صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | پنجمین کتابخانه گویای کشور در کاشان افتتاح شد

پنجمین کتابخانه گویای کشور در کاشان افتتاح شد

به گزارش پورتال خبري کاشان، رئیس اداره بهزیستی کاشان یکشنبه شب در آیین افتتاح و بهره‌برداری از کتابخانه گویای این شهرستان اظهار داشت: شهرستان کاشان با بیش از 600 نفر نابینا و کم‌بینا، نیاز به خدمات ویژه‌ای دارند که مسئولان باید توجه جدی به نیازهای اساسی آنان اعم از مناسب‌سازی اماکن و فضاهای عمومی و آموزشی این قشر از جامعه داشته باشند. امین عسگری همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی با هدف رفع نیازهای معیشتی، ایمنی، ذوقی و هنری نابینایان و کم‌بینایان شهرستان کاشان و منطقه شمال استان اصفهان را از دیگر ضرورت‌های بهزیستی این شهرستان اعلام کرد. وی جامعه نابینایان و کم‌بینایان کشور را نیازمند رسیدگی مضاعف دانست و گفت: در رابطه با نابینایان و کم‌بینایان قانون زیاد است اما در اجرا با مشکلاتی روبه‌رو است.

 

رئیس اداره بهزیستی کاشان در ادامه از اختصاص یک قطعه زمین برای احداث پارک مناسب‌سازی شده ویژه نابینایان و کم‌بینایان شهرستان کاشان توسط خیران این شهرستان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود عملیات احداث این پارک با کمک خیران و مساعدت مسئولان شهرستان کاشان به زودی آغاز شود.

 

عسگری افتتاح کتابخانه گویا برای نابینایان و کم‌بینایان شهرستان کاشان را اقدامی مهم قلمداد کرد و از مسئولان و متولیان امر خواست تا در راستای فرهنگ‌سازی، توسعه و ترویج استفاده از کتابخانه گویای شهرستان کاشان تلاش کنند.

 

مدیر جامعه نابینایان شهرستان کاشان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نابینایان و کم‌بینایان نیازمند ترحم نیستند، بیان کرد: این قشر از جامعه همین که در جامعه دیده شوند و به آنان توجه شود برایشان کافی است.

 

عباس نهادی خاطرنشان کرد: موفقیت فعالیت‌های نابینایان و کم‌بینایان، نتیجه عملکرد خیران، کمک مسئولان و وجود همراهی و همدلی در سطح کشور برای این قشر از جامعه است.

 

وی با تقدیر از حمایت و پشتیبانی شرکت‌های حامی تأسیس کتابخانه گویای کاشان بیان داشت: این حرکت توسط این شرکت‌ها در کاشان و سطح کشور زمینه را برای ارتقا و توانمندی جامعه نابینایان و کم‌بینایان فراهم کرده است.

نماينده شركت سامسونگ نيز با اشاره به افتتاح پنجمين كتابخانه گوياي كشور در شهرستان كاشان با حمايت اين شركت گفت : ارائه تجهيزات كامل به اين كتابخانه هادر راستاي مسئوليت پذيري اين شركت براي فراهم نمودن منبع بزرگ كتاب گويا و فرصت هاي برابر براي همه كودكان نابينا و كم بينا است .

مرواريد رضايي گفت : تاسيس كتابخانه هاي گويا علاوه بر امكان آشنايي كودكان نابينا با كتابهاي روز ، امكان حضور در جامعه را نيز براي آنان فراهم مي كند .

به گفته وي هر يك از كتابخانه هاي گويا به تمامي امكانات مورد نياز كودكان نابينا اعم ازتلويزيون ، سينماي خانگي ، لب تاپ ، امكانات جانبي و… توسط شركت سامسونگ و ماگنوليا مجهز شده است .

رضايي يادآورشد : با حمايت هاي شركت سامسونگ وآژانس ماگنوليا ، علاوه بر شهرستان كاشان در سال جاري چهار شهرستان زنجان ، بندرعباس ، سنندج و اورميه كتابخانه ديجيتال گويا ويژه نابينايان و كم بينايان تاسيس شده است .

 

ساختمان كتابخانه ديجيتالي گويا شهرستان كاشان ويژه كودكان نابينا و كم بينا پنجمين كتابخانه گوياي كشور و اولين كتابخانه گويااستان اصفهان درخيابان اباذر كوچه عترت 24 كه توسط خير پدرشهيد علي اصغر فخار اهدا و توسط شركت سامسونگ و موسسه ماگنوليا تجهيز شده است با حضور خانواده شهيد فخار ، رييس اداره بهزيستي شهرستان كاشان ، نماينده موسسه عصاي سفيد و مسئولان استاني افتتاح و به بهره برداري رسيد .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

مناسب سازی منزل ویژه معلولین، عکس خودرو مناسب سازی شده

مناسب‌سازی منزل و خودرو برای۵۸ نفر از از افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، تأکید کرد: تا پایان سال ۹۸ مناسب‌سازی ...

تولید ماسک توسط مددجویان بهزیستی

روزانه۴ هزار ماسک توسط مددجوی کاشانی تولید می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان از تولید روزانه ۴ هزار ماسک توسط مددجوی تحت پوشش ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin