صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | اجرای طرح مانور محب با رویکرد وحدت فرماندهی در ساختار بهزیستی

اجرای طرح مانور محب با رویکرد وحدت فرماندهی در ساختار بهزیستی

ma3مانور زلزله و طرح محب به کرار بصورت فرضی در استانهای مختلف و درمحله های کوناگون به اجرا در آمده است. روز یکشنبه 29/2/92 برای اولین بار  طرح محب با رویکرد وحدت فرماندهی ( عدم حضور فرماندهان در محل حادثه و مدیریت مسافت دور ) در استان اصفهان و در شهرستان کاشان با حضور مقامات کشوری و استانی مرتبط با مدیریت بحران برگزار گردید.مانور محب (مداخلات روانی اجتاعی در بلایای طبیعی به منظور تمرین و نمایش آموزش مردم محله و نیرو های فوریتی سازمان یافته محلی و نیروهای فوریتی تخصصی سازمان بهزیستی می باشد.)در این طرح شیشیه فروش، مدیر کل دفتر حوادث غیر مترقبه استانداری  استان اصفهان ، دکتر همایون هاشمی ریاست بهزیستی کشور، دکتر نظم ده رئیس مرکزتوسعه پیشگیری، محمد رضا حیدرهایی، مدیر کل روابط عمومی و جمعی از مدیران ارشد بهزیستی کشور ، مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی، اردبیل و آذربایجان غربی بعنوان ناظر بر اجرای طرح مانور محب با رویکرد وحدت فرماندهی در ساختار بهزیستی استان اصفهان حضور داشتند. که بیش از 250 نفر از مردم محله در ساختار شکل یافته طرح محب، حضور قبل از نیرو های دولتی را تمرین و در معرض دید این عزیزان به نمایش گذاشتند در این طرح بالغ بر 250 نفر از مردم محله در ساختار شکل یافته طرح محب، حضور قبل از نیرو های دولتی را تمرین و به نمایش می گذارند.

 در این مانور که با هدف توانمند سازی اجتماعات محلی بمنظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی اجتماعی در بلایای طبیعی صورت گرفت، سعی شد ضمن آگاهسازی همگانی با آموزش مهارتهای زندگی (بویژه مدیریت استرس ) مردم محله را به گونه ای توانمند ساخت، تا پروژه های مدیریت بحران را قبل از حادثه تدوین نمایند.

در حاشیه اجرای این طرح، محمود محمد زاده، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، با بیان اینکه در وضعیت اضطراری ، بهترین شرایط کنترل توسط جمعیت متاثر از واقعه صورت می گیرد گفت: لازم است قبل از ورود هر گونه نیروهای دولتی و غیر دولتی ساکن ، مردم محله با ساختار شکل یافته ای بتوانند به موقع مداخله و واکنش صحیح و سریع را انجام دهند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان هدف از اجرای طرح محب را حمایت روانی اجتماعی در افراد، خانواده ها و جوامع دانست و افزود: اجرای این طرح به مردم کمک می کند تا بعد از یک بحران که زندگی شان را متلاشی کرده بهبود پیدا کنند.

وی اضافه کرد: نقش حمایت های روانی اجتماعی می تواند هم پیشگیرانه باشد و هم علاج بخش، زمانی که مشکلات روانی کاهش می یابد پیشگیرانه، و زمانی که به افراد و جامعه کمک می شود تا بر مشکلات روانی اجتماعی ناشی از بحران غلبه کنند علاج بخش است.گفتنی است در این روز، محمود محمد زاده، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان به همراه ده نفراز مسئولین بهزیستی استان اصفهان بعنوان گروه IMS فرماندهی حادثه از مسافت دور طی مانور فرضی را برعهده داشتند . و امین عسکری ریاست بهزیستی شهرستان کاشان ، به همراه بیش از  ده نفر از همکاران بهزیستی کاشان بعنوان گروه ICS مسئولیت سازماندهی تیم های محب محله وتیم های فوریتی حمایتهای روانی اجتماعی را برعهده گرفتند.شایان ذکر است در پایان اجرای طرح ، دکتر همایون هاشمی مدیر کل بهزیستی کشور، محمود محمد زاده ، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان و شیشه فروش ،مدیر کل دفتر حوادث غیر مترقبه استانداری  استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری طرح مذکور، بطور جداگانه از تک تک دست اندر کاران طرح محب بویژه مردم خوب شهرستان کاشان تقدیر و تشکر نمودند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister