صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | حضور مسئولین کشوری و استانی سازمان بهزیستی در شهرستان کاشان نشان از اهمیت والای خدمات کاشانه مهر دارد.

حضور مسئولین کشوری و استانی سازمان بهزیستی در شهرستان کاشان نشان از اهمیت والای خدمات کاشانه مهر دارد.

کاشانه مهردکتر سخنگویی معاون توانبخشی ، دکتر رضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ، دکتر سعید صادقی سرپرست ،سید اصغر فیاض معاون توانبخشی دقایقی پس از پایان جلسه هم اندیشی به اتفاق رئیس و کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان کاشان به موسسه نيكوكاري كاشانه مهر رفتند تا از نزدیک با چگونگی ارائه خدمات و توانمند سازی مددجویان در این موسسه آشنا شوند .

مؤسسه نیکوکاری کاشانه مهر سازمانی است مردم نهاد که با همت، تلاش و حمایت های مادی و معنوی مؤسسه توسعه کاشان و مساعدت جمعی از نیکوکاران محلی از دی ماه 1387 در منزل زنده یاد حاج محمد فرزانه واقع در خیابان محتشم کاشان شروع به کار نموده است.با توجه به آمار نسبتا بالای وجود معلولین جسمی- حرکتی در کاشان ،که رسیدگی و رفع نیاز های آ نها مستلزم داشتن فضا و امکانات خاص آموزشی، درمانی و توانیابی است. یکی از بهترین و مجهزترین مراکز توان یابی کشور در کاشان احداث شده که علاوه

اینجاست که به اهمیت حضور مسئولین کشوری و استانی در دقایق اولیه صبح در شهرستان کاشان می توان پی برد. معاون توانبخشی ، رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ، سرپرست ، معاون توانبخشی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در کاشانه مهر حضور یافتند تا شاهد توانمندسازی و برون رفت مددجویان از چرخه بهزیستی و به ثمر رسیدن اهداف عالیه سازمان باشند.

در این بازدید مسئولین مؤسسه نیکوکاری کاشانه مهر هرکدام به نوبه خود در وصف موسسه سخن گفتند اما نکته قابل توجه در سخنان تمامی این عزیزان خیر و نیکوکار،داشتن اهداف مقدسی همچون شناسایي و جذب معلولين جسمي حركتي كاشان به منظور ارتقاء سطح توانائيهاي علمي و فنی حرفه ای آنان جهت ايجاد اشتغال متناسب با وضعيت جسمي و فيزيكي توان یابان، تقويت حس اعتماد به نفس در بين معلولين و ارتقاء انگيزه فعاليت و خلاقيت در آنان ، ايجاد خودكفايي اقتصادي براي معلولين و تامين معيشت شرافتمندانه و عزتمند براي حفظ و ارتقاء كرامت انساني توان يابان ،ارتقاء سطح آگاهي خانواده هاي وابسته به توانخواهان از طريق انجام مشاوره‌هاي آموزشي و تخصصي، ارائه آموزشهاي لازم جهت پيشگيري از معلوليت و نهادینه نمودن فرهنگ برخورد و رفتار صحيح و انساني با معلولان و… بود.

مقامات حاضر پس از دیدار و گفتگو با مسئولین و توانخواهان این مجموعه به پروژه درحال ساخت این موسسه رفتند تا از نزدیک با چگونگی روند ساخت و پیشرفت فیزیکی این پروزه عظیم آشنا شوند.گفتنی است این پروژه در قطعه زمینی به مساحت 3660 متر مربع در منطقة ناجی آباد در حال ساخت می باشد و کار طراحی و ساخت آن در 7 طبقه و به مساحت 6500 متر مربع زیربنا با کمک خیّرین عزیز آغاز گردیده است.فضاهای پیش بینی شده در طرح توسعه موسسه کاشانه مهر ، کلاسه های آموزش عمومی و کارگاه ها، آزمایشگاه ژنتیک ،مرکز مشاوره،مدد کاری،کار درمانی،فیزیوتراپی،کتابخانه،سالن پذیرایی،آمفی تئاتر،مجموعه سوئیت های اقامتی و… می باشد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

سازمان وظیفه عمومی ناجا،معافیت قرزند تحت پوشش بهزیستی از خدمت سربازی

معافیت یکی از فرزندان خانواده تحت پوشش بهزیستی از سربازی

برابر ماده ۴۴ مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی، یکی از فرزندان خانواده‌های تحت پوشش سازمان بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره)، می‌توانند از معافیت سربازی بهره‌مند شوند.

سومین کتاب شعر شیرین عربشاهی- شاعره توانخواه کاشانی- با عنوان «به تُ فکر می کنم »در 167 صفحه و در قالب غزل و شعر سپید عاشقانه از سوی انتشارات قلم طلایی کاشان روانه بازار نشر شد

سومین کتاب شعر شاعره توان خواه کاشانی روانه بازار نشر شد

سومین کتاب شعر شیرین عربشاهی- شاعره توانخواه کاشانی- با عنوان «به تُ فکر می کنم »در ۱۶۷ صفحه و در قالب غزل و شعر سپید عاشقانه از سوی انتشارات قلم طلایی کاشان روانه بازار نشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin