صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی

رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی

28safar-300x195

بیست و هشتم صفر سال 11 هجری قمری پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) در 63 سالگی ، چشم از جهان فروبست . آن بزرگوار 52 سال قبل از هجرت ، در شهر مکه متولد شد . حضرت محمد (ص ) از اوان جوانی به خاطر صداقت و درستی اش ، از محبوبیت خاصی در جامعه آن روز مکه برخوردار بود و بدین لحاظ به او لقب امین داده بودند . حضرت محمد(ص ) در 40 سالگی ، به امر خداوند متعال به مقام بلند نبوت مبعوث شد تا مردم را به سوی خداوند یکتا ، عدالت و برادری دعوت کند و امتیازات موهوم قومی ، نژادی و طبقاتی را لغو کند . حضرت محمد (ص ) ، اسلام را در قالب دینی جامع ، کامل و جاوید به جهانیان عرضه کرد . اکنون قرنها از آن زمان می گذرد ، اما دین اسلام همچنان زنده و پویاست و بیش از یک میلیارد انسان از این دین آسمانی پیروی می کنند . درباره شخصیت پیامبر اسلام (ص ) سخنها و گفته های بسیاری از سوی مسلمانان ، پیروان ادیان دیگر و حتی آنانکه پیرو اندیشه های غیرمذهبی بوده اند ، مطرح شده است . ضمن عرض تسلیت به مناسبت سـالروز رحلت آن یگانه تاریخ ، توجهتان را به بخشی از نوشته های استانلی لین پول ( Stanley Lane Poole ) نویسنده اروپایی درباره پیامبراسلام (ص ) جلب می نماییم . او دراین باره نوشته است : « از لحاظ قدرت اندیشه و علو فکر و لطف و زیبایی و صفای احساس ، دارای موهبت خاصی بود . در محاوره ، صحبتهای او از هر کس شیرین تر و مطلوبتر بود . هرکس به او نزدیک می شد ، بشدت او را دوست می داشت . هرکس او را دیده چنین توصیف کرده و گفته است : نه پیشتر از آن تاریخ و نه بعداز آن تاریخ ، کسی را مانند او ندیده ایم . »

همچنین امام حسن مجتبي (ع)  سال سوم هجرت در مدينه متولد شد واز دوران جد بزرگوارش چند سال بيشتر درك نكرد زيرا او تقريبا هفت سال بيشتر نداشت كه پيامبر اسلام بدرود زندگى گفت.پس از درگذشت پيامبر (ص) تقريبا سى سال در كنار پدرش امير مومنان (ع) قرار داشت و پس از شهادت على (ع) (در سال 40 هجرى) به مدت 10 سال امامت امت را به عهده داشت و در سال 50 هجرى با توطئه معاويه بر اثر مسموميت در سن 48 سالگى به درجه شهادت رسيد.

امام حسن مجتبي (ع) در مدينه به شهادت رسيدند و در قبرستان بقيع در نهايت مظلوميت به خاك سپرده شدند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مراکز مثبت زندگی بهزیستی، مرکز مثبت زندگی بهزیستی، مرکز ثبت زندگی چیست؟

با راه اندازی و شروع به کار ۴ مرکز مثبت زندگی در کاشان دسترسی مددجویان به خدمات آسان تر می شود

متقی نژاد در جلسه ای با حضور مدیران مراکز مثبت زندگی و کارشناسان بهزیستی، از ...

میز خدمت اداره بهزیستی کاشان در مجتمع بهزیستی برزک

استقرار میز خدمت بهزیستی در بخش بَرزُک شهرستان کاشان

به دعوت بخشداری و با هماهنگی شورای شهر برزک ، میزخدمت اداره بهزیستی در محل ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister