صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار ستادی | جلسه هم اندیشی مسئولین بهزیستی کشور با مسئولین بهزیستی استان به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان کاشان

جلسه هم اندیشی مسئولین بهزیستی کشور با مسئولین بهزیستی استان به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان کاشان

در ابتدایی ترین ساعات صبح روز دوشنبه دوم تیر ماه سال93 دکتر سخنگویی معاون توانبخشی ، دکتر رضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ، دکتر سعید صادقی سرپرست ،سید اصغر فیاض معاون توانبخشی و قناعت کار مسئول روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در اداره بهزیستی شهرستان کاشان حضور یافتند تا گرمای اولین روزهای تابستان را به گرمایی مثبت تبدیل نمایند.

 

مسئولین بهزیستی کشور و استان در جلسه هم اندیشی ریاست و کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان  حاضر شدند، تا ضمن آشنایی با فعالیتها و خدمات اداره بهزیستی کاشان، دومین شهر بزرگ استان اصفهان، راهکارها و تجربیات ارزنده خود را به این عزیزان ارائه دهند.

در ابتدای این جلسه هم اندیشی دکتر سعید صادقی به ایراد سخن پرداخت، سرپرست اداره کل بهزیستی استان اصفهان ،ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به معاونین کشوری،عملکرد اداره بهزیستی شهرستان کاشان را خوب ارزیابی نمود.

دکتر صادقی در اولین سفر استانی خود به شهرستان کاشان ضریب توانمند سازی مددجویان در این شهرستان را 1/5 برابر 14% عنوان کرد که این مطلب نشان از اشراف کامل و تسلط وی بر برنامه و فعالیتهای بهزیستی در سراسر استان داشت. دکتر صادقی شرح مختصری از فعالیت ها و برنامه های انجام شده توسط بهزیستی کاشان، در راستای ارائه خدمات به مددجویان و توانخواهان، همچنین برنامه های پیشگیرانه در خصوص پیشگیری از معلولیت ها بیان نمود، و گفت: ضریب توسعه بهزیستی در راستای ارائه خدمات، نیازمند تامین نیرو و اعتبار می باشد.

 

در ادامه دکتر یحیی سخنگویی ، معاون توانبخشی بهزیستی کشور به بیان رویکرد ها و برنامه های بهزیستی کشور در راستای توسعه خدمات کمی و کیفی پرداخت،دکتر سخنگویی با بیان اینکه هدف بهزیستی رسیدن به رویکرد توانبخشی فعال می باشد گفت: توانمند سازی افراد و ایحاد استقلال برای توانخواهان بمنظور برون رفت از چرخه بهزیستی از اهداف عالیه خدمات در حوزه توانبخشی می باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 5/1 میلیون نفر معلول شدید در کشور وجود دارد، اهمیت پیشگیری در مقایسه با درمان را متذکر شد و افزود: در هر استان و منطقه ای با توجه به نوع معلولیت های شایع و خطرات منجر به معلولیت باید برای آگاهی رسانی و آموزش برنامه ریزی شود.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حال حاضر 17 هزار معلول آسیب نخاعی در کشور وجود دارد که از این تعداد 12 هزار نفر خدمات پرستاری دریافت می نمایند، آموزش حرفه ای و ایجاد اشتغال را از دیگر اولویتهای حوزه توانبخشی برشمرد. وی توانمندسازی معلولان آسیب نخاعی را یکی دیگر از رویکردهای سازمان بهزیستی عنوان کرد، و تصریح نمود: رویکرد دفتر توانپزشکی این سازمان مبتنی بر آن است که با کاهش آمار معلولان دچار مشکلات «بینایی و شنوایی »، ارائه خدمات به آنها آسان تر صورت گیرد.

سخنگویی، خدمت رسانی هدفمند را مورد تاکید قرارداد و خاطرنشان کرد: یکی از اهداف بهزیستی توانمند سازی معلولان و خروج این عزیزان از چرخه بهزیستی می باشد که این امر تنها با ارائه خدمات هدفمند میسر می شود.

این مقام مسئول به بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولین اشاره داشت و ابراز امیدواری نمود : با بازنگری و اجرای این قانون بیش از 70% از مشکلات مددجویان و معلولین مرتفع گردد.

وی در پایان سخنانش از تامین تجهیزات ، ترخیص بیماران بهبود یافته، و جایگزینی بیماران بی سرپرست در مراکز بهزیستی ، دو برابر شدن مستمری معلولانی که در خانه نگهداری می شوند و بردن خدمات بهزیستی به درون خانه ها خبر داد.

دیگر سخنران این جلسه هم اندیشی ، دکتر رضا زاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی کشور بود. وی ضرورت حضور خود در شهرستان کاشان را آشنایی با چگونگی فعالیتها و روند توسعه خدمات در شهرستان ، همچنین مرتفع نمودن کاستی ها و مشکلات ، بمنظور دستیابی و رسیدن به بالا ترین سطح سلامت جامعه عنوان کرد.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری بهزیستی کشور با بیان اینکه می بایست با بررسی مشکلات حوزه توانبخشی، تدابیری در خصوص پیشگیری از معلولیت ها اندیشید. بر ارائه مشاوره ژنتیک و گسترش این حوزه کاری تاکید نمود.

پیشگیری در سه سطح سلامت جسم، سلامت روان و سلامت اجتماع ، پیشگیری از حوادث جاده ای ، تغیر رفتار با آموزش مهارتهای زندگی به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و… از اهم مباحث مطرح شده توسط این مقام مسئول بود.

گفتنی است در این جلسه، دکتر امین عسکری رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، به رسم میزبانی به ایراد سخن پرداخت ، وی ضمن خیر مقدم وخوش امد گویی به مسئولین حاضر در جلسه ،شرح مختصری از فعالیتها و برنامه های اداره بهزیستی شهرستان کاشان بیان کرد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آیین گرامیداشت فرزندان مکلف کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان برگزار شد

آیین گرامیداشت فرزندان به سن تکلیف رسیده کارکنان اداره بهزیستی شهرستان کاشان

در روزهای گرامیداشت هفته ی دولت و با حضور متقی نژاد معاون مدیر کل و ...

افتتاحیه هفته بهزیستی سال 1400، هفته بهزیستی سال 00

از ۲۵ تیر ۹۹ تا ۲۵ تیر ۱۴۰۰ تعداد ۴۰۵ طرح اشتغالزایی، مسکن و مرکز توانبخشی بهزیستی کاشان به بهره برداری رسید

رییس اداره بهزیستی کاشان از اجرای ۴۰۵ طرح اشتغالزایی، مسکن و مرکز توانبخشی این اداره ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister