صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار ستادی | قانون ۳ درصد استخدام معلولان اجرا نمی‌شود

قانون ۳ درصد استخدام معلولان اجرا نمی‌شود

رئیس اداره بهزیستی کاشان گفت: قانون سه درصد استخدام معلولان مصوبه سال ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی توسط ارگان‌ها و دستگاه‌های شهرستان اجرا نمی‌شود.

 

 
 
 
 امین عسگری پنجشنبه شب در ضيافت افطاري مددجويان بهزيستي در تالار طلائيه اين شهرستان  با تأکید بر اهمیت اجرای قانون سهم سه درصدی استخدام معلولان در ادارات دولتی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌ها بر اساس قانون حمایت از معلولان موظف هستند که حداقل سه درصد از نیروی استخدامی خود را به معلولان اختصاص دهند اما این امر در عمل تحقق نیافته است.
 
وی از مسئولان شهرستان خواستار پیگیری اجرای قانون حمایت از معلولان برای اختصاص سه درصد از نیروی استخدامی ادارات به معلولان شد.
 
رئیس اداره بهزیستی کاشان در ادامه با اشاره به افزایش 60 درصدی مستمری‌بگیران زنان سرپرست خانوار بیان داشت: بر اساس قانون کار، 60 درصد مستمری زنان سرپرست خانوار افزایش یافته است اما این افزایش به طور کامل اجرا نشده است.
 
عسگری در ادامه فعالیت بهزیستی را نسبت به 33 سال قبل تخصصی‌تر دانست و افزود: امروز بهزیستی به جایگاهی رسیده که از پرداخت مستمری به توانمندسازی مددجویان خود رسیده است.
 
وی با اشاره به توانمندی‌های اختصاصی مددجویان ابراز داشت: مددجویان بهزیستی امروز به توانمندی‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رسیده‌اند.
 
عسگری، آموزش‌های کیفی‌سازی زنان سرپرست خانوار را نیز یادآور شد و گفت: آموزش‌هایی نظیر فرزندپروری با هدف کیفی‌سازی زندگی زنان سرپرست خانوار انجام می‌شود.
 
رئیس اداره بهزیستی کاشان با اشاره به فعالیت‌های حوزه اجتماعی بهزیستی کاشان عنوان کرد: در این بخش یک مؤسسه خیریه و چهار خانه کودک و نوجوان شامل خانه‌ بهار گیلان، بهار، بهشت و خانه قنایی برای رسیدگی به کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست کمک می‌کنند.
 
عسگری فعالیت‌های گسترده بهزیستی را در سه بخش امور اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری اعلام کرد و گفت: بهزیستی در این سه بخش خدمات قابل توجهی را به جامعه هدف خود دارد.
 
رئیس اداره بهزیستی کاشان در بخش دیگری از سخنانش از عدم اجرای مناسب‌سازی اماکن عمومی در شهرستان کاشان ابراز تأسف کرد و گفت: عدم توجه مسئولان به امر مناسب‌سازی در اماکن عمومی شهرستان کاشان، معلولان این شهرستان را در ترددهای داخل شهرستان با مشکلات فراوانی روبرو ساخته است.
 
عسگری یادآور شد: هم اکنون 70 مرکز زیرپوشش بهزیستی به صورت هیئت امنایی و خیریه‌ای اداره می‌شوند که حدود 600 نفر در این مراکز خود را وقف مددجویان بهزیستی کرده‌اند.
 
این مقام مسئول از واگذاری هزینه‌های ایاب و ذهاب معلولان به شهرداری ابراز نگرانی کرد و گفت: همه ساله اعتباراتی برای هزینه‌های ایاب و ذهاب معلولان تخصیص داده می‌شد که با واگذاری هزینه‌های ایاب و ذهاب به شهرداری 7 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی کاشان متضرر می‌شوند.
نماينده مردم شهرستان كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين آيين با حمايت از افزايش اعتبارات مددجويان تحت پوشش بهزيستي گفت : بعنوان خدمتگذار و نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي براي افزايش اعتبارات مددجويان تحت پوشش بهزيستي از هيچ تلاشي دريغ نخواهد كرد .
عباسعلي منصوري گفت : براي بهبود وضعيت موجود همه بايد با تلاش و كمك يكديگر مشكلات را برطرف نموده تا بتوانيم رضايت مردم را جلب نماييم .
وي افزود : كمك و ياري مجموعه مسئولين شهرستان در تمامي بخش ها كمك به پيشرفت و توسعه و آباداني شهرستان است .
 
 
 
منبع :پورتال خبري كاشان

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister