواهد کرد. براین اساس، دقت در دخل و خرج آن باید به مصداق مضمون آیات شریفه سوره‌های مبارک «نساء، اسراء و انعام» باشد.

برای شما و همکارانتان آرزوی موفقیت دارم. امید است با استعانت از خداوند متعال در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، نماینده شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، تبریک اداره بهزیستی کاشان به دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی

تبریک به دکتر ساداتی نژاد وزیرجهاد کشاورزی

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَهِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّهِ ...

دیدار شهردار کاشان دکتر ابریشمی راد با بهزیستی کاشان خ متقی نژاد

همزمان با هفته ی بهزیستی: دیدار شهردار کاشان با رئیس و کارمندان بهزیستی شهرستان کاشان

دکتر سعید ابریشمی راد شهردار کاشان به اتفاق همکاران خود برای بیان تبریک و تسهیل ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister