صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | ایجاد پارک جهت نابینایان درکاشان

ایجاد پارک جهت نابینایان درکاشان

تقدیر از معلولان موفقهمزمان با روز جهانی معلولین ، شهرداری کاشان با همكاري اداره بهزیستی کاشان ،از معلولین نخبه تجلیل نمود.

در این مراسم که در محل جامعه نابینایان کاشان برگزار شد،سيدمحمدناظم رضوی-شهردار کاشان –،محمد علي فرجی-مدیر روابط عمومی وامور بین الملل شهرداری کاشان -،واحدیان-مدیر زیبا سازی  شهرداری کاشان – وبیش از 13 نفر از نخبگان ورزشی ،فرهنگی وکار آفرین معلول به همراه خانواده های خود حضور داشتند.

مهدی جهادی-سرپرست اداره بهزیستی کاشان-با گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت: 4 هزار و 235 معلول ذهنی، جسمی و حرکتی، نابینا و ناشنوا در کاشان زندگی می‌کنند که باید حقوق شهروندی آنها نیز مراعات شود .

جهادی با تأکید بر استقبال و اعلام آمادگی شهرداری کاشان برای حل معضلات مبلمان شهری در تردد معلولان، افزود: به عنوان عضو بخش كارگروه مناسب سازي فرمانداري ويژه كاشان قبلامواردي را به تفكيك در جلسات مطرح نموده ايم ،اميدواريم با استقبال و حمایت شهرداری کاشان برای بهسازی و بهبود وضعیت معابر شهر روبه‌رو شده‌ایم که در آینده نزدیک با عملیاتی شدن آن شاهد تغییرات محسوسی در معابر مرکزی شهر خواهیم بود.

سید محمد ناظم رضوی در مراسم تجلیل از معلولان افتخارآفرین و کارآفرین این شهرستان اظهار داشت: شهرداری کاشان شاهد توانمندی‌ها و بروز و ظهور استعدادهای برجسته‌ای در بین معلولان است و حتی تعدادی از آنها جزو قشر نخبگان شهرستان کاشان هستند.

شهردار کاشان با اشاره به نخستین اقدام شهرداری برای حمایت از معلولان و توجه به این قشر از جامعه عنوان کرد: در حال حاضر به دنبال احداث پارک نابینایان با همکاری خیرین در کاشان هستیم.

شهردار کاشان از آمادگی شهرداری برای خدمات‌رسانی برای فعالیت‌های فرهنگی و شکوفایی توانمندی‌های معلولان خبر داد و گفت: می‌توان از توانمندی‌های این قشر در مکان‌هایی نظیر سراهای محله و فرهنگ‌سراها در این شهرستان به منظور تدریس و کارآفرینی بهره برد.

 وی با انتقاد از نوع معماری ساختمان‌های اداری و بناهای تاریخی در کاشان بیان داشت: با توجه به اینکه معلولان برای حل مشکلات خود به این ادارات، ارگان‌ها و مکان‌ها مراجعه می‌کنند با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که باید با تصویب قوانین لازم، امکان دسترسی معلولان به ساختمان‌های دولتی و ادارات فراهم شود..شهردار کاشان اضافه کرد: در نخستین اقدام برای حل این مشکل، از مشاور طرح میدان امام حسین(ع) تا میدان 15 خرداد خواسته‌ایم تا علائم و اقدامات لازم را برای سهولت تردد معلولان در نظر گیرد..

نرگس نیکخواه نيز-به عنوان توانخواه موفق،در مراسم گرامیداشت روزجهاني معلولان ابراز داشت: معلولیت شاید در نگاه نخست به معنای محدودیت در بروز استعدادها باشد اما به هیچ عنوان نباید جامعه آنها را از عرضه توانمندی‌های‌شان منع کند.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از اندیشه‌ها و تفکرات معلولان و توکل آنها به خداوند فرصت شکوفا شدن آنها و بروز استعدادها را به وجود آورده است.

در پایان مراسم از 13 نخبه معلول کاشان با اهدای هدیه و لوح یادبود  وتندیس تجلیل شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

جلسه با دادستان کاشان در خصوص

برنامه تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در شهرستان کاشان کلید خورد

جلسه هماهنگی درخصوص تاسیس مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر با حضوردکتر روح ...

همزمان با روز عصای سفید، تیم کاشان قهرمان رقابت‌های گُلبال نابینایان و کم‌بینایان اصفهان شد.مرد نابینا و کم‌بینا در رشته‌های گلبال، شطرنج، جودو، دوومیدانی، پاورلیفتینگ و شنا

همزمان با روز عصای سفید، تیم کاشان قهرمان رقابت‌های گُلبال نابینایان و کم‌بینایان اصفهان شد

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان، در هفته ی گذشته مسابقات ورزشی نابینایان و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister