صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در کاشان گشایش یافت

نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در کاشان گشایش یافت

به گزارش پورتال خبري کاشان، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان یکشنبه شب در آئین افتتاح نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد کاشان اظهار داشت: روشنگری به هنگام و همت فراگیر به عنوان شاخصه‌های تأثیرگذار در مبارزه با مواد مخدر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
محمد رضوان‌نژاد گفت: رسانه‌ها و دانشگاه‌ها می‌توانند نقش ارزنده‌ای در آموزش و آگاه‌سازی جوانان از عواقب سوء این پدیده مخرب اجتماعی داشته باشند.
 
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کاشان خاطرنشان کرد: بروز بسیاری از مشکلات به دلیل عدم شناخت و نداشتن آگاهی برای افراد بوجود می‌آید که در این راستا ارتقای سطح آگاهی، دانش و اطلاعات می‌تواند از وقوع این مشکلات در جامعه جلوگیری کند.
 
این مسئول عنوان کرد: افراد جامعه می‌توانند با بالابردن سطح اطلاعات و آگاهی‌های خود ضمن جلوگیری از بروز مشکلات و آسیب‌های اجتماعی، خود را در برابر انواع بزهکاری‌های اجتماعی از جمله اعتیاد بیمه کنند.
 
وی تغییر رویکرد دشمن از تهاجم جنگ سخت به تهاجم همه جانبه فرهنگی در جنگ نرم را یادآور شد و گفت: باید توجه داشت در جنگ نرم که هدف دشمن اضمحلال و فروپاشی مردم و به ویژه نسل جوان است اقدامات دشمن قابل رؤیت نیست و زمانی تهاجم دشمن مشخص می‌شود که انسان در حال سقوط و نابودی است.
 
رضوان‌نژاد ادامه داد: دشمن در جنگ نرم خود در برابر جمهوری اسلامی می‌خواهد از تجربه پیروزی در جنگ نرم در آندولوس و اسپانیا بهره‌ گیرد آن زمان که که موفق شد وارد آفریقا، الجزایر و سپس اروپا و اسپانیا شود.
 
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان کاشان گفت: امروز دشمن در جنگ نرم خود با جمهوری اسلامی به دنبال آن است که سنگرهای فرهنگی را یکی پس از دیگری به تصرف خود درآورد.
 
این مسئول با اشاره به اینکه، جمهوری اسلامی بعد از جنگ سخت 3 هزار روزه در دفاع مقدس آزمون خوبی را به نمایش گذاشت، بیان داشت: امروز نسل جوان و دانشمندان جوان ما در جبهه‌های فناوری هسته‌ای و علم نانو توانسته‌اند چشم دشمن را خیره کنند؛ اما با وجود تمامی این پیروزی‌های جوانان ایران اسلامی نباید از دشمن غافل شد.
 
فرمانده انتظامی شهرستان کاشان نیز در این مراسم پیشگیری، درمان و مقابله را سه مؤلفه مهم در مبارزه با مواد خانمان‌سوز مخدر دانست و گفت: برای پیشگیری از این معضل اجتماعی نیازمند فعالیت‌های فرهنگی توسط همه دستگاه‌های متولی امور فرهنگی شهرستان هستیم.
 
منوچهر صفایی تصریح کرد: در بخش درمان نیز دانشگاه علوم پزشکی و متخصصین درمان در کمپ ها معتادان را بازپروری و سپس تحویل جامعه دهند.
 
به گفته وی نیروی انتظامی در زمینه مقابله نیز با تمام توان فعالیت خود را ادامه داده و خواب را بر سوداگران مرگ حرام می‌کند.
 
نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد شهرستان کاشان در محل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری کاشان به مدت یک هفته همه روزه از ساعت هشت صبح الی 20:30 بعداز ظهر پذیرای همشهریان کاشانی و مسافرین تابستانی دارالمؤمنین است.
 
نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد شهرستان کاشان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان و با همکاری فرمانداری ویژه، سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان دایر شده است.
 

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اففتاح مهدهای کودک بهزیستی ، مهدهای کودک کاشان

افتتاح یک مرکز رفاه کودک و خانواده ، یک مهد کودک و یک دفتر خدمات مشاوره ای در کاشان

در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ،طی مراسمی با حضور مسئولان استان و شهرستان، ...

جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

ارمغان جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

در حاشیه ی جشنواره تئاتر مهر با حضور مدیران و مربیان مراکز تحت نظارت کارگاه نمایش درمانی در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد با حضور مدیران ، مربیان روانشناسان و سایر علاقمندان و با هدف ایجاد گروه های تخصصی تئاتر معلولین و جامعه هدف بهزیستی، استفاده از هنر تئاتر در درمان اختلالات ذهنی و شخصیتی، آموزش ایماگوتراپی یا زوج درمانی که رویکرد جدیدی برای حل تعارض های زوجین و غنی کردن روابط همسران است ، کارگاه نمایش درمانی یا سایکودرام در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin