صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | فرصتي براي درك دو باره

فرصتي براي درك دو باره

مرکز کاهش مثبت ایدزهمزمان با ميلاد منجي عالم بشريت ،باشگاه مثبت نويد كاشان جشن ميلاد حضرت مهدي (ع) را برگزار نمود.

اين مراسم با حضور مسئولين شهرستان كاشان از فرمانداري ويژه كاشان ،دفتر نماينده ولي فقيه وامام جمعه ،دفتر نماينده مردم شهرستانهاي كاشان وآران وبيدگل ،دانشگاه علوم پزشكي كاشان وشبكه بهداشت آران وبيدگل ،دانشگاه كاشان،فرماندهي نيروي انتظامي كاشان وساير موسسات آموزش عالي ،ومسئولين ساير ادارات وارگانهاي دولتي وغير دولتي كاشان ،اعضاي باشگاه مثبت ايدز به همراه خانواده هاي ايشان و.. در محل سالن فرهنگ برگزار شد .

 امين عسگري -معاون مدیرکل ورئیس اداره بهزیستی کاشان – نخستين سخنران اين مراسم بود .ايشان ضمن تبريك اعياد خجسته شعبانيه بالاخص ميلاد مبارك منجي عالم بشريت ابراز داشت: هرچند شورای فرهنگ مبارزه با مواد مخدر و نیروهای امنیتی و انتظامی شهرستان کاشان، تلاش های زیادی برای کاهش مواد مخدر نموده اند ولی اشتغال افراد غیربومی درشهرستان کاشان موجب بروز آسیب های اجتماعی و افزایش مواد مخدر دراین شهر شده است.

 عسگري ،راه اندازی مرکز کاهش آسیب و باشگاه مثبت ایدز در شهرستان کاشان را گامی مثبت در جهت پیشگیری از بروز این بیماری خطرناک دانست و گفت: این مرکز که مدت دوسال است فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرده توانسته ضمن کمک به مبتلایان بیماران ایدزی و شناسایی پاتوق های مراکز تزریق معتادین، کمک های حمایتی خوبی را به این عزیزان ارائه نماید.

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان مبارزه وپیشگیری با اعتیاد را مستلزم عزم ملی و همگانی دانست و گفت:با توجه به اینکه اعتیاد منجر به آسيبهاي اجتماعي ديگر همچون قتل، خود کشی، دیگر کشی،  كودك آزاري و… می شود، همگان باید درپیشگیری از این بلای خانمانسوز گام جدی بردارند.

ديگر سخنران اين مراسمف محمود نعمتیان  كارشناس مسئول بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشكي كاشان بود.

وي با ارائه تاریخچه ای از پیدایش ایدز از ابتدا تا كنون و راه های انتقال ویروس ایدزخاطر نشان كرد: سه راه اصلی انتقال ویروس ایدز از طریق خون و فرآورده های خونی است كه از این راه با اقداماتی كه در سطح كشور صورت گرفته است انتقال ایدز از راه خون در ایران به صفر رسیده است.

وی دومین راه انتقال اصلی ویروس ایدز را از طریق روابط نامشروع جنسی دانست و گفت: پایبندی به اصول خانواده، جلوگیری از بی بند و باری، تاكید بر روابط جنسی كنترل شده و تاكید بر قدرت نه گفتن در جامعه است كه اگر این روند كنترل شود موج سوم ایدز نیز كنترل خواهدشد.

نعمتیان از طریق مادر آلوده به ویروس ایدز به كودك را نیز سومین راه اصلی انتقال این ویروس اعلام كرد و یاد آورشد: در این زمینه به پیشرفت های خوبی رسیده ایم و امسال در كاشان اولین كودك از مادر مبتلا به ایدز در كاشان سالم متولد شد.

از ديگر برنامه هاي اين مراسم ،اجراي موسيقي سنتي ،اجراي مسابقه ،نمايش طنز و…بود

لازم به ذکراست درحاشیه این مراسم آثار و توانمندی های مبتلایان به ایدز در کاشان در زمینه نقاشی و هنرهای دستی در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

غریال گری بینائی-بهزیستی کاشان، آمبلیوپی چشم

#اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی

اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان اجرای طرح پیشگیری ...

نشست با مدیران مراکز اقامتی میان مدت، کمپ ترک اعتیاد بهزیستی

نشست با مدیران مراکز اقامتی میان مدت

نشستی با مدیران مراکز اقامتی میان مدت برای بررسی گزارش نظارتی مبسوط از اجرای پروتکلهای ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister