صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | افتتاح هفدهمین باشگاه مثبت ایدز کشور در کاشان

افتتاح هفدهمین باشگاه مثبت ایدز کشور در کاشان

a57b49c8ee07beba41c012f37103129324dd7d9f

 دبیر کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور در این آیین، این شهرستان را از شهرهای پیش‌قدم کشور در زمینه تأسیس باشگاه مثبت دانست و اظهار داشت: کاشان یکی از شهرهای خارج از مرکز استان است که باشگاه مثبت ایدز و یک مرکز گذری کاهش آسیب به همراه تیم سیاری که متصل به آن است، در آن افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.
 
مجید رضازاده خاطرنشان کرد: در برخی از استان‌ها هنوز باشگاه مثبت در آنها تأسیس نشده که علت آن نبود عامل و  زمینه HIV در این استان‌ها بوده است.
 
وی حمایت‌های روانی، ارائه یارانه مشاوره، آموزش‌های مختلف، کمک‌های معیشتی، اشتغال، بیمه و دیگر حمایت‌های اجتماعی را از جمله اهداف تأسیس باشگاه مثبت ایدز ذکر کرد.
 
 دبیر کمیته پیشگیری و کنترل ایدز سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: باشگاه مثبت جایی است که افراد 
 
HIV مثبت در آنجا جمع می‌شوند و خودشان به یکدیگر آموزش می‌دهند و آموزش‌ها را فرا می‌گیرند و به یکدیگر منتقل می‌کنند که یکی از این مراکز همین مرکزی است که در شهرستان کاشان افتتاح می‌شود.
 
وی همچنین با اشاره به اختصاص 235 میلیون ریال اعتبار به باشگاه مثبت کاشان خبر داد و گفت: از این میزان اعتبار 100 میلیون ریال توسط سازمان بهزیستی کشور و 100 میلیون ریال از محل اعتبارات وزارت رفاه و همچنین 35 میلیون ریال به عنوان یارانه مشاوره در اختیار استان اصفهان قرار می‌گیرد تا به باشگاه مثبت کاشان اختصاص داده شود.
 
رضازاده در ادامه تربیت یکهزار نفر آموزشگر همتا در سطح کشور خبر داد و بیان داشت: آموزشگران همتا افراد معتاد بهبود یافته‌ای هستند که به عنوان سربازان بهزیستی بعد از گذراندن آموزش‌های متعدد از آنان به عنوان آموزشگر همتا در مراکز گذری دی آی سی برای آموزش معتادان استفاده می‌شوند.
 
به گفته وی این مدل آموزشی، عمیق‌تر و جلب اعتماد بالایی برای افراد معتاد دارد و می‌تواند در طولانی مدت اثرات مثبتی را بر جامعه داشته باشد.
 
رئیس اداره بهزیستی کاشان نیز در این آیین گفت: باشگاه مثبت در این شهرستان با اعتباری بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی و بخش خصوصی آماده و به بهره‌برداری رسیده است.
 
امین عسگری افزود: از این میزان اعتبار هزینه شده 3 میلیارد و 500 میلیون ریال توسط بخش خصوصی و یک میلیارد ریال از محل منابع داخلی هزینه شده است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی کاشان، کمپها و مراکز ترک اعتیاد و DIC

انعقاد تفاهم نامه همکاری بهزیستی با دانشگاه علوم پزشکی کاشان

بهزیستی شهرستان کاشان با دانشگاه علوم پزشکی کاشان، تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی ...

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister