صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | آغاز ولایت عهدی امام زمان (عج) مبارک باد.

آغاز ولایت عهدی امام زمان (عج) مبارک باد.

آغاز ولایتعهدی امام زمانای پادشه خوبان داد از غم تنهایی
دل بی تو به جان آمد وقت است که باز آیی
آغاز ولایتعهدی جان جهان مبارک باد

بیا عصاره حیدر، بیا چکیده ی زهرا
بیا که بوی رسولی ، بیا که نور خدایی

شب غریبی مان می شودبه یاد تو روشن
تویی که در همه شبها چراغ خانه مایی

بیا دو باره پاک کن زجاده ها غبار را
به عاشقان نوید ده رسیدن بهار را!

تمام لحظه های من فدای یک نگاه تو
بیا و پاک کن زدل حدیث انتظار را !

يک مدرس مدرسه علميه امام صادق (ع) سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) را غديرخم ديگري ذکر کرد.

حجت الاسلام «علي اسماعيلي» گفت: امام حسن عسکري(ع) در روز جمعه، هشتم ربيع الاول سال 260 هجري قمري به شهادت رسيدند.وي ادامه داد: اين حادثه در شرايطي رخ داد که امام حسن عسکري (ع) مانند پدرانشان زمينه را براي غيبت امام زمان(عج) آماده کرده بودند و شب قبل از شهادتشان به دور از چشم ماموران خليفه، نامه هاي بسياري به شهرهاي شيعه نشين ارسال کردند.

پنهان نگه داشتن ولادت امام زمان (عج)

وي اظهار داشت: حکومت عباسي از مدت ها پيش، براساس احاديث پيامبر اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) مبني بر اين که حضرت مهدي (عج) فرزند امام حسن عسکري (ع) است، امام يازدهم را زيرنظر داشتند و مراقب بودند تا فرزندي از ايشان نماند.وي عنوان کرد: امام يازدهم با پنهان نگه داشتن خبر ولادت فرزندشان اين نقشه را باطل کردند و بعد از شهادت امام حسن عسکري (ع) خبر وجود فرزندي از ايشان به نام حضرت مهدي (عج) پخش شد و تلاش خليفه عباسي براي يافتن امام دوازدهم (عج) به نتيجه نرسيد.وي با بيان اين که عثمان بن سعيد، نايب نخست امام زمان (عج) بود و با آغاز غيبت ايشان نامه هاي حضرت را به شيعيان مي رساند، تصريح کرد: از همين زمان بود که شيعيان براي نخستين بار غيبت امامشان را تجربه کردند. آغاز غيبت صغري مصادف با آغاز امامت حضرت مهدي (عج) بود تا مردم آرام، آرام با مفهوم غيبت آشنا شوند و از آن روز به بعد خود را براي ظهور آماده کنند.

عهدي دوباره

وي با تاکيد بر اين که نهم ربيع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت مهدي (عج) در حقيقت امتداد غدير و بلکه غديرخم ديگري است، گفت: در اين روز بايد با امام زمان (عج) براساس مفاد دعاها به ويژه دعاي «عهد» پيماني دوباره بست. معرفت، محبت، ولايت و اطاعت، برخي از اصول اين پيمان نسبت به امام زمان (عج) است.وي مي افزايد: ولايت امام زمان (عج) به عنوان سرپرستي و حاکميت ايشان بر افراد جامعه است و اين ولايت رکن و اساس دين و همچنين راهنماي مسلمانان است.

تجلي محبت و نهادينه کردن فرهنگ عدالت

حجت الاسلام «اسماعيلي» بيان کرد: عهد و اطاعت، تجلي و نمود محبت است و زمينه ساز ظهور ايشان، بسط عدالت و فرهنگ عدل پذيري در جامعه و نهادينه کردن آن است.

انتظار ظهور

وي با اشاره به اين که براساس تعاليم اسلامي يکي از وظايف مهم هر مسلمان، انتظار ظهور حضرت قائم (عج) است، تاکيد کرد: انتظار تحقق وعده الهي براي حاکميت صالحان، وظيفه مسلمانان است.وي ادامه داد: امام صادق (ع) فرمودند: «هر فردي که دوست دارد از ياران حضرت قائم (عج) باشد بايد منتظر باشد و در اين حال به پرهيزکاري و اخلاق نيکو رفتار کند، اين فرد چنان چه بميرد و بعد از مردنش قائم (عج) بپاخيزد، پاداش او همچون پاداش فردي است که آن حضرت را درک کرده است. پس کوشش کنيد و در انتظار بمانيد و…»

پاداش منتظران

وي افزود: براي منتظران زمان غيبت، همين پاداش بس که نام آن ها در زمره ياران امام عصر(عج) و از جمله افرادي ثبت مي شود که آن حضرت را به هنگام ظهور همراهي مي کنند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مشکلات اقتصادی تنها کمپ اعتیاد بانوان در کاشان را تعطیل کرد

مشکلات اقتصادی تنها کمپ اعتیاد بانوان در کاشان را تعطیل کرد

در نشست خبری که بمناسبت هفته ی گرامیداشت مبارزه با مواد مخدر به انجام رسید ...

همزمان با دهه ی کرامت، کاروان خدام بارگاه منور رضوی به موسسه خیریه ی هاجر کاشان آمدند

همزمان با دهه ی کرامت، کاروان خدام بارگاه منور رضوی به موسسه خیریه ی هاجر کاشان آمدند

کاروان معنوی «زیر سایه خورشید» حامل پرچم متبرک بارگاه منور رضوی همزمان با دهه کرامت ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister