صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | نخستین دوره آموزش مهارت‌های زندگی در کاشان

نخستین دوره آموزش مهارت‌های زندگی در کاشان

اولین دوره آموزش تربیت مربی مهارت‌های زندگی در سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان کاشان آغاز شد.

به گزارش پورتال خبري کاشان، کارشناس مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان اظهار داشت: امسال برای نخستین بار آموزش‌های مهارت‌های زندگی، ویژه تربیت مربی در مقطع دانشجویی به صورت منطقه‌ای در منطقه شمال استان اصفهان به میزبانی بهزیستی شهرستان کاشان برگزار می‌شود.

محمدعلی سلطان‌الکُتّابی افزود: در این دوره آموزشی حدود 30 نفر از مربیان معرفی شده از دانشگاه‌های شهرستان‌های کاشان، نطنز، آران و بیدگل و اردستان با محوریت بهزیستی شهرستان کاشان و هماهنگی دانشگاه‌های این شهرستان‌ها در این دوره آموزشی شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی طی سه تا چهار سال گذشته بصورت متمرکز در مرکز استان برگزار می‌شد بیان داشت: طی چند سال گذشته، سالی یک یا دو دوره آموزشی مهارت‌های زندگی در مقطع دانشجویی برگزار شده است.

کارشناس مسئول پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی استان اصفهان خاطرنشان کرد: نخستین دوره آموزش تربیت مربی مهارت‌های زندگی به مدت 32 ساعت، در مدت چهار روز و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

به گفته وی، خودآگاهی، ارتباطات، حل مسئله و تصمیم‌گیری، مدیریت هیجان‌ها و استرس، تفکر خلاق و اندیشه نقاد از جمله 10 مهارت اصلی از مهارت‌های زندگی است که در این دوره آموزش داده می‌شود.

سلطان‌الکُتّابی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی ضمن آموزش مهارت‌های زندگی، با چگونگی انتقال این مفاهیم به گروه‌های هدف یعنی دانشجویان آشنا می‌شوند و در پایان دوره آموزشی در آزمون‌های تئوری و عملی شرکت کرده و مدرک آموزش‌ مهارت‌های زندگی را دریافت می‌کنند.

وی، آموزش‌های مهارت‌های زندگی را در راستای تأمین سلامت روانی اجتماعی دانست و عنوان کرد: انتظار می‌رود با انتقال این آموزش‌ها به گروه‌های هدف، آنان نیز بتوانند با استفاده از این مهارت‌ها، زندگی سالم و مؤثری داشته باشند و در مواجهه با چالش‌های زندگی از آن بهره گرفته تا علاوه بر آنکه خود دچار آسیب نمی‌شوند به دیگران نیز آسیب نرسانند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی کاشان، کمپها و مراکز ترک اعتیاد و DIC

انعقاد تفاهم نامه همکاری بهزیستی با دانشگاه علوم پزشکی کاشان

بهزیستی شهرستان کاشان با دانشگاه علوم پزشکی کاشان، تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی ...

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister