صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | 15 آذر ،روز حسابدار

15 آذر ،روز حسابدار

15 آذر،روز حسابدار ،انجمن حسابداران خبره ایرانفدراسيون بين المللي حسابداران(IFAC ) در سال 2007 و در سي امين سالروز تاسيس خود دومين يكشنبه ماه دسامبر (اواخر آذر) هرسال را به عنوان هفته جهاني حسابداري انتخاب و به تمام اعضاي خود در سراسر جهان پيشنهاد كرده كه در اين هفته با برگزاري مراسم ويژه اي از حسابداران تجليل به عمل آورند و از سوي ديگر حرفه حسابداري و نقش حسابداران را در فعاليتهاي اقتصادي و اجتماعي به عموم بشناسانند.
اين فدراسيون هرسال از دبيركل جوامع حرفه اي عضو براي گردهمايي در يكي از كشورها و به ميزباني انجمن يا جامعه آن كشور دعوت به عمل مي آورد كه در سال جاري اين گردهمايي در 18و 19 آذر ماه دركشور ايتاليا برگزار مي شود.
براساس اين گزارش، اين فدراسيون داراي 163 انجمن حرفه اي عضو از 125 كشور جهان است و جمعا حدود 5/2 ميليون نفر از حسابداران را نمايندگي مي كند.
به گزارش فارس،‌ جامعه حسابداران رسمي و انجمن حسابداران خبره ايران نيز به عنوان اعضاي فدراسيون بين المللي حسابداران در آذر سال گذشته روز 15 آذرماه هر سال را به عنوان روز ملي حسابداري انتخاب كردند.
براين اساس جامعه حسابداران رسمي و انجمن حسابداران خبره ايران درسال جاري براي برگزاري هفته جهاني حسابدار ي برنامه هائي را به شرح براي شناساندن فعاليتهاي اعضاي خود پيش بيني كرده اند.

غلامرضا سلامي در گفت و گو با فارس ، اظهار داشت: در پي موفقيت اولين هفته جهاني حسابداري كه به ابتكار فدراسيون بين المللي حسابداري در دسامبر 2007 در سراسر جهان برگزار شد، روزهاي 7 تا 13 دسامبر 2008 مطابق با 16 تا 22 آذرماه سال جاري به عنوان هفته حسابداري انتخاب و به تمامي مجامع حرفه اي عضو فدراسيون اعلام شده و هدف از اختصاص هفته اي بنام حسابداري در سطح بين المللي نشان دادن اهميت مشاركت حرفه حسابداري و حسابداران در رشد و توسعه جهاني است.
وي ادامه داد: ازآنجائي كه حرفه حسابداري و حسابداران از طريق سيستم هاي اطلاعاتي حسابداري و مديريت نقش به سزايي در فرآيند تصميم گيري و سياست گذاري در سطوح خرد و كلان دارد و از طرف ديگر از طريق شفاف سازي فعاليت در ايجاد سلامت اقتصادي بسيار تاثيرگذار است ،‌ لذا در روند توسعه پايدار كشورها از جايگاه ويژه اي برخوردار است. همچنين كاربرد استانداردهاي حسابداري و حسابرسي و تكنيك ها و مفاهيم حسابداري مديريت ضمن ايجاد اعتماد نسبت به صورتهاي مالي ارائه شده از طرف مديران ، ابزار لازم را براي سنجش عملكرد بنگاه ها و كارائي و اثربخشي و اقتصادي بودن فعاليت ها بوجود مي آورد.
سلامي افزود: بدلايل فوق ضرورت داشت كه در تمام كشورها هفته اي به عنوان هفته جهاني حسابداري در نظرگرفته شود و طي آن براي بزرگداشت حرفه حسابداري و حسابداران مراسمي برگزار شود كه به همين مناسبت انجمن حسابداران خبره ايران به اتفاق جامعه حسابداران رسمي ايران (كه هردو از جوامع حرفه اي پذيرفته شده در فدراسيون بين المللي حسابداري هستند) در نظر دارند هم زمان باساير جوامع حرفه اي در بيش از 140 كشور 16 تا 22 آذر را به عنوان “هفته جهاني حسابداري” گرامي بدارد .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

برگزاری پویش ملی تاب آوری اجتماعی در کاشان

معاون مدیرکل بهزیستی و رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت: پویش ملی تاب آوری اجتماعی با ...

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister