صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | اجرای طرح مانور محب با رویکرد وحدت فرماندهی در ساختار بهزیستی

اجرای طرح مانور محب با رویکرد وحدت فرماندهی در ساختار بهزیستی

ma3مانور زلزله و طرح محب به کرار بصورت فرضی در استانهای مختلف و درمحله های کوناگون به اجرا در آمده است. روز یکشنبه 29/2/92 برای اولین بار  طرح محب با رویکرد وحدت فرماندهی ( عدم حضور فرماندهان در محل حادثه و مدیریت مسافت دور ) در استان اصفهان و در شهرستان کاشان با حضور مقامات کشوری و استانی مرتبط با مدیریت بحران برگزار گردید.مانور محب (مداخلات روانی اجتاعی در بلایای طبیعی به منظور تمرین و نمایش آموزش مردم محله و نیرو های فوریتی سازمان یافته محلی و نیروهای فوریتی تخصصی سازمان بهزیستی می باشد.)در این طرح شیشیه فروش، مدیر کل دفتر حوادث غیر مترقبه استانداری  استان اصفهان ، دکتر همایون هاشمی ریاست بهزیستی کشور، دکتر نظم ده رئیس مرکزتوسعه پیشگیری، محمد رضا حیدرهایی، مدیر کل روابط عمومی و جمعی از مدیران ارشد بهزیستی کشور ، مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی، اردبیل و آذربایجان غربی بعنوان ناظر بر اجرای طرح مانور محب با رویکرد وحدت فرماندهی در ساختار بهزیستی استان اصفهان حضور داشتند. که بیش از 250 نفر از مردم محله در ساختار شکل یافته طرح محب، حضور قبل از نیرو های دولتی را تمرین و در معرض دید این عزیزان به نمایش گذاشتند در این طرح بالغ بر 250 نفر از مردم محله در ساختار شکل یافته طرح محب، حضور قبل از نیرو های دولتی را تمرین و به نمایش می گذارند.

 در این مانور که با هدف توانمند سازی اجتماعات محلی بمنظور پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی اجتماعی در بلایای طبیعی صورت گرفت، سعی شد ضمن آگاهسازی همگانی با آموزش مهارتهای زندگی (بویژه مدیریت استرس ) مردم محله را به گونه ای توانمند ساخت، تا پروژه های مدیریت بحران را قبل از حادثه تدوین نمایند.

در حاشیه اجرای این طرح، محمود محمد زاده، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، با بیان اینکه در وضعیت اضطراری ، بهترین شرایط کنترل توسط جمعیت متاثر از واقعه صورت می گیرد گفت: لازم است قبل از ورود هر گونه نیروهای دولتی و غیر دولتی ساکن ، مردم محله با ساختار شکل یافته ای بتوانند به موقع مداخله و واکنش صحیح و سریع را انجام دهند.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان هدف از اجرای طرح محب را حمایت روانی اجتماعی در افراد، خانواده ها و جوامع دانست و افزود: اجرای این طرح به مردم کمک می کند تا بعد از یک بحران که زندگی شان را متلاشی کرده بهبود پیدا کنند.

وی اضافه کرد: نقش حمایت های روانی اجتماعی می تواند هم پیشگیرانه باشد و هم علاج بخش، زمانی که مشکلات روانی کاهش می یابد پیشگیرانه، و زمانی که به افراد و جامعه کمک می شود تا بر مشکلات روانی اجتماعی ناشی از بحران غلبه کنند علاج بخش است.گفتنی است در این روز، محمود محمد زاده، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان به همراه ده نفراز مسئولین بهزیستی استان اصفهان بعنوان گروه IMS فرماندهی حادثه از مسافت دور طی مانور فرضی را برعهده داشتند . و امین عسکری ریاست بهزیستی شهرستان کاشان ، به همراه بیش از  ده نفر از همکاران بهزیستی کاشان بعنوان گروه ICS مسئولیت سازماندهی تیم های محب محله وتیم های فوریتی حمایتهای روانی اجتماعی را برعهده گرفتند.شایان ذکر است در پایان اجرای طرح ، دکتر همایون هاشمی مدیر کل بهزیستی کشور، محمود محمد زاده ، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان و شیشه فروش ،مدیر کل دفتر حوادث غیر مترقبه استانداری  استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری طرح مذکور، بطور جداگانه از تک تک دست اندر کاران طرح محب بویژه مردم خوب شهرستان کاشان تقدیر و تشکر نمودند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

نامگذاری سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان کاشان بنام شهید جواد قنایی مقدم،سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان کاشان مزین به نام شهید والامقام شهید قنایی شد،شهید جواد قنایی مقدم درتاریخ 08/08/1360و در سن 28سالگی به درجه ی والای شهادت نائل آمد. شهید جواد قنایی مقدم کارمند شهید اداره بهزیستی کاشان

نامگذاری سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان کاشان بنام شهید جواد قنایی مقدم

سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان کاشان مزین به نام شهید والامقام شهید قنایی شد  همزمان با ...

شلتر و یک پناهگاه شبانه برای افراد بی خانمان ،لزوم ارتباط و تعامل بیشتر نیروی انتظامی و بهزیستی برای بررسی علل و عوامل خشونت در کاشان،گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز جهانی بدون خشونت ،، سرهنگ حسین بساطی فرمانده نیروی انتظامی کاشان ،شلتر و یک پناهگاه شبانه برای افراد بی خانمان

در دیدار فرمانده نیروی انتظامی با معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان مطرح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister