صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | واریز 150هزار ریال به عنوان هزینه بنزین به سهمیه سوخت معلولان

واریز 150هزار ریال به عنوان هزینه بنزین به سهمیه سوخت معلولان

دکتر هاشمی گفت: از تیرماه امسال 150 هزار ریال به عنوان هزینه بنزین به سهمیه سوخت به حساب معلولین واریز می شود

همایون هاشمی، رییس سازمان بهزیستی در نشست خبری که در حاشیه اختتامیه بخش جوان و معلولیت های خاص جشنواره حضرت علی اکبر(ع)برگزار شد گفت: از تیرماه امسال 150 هزار ریال به عنوان هزینه بنزین به سهمیه سوخت به حساب معلولین واریز می شود که این کار با هدف بالابردن قدرت خرید معلولین است.

 وی همچنین خبر داد: امسال با توفیقات و توجهات دولت نهم در ماده واحده بودجه که ابلاغ شده است قریب به سی درصد رشد بودجه را داشته‌ایم و این توانمندی ما را به عنوان مدیران سازمان بالا برده و تصمیمات خوبی خواهیم گرفت. در این مورد در حوزه پرداخت مستقیم مستمری به معلولان بیش از 15 درصد افزایش و رشد مستمری را خواهیم داشت.

 هاشمی اظهار داشت: در سال 90 در سازمان بهزیستی اقدامات خوبی انجام شد در بحث توانمند سازی همه جانبه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی توجه ویژه ای داشتیم مشکلات عقب ماندگی ها را جبران کردیم در زمینه اشتغال اقدامات خوبی انجام شد و 77 هزار شغل ایجاد شد علارغم اینکه سهمیه ما 41 هزار شغل بود.

 وی در ادامه اظهار داشت: کار خوبی که در سه ماهه آخر 90 انجام شد احیای پیشگیری در سازمان بود بدین منظور مرکز تخصصی پیشگیری در سازمان احیا کردیم و امروز افتخار می کنیم که برنامه مدون و خوبی برای اطلاع رسانی به آحاد جامعه داریم.

 

رییس سازمان بهزیستی افزود: همچنین خط 147 را احیا کردیم و در مورد بحث پیشگیری و درمان اعتیاد تلاش های خوبی انجام دادیم ماده 15 و 16 ابلاغی توسط ستاد ما را دچار مشکل کرده بود که بدین ترتیب آنرا جبران کردیم.

 وی در ادامه گفت: در سال گذشته برای پروتوکل درمان شیشه اقدام شد که به زودی به مراکز ابلاغ خواهد شد و اولین مرکز تی سی شیشه در کرج افتتاح شد.

 هاشمی با اشاره به توسعه خط ملی اعتبار گفت: از نظر منابع انسانی و همچنین از نظر اعتباری به عنوان یک مرکز پشتیبان خانواده ها نقش آفرینی خواهیم کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اشتغال معتادان بهبود یافته تاکید کرد: در زمینه اشتغال معتادان بهبود یافته مداخلات خوبی انجام شد که بدین منظور سهمیه ای برای اشتغال آنها در نظر گرفتیم. ما معتقدیم در بحث اعتیاد درنگ سهم مهلکی است باید کاری کنیم تا هیچ کس به خاطر عدم دسترسی درمان خود را به تاخیر نیندازد.

 هاشمی با اشاره به تهیه مسکن معتادان بهبود یافته تاکید کرد: برای تهیه مسکن معتادان بهبود یافته به عنوان یک آیتم تشویقی سهمیه ای در نظر گرفته ایم که در صورت تایید آنها را وارد سهمیه مسکن مهر خواهیم کرد و همچنین تعدادی خودرو تهیه دیده ایم که به زودی توزیع خواهند شد.

 رییس سازمان بهزیستی با اشاره به جشنواره شهید فیاض بخش گفت: این جشنواره یک جشنواره ملی است که در سه حوزه برترین های معلولین، اجتماعی و خیرین نمونه رونمایی شده است.

 وی در پایان تاکیدکرد: ما نباید اجازه دهیم معلولیت ایجاد شود و باید جلوی معلولیت های مادرزادی را بگیریم. برای این امر مرکزی در مشهد افتتاح شده است که دارای آزمایشگاه و مشاوره رایگان در زمینه پیگیری نرخ معلولیت است. همچنین 5 بنیاد دیگر نیز در شیراز، یزد، اصفهان و مشهد افتتاح خواهد شد.

منبع :روابط عمومي سازمان بهزيستي كشور

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister