صفحه اصلی | آرشیو اخبار | پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا به کارمندان غیر ذی‌حق متوقف شد

پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا به کارمندان غیر ذی‌حق متوقف شد

عبدالعلی تاجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد فوق‌العاده جذب نیروی انسانی در مناطق بد آب و هوا گفت: فوق‌العاده بدی آب و هوا طبق مصوبه دولت باید به کارمندان مناطقی پرداخت شود که بر اساس مصوبه دولت آن مناطق بر اساس گزارش سازمان هواشناسی تعریف و مشخص شده‌اند.

معاون حقوقی،امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور افزود: متأسفانه برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی با یک تفسیر نادرست و غلط حق جذب فوق‌العاده بدی آب و هوا را در اکثر مناطق کشور پرداخت کرده بودند و حتی در مواردی در شهرهای خوش آب و هوا مانند شهرهای شمالی نیز این فوق‌العاده به برخی از کارمندان پرداخت شده بود که این خلاف قانون است.

تاجی تأکید کرد: پرداخت فوق‌العاده جذب در مناطق بد آب و هوا غیر از مناطق تعریف شده دولتی بار مالی سنگینی بر دوش دولت وارد کرده بود که برای رفع این مشکل دو راه پیشنهاد شد.

وی افزود: یک راه این بود که پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا در مناطق غیر تعریف شده توسط دولت متوقف شود، راه دیگر این بود که چون کارمندان به آن روال عادت کرده بودند ادامه پیدا کند اما قرار شد آن پرداخت‌های غیر حق با افزایش 15 درصدی حقوق در سال جاری در واقع به نوعی تهاتر  و تسویه شود.

معاون حقوقی،امور مجلس و استان‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور افزود: بر این اساس در برخی از مناطق که کارمندان بر اساس تصمیم نادرست برخی مدیران فوق‌العاده بدی آب و هوا دریافت کرده بودند در حالی که بر اساس قانون مستحق آن نبودند امسال ضریب 15 درصد برای آنها اعمال نشد و یا برای برخی مثلا به جای 15 درصد 5 درصد اعمال شد.

تاجی افزود: مناطق بد آب و هوا هر سال طبق گزارش سازمان هواشناسی به دولت اعلام و تصویب می‌شود و فوق‌العاده جذب نیرو در این مناطق فقط برای کارمندان آن مناطق است.

وی گفت: ممکن است در یک استان یک شهر طبق آن تعریف بدی آب و هوا داشته باشد و شهر دیگر این شرایط را دارا نباشد.

تاجی تأکید کرد: از طرفی با توجه به پدیده هجوم ریزگردها به برخی از استان‌های کشور قرار شده بر اساس گزارش‌های تفصیلی مناطق بد آب و هوای جدید در کشور تعریف شود که البته هنوز این کار انجام نشده است.

تاجی افزود: بهرحال در قضیه کاهش دریافت فوق‌العاده برای برخی از کارمندان تفسیر و برداشت نادرست از قانون توسط برخی از مدیران باعث آن شد و اگر افزایش  15 درصدی حقوق در سال جاری برای برخی به صورت کامل اعمال نشده و یا اصلا اعمال نشده به خاطر دریافت‌های غیرحقی بوده که سال گذشته از بابت فوق‌العاده بدی آب و هوا دریافت کرده‌اند در حالی که آن کارمندان در مناطق خوش آب و هوا خدمت کرده‌اند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister