صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | پنجمین کتابخانه گویای کشور در کاشان افتتاح شد

پنجمین کتابخانه گویای کشور در کاشان افتتاح شد

به گزارش پورتال خبري کاشان، رئیس اداره بهزیستی کاشان یکشنبه شب در آیین افتتاح و بهره‌برداری از کتابخانه گویای این شهرستان اظهار داشت: شهرستان کاشان با بیش از 600 نفر نابینا و کم‌بینا، نیاز به خدمات ویژه‌ای دارند که مسئولان باید توجه جدی به نیازهای اساسی آنان اعم از مناسب‌سازی اماکن و فضاهای عمومی و آموزشی این قشر از جامعه داشته باشند. امین عسگری همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی با هدف رفع نیازهای معیشتی، ایمنی، ذوقی و هنری نابینایان و کم‌بینایان شهرستان کاشان و منطقه شمال استان اصفهان را از دیگر ضرورت‌های بهزیستی این شهرستان اعلام کرد. وی جامعه نابینایان و کم‌بینایان کشور را نیازمند رسیدگی مضاعف دانست و گفت: در رابطه با نابینایان و کم‌بینایان قانون زیاد است اما در اجرا با مشکلاتی روبه‌رو است.

 

رئیس اداره بهزیستی کاشان در ادامه از اختصاص یک قطعه زمین برای احداث پارک مناسب‌سازی شده ویژه نابینایان و کم‌بینایان شهرستان کاشان توسط خیران این شهرستان خبر داد و گفت: انتظار می‌رود عملیات احداث این پارک با کمک خیران و مساعدت مسئولان شهرستان کاشان به زودی آغاز شود.

 

عسگری افتتاح کتابخانه گویا برای نابینایان و کم‌بینایان شهرستان کاشان را اقدامی مهم قلمداد کرد و از مسئولان و متولیان امر خواست تا در راستای فرهنگ‌سازی، توسعه و ترویج استفاده از کتابخانه گویای شهرستان کاشان تلاش کنند.

 

مدیر جامعه نابینایان شهرستان کاشان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه نابینایان و کم‌بینایان نیازمند ترحم نیستند، بیان کرد: این قشر از جامعه همین که در جامعه دیده شوند و به آنان توجه شود برایشان کافی است.

 

عباس نهادی خاطرنشان کرد: موفقیت فعالیت‌های نابینایان و کم‌بینایان، نتیجه عملکرد خیران، کمک مسئولان و وجود همراهی و همدلی در سطح کشور برای این قشر از جامعه است.

 

وی با تقدیر از حمایت و پشتیبانی شرکت‌های حامی تأسیس کتابخانه گویای کاشان بیان داشت: این حرکت توسط این شرکت‌ها در کاشان و سطح کشور زمینه را برای ارتقا و توانمندی جامعه نابینایان و کم‌بینایان فراهم کرده است.

نماينده شركت سامسونگ نيز با اشاره به افتتاح پنجمين كتابخانه گوياي كشور در شهرستان كاشان با حمايت اين شركت گفت : ارائه تجهيزات كامل به اين كتابخانه هادر راستاي مسئوليت پذيري اين شركت براي فراهم نمودن منبع بزرگ كتاب گويا و فرصت هاي برابر براي همه كودكان نابينا و كم بينا است .

مرواريد رضايي گفت : تاسيس كتابخانه هاي گويا علاوه بر امكان آشنايي كودكان نابينا با كتابهاي روز ، امكان حضور در جامعه را نيز براي آنان فراهم مي كند .

به گفته وي هر يك از كتابخانه هاي گويا به تمامي امكانات مورد نياز كودكان نابينا اعم ازتلويزيون ، سينماي خانگي ، لب تاپ ، امكانات جانبي و… توسط شركت سامسونگ و ماگنوليا مجهز شده است .

رضايي يادآورشد : با حمايت هاي شركت سامسونگ وآژانس ماگنوليا ، علاوه بر شهرستان كاشان در سال جاري چهار شهرستان زنجان ، بندرعباس ، سنندج و اورميه كتابخانه ديجيتال گويا ويژه نابينايان و كم بينايان تاسيس شده است .

 

ساختمان كتابخانه ديجيتالي گويا شهرستان كاشان ويژه كودكان نابينا و كم بينا پنجمين كتابخانه گوياي كشور و اولين كتابخانه گويااستان اصفهان درخيابان اباذر كوچه عترت 24 كه توسط خير پدرشهيد علي اصغر فخار اهدا و توسط شركت سامسونگ و موسسه ماگنوليا تجهيز شده است با حضور خانواده شهيد فخار ، رييس اداره بهزيستي شهرستان كاشان ، نماينده موسسه عصاي سفيد و مسئولان استاني افتتاح و به بهره برداري رسيد .

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تقدیر دانشگاه علوم پزشکی کاشان از اداره بهزیستی کاشان

تقدیر نامه دکتر مروجی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از اداره بهزیستی کاشان

دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، نماینده شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، تبریک اداره بهزیستی کاشان به دکتر ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی

تبریک به دکتر ساداتی نژاد وزیرجهاد کشاورزی

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَهِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّهِ ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister