صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | برگزاري مانور زلزله

برگزاري مانور زلزله

به گزارش پورتال خبري  کاشان، رئیس ستاد بحران و فرماندار کاشان صبح امروز در حاشیه این مانور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزش برای مقابله با حوادث غیرمترقیه می‌تواند میزان آمادگی افراد جامعه را هنگام بروز حوادث طبیعی افزایش داده و صدمات و لطمات ناشی از این حوادث را به شدت کاهش دهد.
علیرضاجوادی بر آموزش‌های ایمنی در جامعه تأکید کرد و گفت: برای داشتن جامعه‌ای ایمن، توجه به آموزش در سنین کودکی به ویژه مهدکودک‌ها، پیش‌ دبستانی و ابتدایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
فرماندار ویژه کاشان اذعان داشت: برگزاری مانور زلزله در مهدکودک‌ها با محوریت آمادگی، پناه‌گیری و خودامدادی در برابر این پدیده طبیعی، می‌تواند فرهنگ ایمنی را در عمیق‌ترین لایه‌های جامعه گسترش دهد.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کاشان نیز در ادامه تمرین زلزله در مهدهای کودک را با هدف آموزش اقشار آموزش‌پذیر جامعه برای رعایت موارد ایمنی در هنگام بروز حوادث غیرمترقبه و طبیعی اعلام کرد.
جواد مزروعی تصریح کرد: مانور زلزله با حضور کودکان چهار مهد کودک شهرستان کاشان و با همکاری دستگاه‌های امدادی شهرستان برگزار می‌شود.
وی افزود: یکصد نفر از کودکان مهدهای کودک شهرستان کاشان طی 48 ساعت آموزش‌های لازم ایمنی، اورژانسی، پناه‌گیری، حفظ خونسردی، اطفای حریق و بازتوانی را به منظور آمادگی در برابر زلزله فرا گرفته و امروز در این مانور شرکت دارند.
مزروعی در ادامه از آموزش‌های بازتوانی بعد از زلزله توسط اداره بهزیستی شهرستان کاشان خبر داد و گفت: بهزیستی شهرستان کاشان علاوه بر آموزش‌های بازتوانی ضمن استقرار یک دستگاه آمبولانس اجتماعی، چادرهایی را در این مانور ایجاد کرده تا بچه‌هایی که در زلزله خانواده خود را از دست داده‌اند و نیازمند حمایت هستند را سرپرستی کند.
وی، پناه‌گیری، خودامدادی، دیگر امدادی و کاربرد کمک‌های اولیه توسط کودکان را از جمله مراحل اجرای مانور زلزله در مهدهای کودک شهرستان کاشان نام برد و گفت: مانور زلزله در مهدهای کودک شهرستان کاشان توسط ستاد بحران و شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کاشان و همکاری اداره بهزیستی، اورژانس 115، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، هلال احمر، نیروی انتظامی و مهدکودک‌های این شهرستان انجام شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

رزمایش کوک مومنانه، مهر کریمانه

رزمایش کمیته بانوان ستاد مرکزی “کمک مومنانه” با محوریت اداره بهزیستی شهرستان کاشان

ام البنین متقی نژاد رئیس کمیته بانوان ستاد مرکزی ” کمک مومنانه” از فعالیتهای این ...

چهل و دومین زنگ انقلاب در میان نسل چهارمی های کهن دیار سیلک کاشان

چهل و دومین زنگ انقلاب در میان نسل چهارمی های کهن دیار سیلک کاشان

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان کاشان آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور،با آغاز دهه پر فروغ فجر با حضورمتقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی وهمچنین تعدادی از کارشناسان شهرستانی در مهد کودک "مامان جون" به انجام رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister