صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | تلاش انسان برای آسایش و رفاه دیگران عامل اصلی رسیدن به سعادت است

تلاش انسان برای آسایش و رفاه دیگران عامل اصلی رسیدن به سعادت است

 
 
 
رئیس جمهور، در جشن توانمندسازی 100 هزار مددجوی سازمان بهزیستی، با تبریك فرا رسیدن ماه ربیع الاول، این ماه را دارای رویدادهای بزرگ و سرنوشت ساز تاریخی دانست و گفت: میلاد پیامبر عزیز اسلام(ص) و امام صادق(ع) دو رویداد عظیم و بزرگی است كه در این ماه به وقوع پیوسته و به واسطه آن راه رسیدن به قله های سعادت برای همه بشریت تا آخر روشن شده است.

 

 

دكتر “محمود احمدی نژاد” گفت: رویداد دیگر شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت امام عصر(عج‌) است كه در حال حاضر در دوره امامت آن عزیز قرار داریم و رویداد دیگر این ایام، دهه فجر انقلاب اسلامی است كه در ادامه حركت پیامبر عزیز اسلام(ص)، قرار دارد. ملت ایران با عشق به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و امام عصر(عج) حركتی را آغاز كرد كه بشریت را از یاس به امید مطلق رساند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به قدر و ارزش والای انسان در عالم هستی، گفت: ارزش انسان در هستی از منظر خدای متعال با هیچ مخلوق دیگری قابل مقایسه نیست. خدای متعال موجودی را خلق كرد كه بتواند تجلی خودش باشد و همه عالم را برای كمال در خدمت انسان قرار داد.

“احمدی نژاد” تصریح كرد: خداوند انسان را با كرامت، عزیز و بزرگ خلق كرده اما انسان، ضعیف و تحقیر شده و زیر بار ظلم و محروم از همه استعدادها و نعمت ها، انسانی نیست كه خدا آفریده باشد.

 

وی با بیان اینكه همه انسان ها به طور فطری به دنبال عزت، كرامت و حقیقت انسانیت یعنی رسیدن به خدا هستند، با طرح این سوال كه راه رسیدن به كرامت و خوبی ها و عظمت چیست؟ تصریح كرد: تنها راهی كه خدای متعال در این مسیر معرفی می كند از خودگذشتن، فداكاری و ایثار برای دیگران است و رسیدن به مراتب والای انسانی و الهی به این است كه یك انسان از علایق و دوست داشتنی های خود برای رفاه و شادی دیگران عبور كند.

رئیس جمهور با تأكید بر اینكه راه رسیدن به اوج كمال انسانی زندگی كردن برای دیگران است،‌ گفت: همه زیبایی های انسانی زمانی متجلی می شود كه انسان وجود خود را وقف شادی و رفاه و آسایش دیگران كند و شاید از بهترین اقدامات این باشد كه انسان شادی را برای مردم به ارمغان آورده و گره ای از مشكلات مردم را باز كند.

“احمدی نژاد” با بیان اینکه نظام سرمایه داری و قدرت پرستان عالم، فرهنگی را در بخش وسیعی از جهان حاكم كرده اند كه هركس برای كسب منافع مادی خودش تلاش كند، انسانی موفق و برنده است، خاطرنشان کرد: آنچه برای انسان ماندگار بوده و ارزش دارد، كار و ایثار برای دیگران است.

وی اظهار کرد: در نظام و انقلاب اسلامی مناسب نیست كه جامعه ای داشته باشیم كه به خاطر گردش كارها و شرایط اجتماعی و تحمیلات داخلی و خارجی و زیاده خواهی و كج فهمی عده ای بخشی از جامعه از حداقل ها محروم باشند.

“احمدی نژاد”، پر كردن خلاء های اقتصادی جامعه را یك مسئولیت اجتماعی دانست و تصریح كرد: مسئولیت رفع بخشی از كمبودها و مشكلات جامعه بر عهده دولت است و دولت تلاش در این راستا را افتخار و وظیفه خود می داند و با همه توان در این مسیر حركت خواهد كرد و در همین راستا بودجه سال آینده سازمان بهزیستی را ارتقاء خواهد داد.

رئیس جمهور با بیان اینكه معلولیت، محدودیت نیست، اظهار کرد: انسان فقط به داشتن جسم سالم نیست كه بر آن اساس طبقه بندی اجتماعی برای آن قائل شد باید این باور شكسته شود كه انسان به رنگ، قیافه و جسم نیست، این اندیشه متعلق به نظام سرمایه داری است زیرا ما معتقدیم انسان به اندیشه و قلب است.

“احمدی نژاد” افتتاح 20 هزار واحد مسكونی برای مددجویان و افتتاح 20 هزار واحد دیگر تا پایان سال را حاصل تلاش كارآفرینان دانست و با تقدیر از اقدامات ارزشمند آنان، گفت: به فضل الهی تا پایان سال آینده 200 هزار واحد مسكونی افتتاح و در اختیار مددجویان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان كرد: هیاهوهایی موجود در جهان، همگی وهن و پوچ و بی ارزش هستند و آنچه اصالت و ماندگاری دارد، فداكاری و ایثار برای دیگران و خدمت به مردم است.

وی گفت: در جامعه اسلامی ایران، كار خیر ریشه دار بوده و در فرهنگ، اعتقادات و دین اسلام ارزشمند است اما بدون تردید ظرفیت های فراوانی برای گسترش كار خیر وجود دارد.

رئیس جمهور افزود: كسی نمی تواند ادعا كند كه با برنامه ریزی های اقتصادی می تواند همه مشكلات جامعه را حل و فصل كند، البته در حاكمیت عدالت جهانی این اتفاق خواهد افتاد اما در حال حاضر، حتی اگر در كشوری عدالت كامل اجرا شود، نمی تواند تمام مشكلات را برطرف سازد چرا كه وصل به دنیا است بنابراین زمانی تمامی مشكلات حل خواهد شد كه عدالت جهانی حاكم شود.

دكتر “احمدی نژاد” گفت: مسئولیت دولت حركت در جهت عدالت و پشتیبانی از اقداماتی است كه در راستای پر كردن خلاء ها و مشكلات جامعه ایجاد می شود.

وی خاطرنشان كرد: انرژی و نیروی مردمی، ظرفیتی است كه اگر به حركت درآید، می تواند همه خلاء ها و مشكلات را برطرف كند. هیچ دولت و قدرتی نمی تواند با نیروی مردمی مقایسه شود و ظرفیت مردمی قابل مقایسه با بودجه های دولتی نیست.

“احمدی نژاد” خیرین را به حركت گسترده با یک “یا علی” و “یا حسین” گفتن دیگر دعوت كرد و افزود: دولت، مردم و تمام خیرین و كارآفرینان دست در دست هم و در زمان بندی مشخصی می توانند مشكل مسكن و اشتغال اقشار مختلف مردم به ویژه اقشار ناتوان را برطرف كنند و می توان این افتخار را به نام انقلاب اسلامی و ایران ثبت كرد كه اولین كشوری است كه برای عموم مردم حداقل ها را تأمین كرده است.

منبع: سایت ریاست جمهوری

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister