صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | توسعه وگسترش فعاليتهاي توانبخشي مبتني بر جامعه

توسعه وگسترش فعاليتهاي توانبخشي مبتني بر جامعه

با هدف افزايش آشنائي و تعامل بخشداران و دهياران بافعاليتهاي توانبخشي مبتني بر جامعه و گسترش كمي و كيفي فعاليتها ،اداره بهزيستي كاشان جلسه مشتركي را با حضور كارشناسان توانبخشي اين اداره و بيش از 40نفر از بخشداران و دهياران از 45دهياري (از 4 بخش بخشداري مركزي ،بخشداري نياسر ،برزك و قمصر)مناطق مختلف شهري و روستائي اين شهرستان برگزار نمود .

در ابتداي اين جلسه آقاي حجت الاسلام مطهريان ” نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه شهر برزك ” ضمن تشكر و قدرداني از زحمات مديريت و پرسنل اين اداره در خدمات رساني به اقشار آسيب پذير جامعه ، با استناد به آيات و روايات ،در خصوص اهميت مساعدت و رسيدگي به امور محرومين و معلولين مطالبي را بيان نمودند.

در ادامه امين عسگري “رئيس اداره بهزيستي كاشان ” ،با اشاره به آمار معلولين  ،در خصوص تاريخچه فعاليت طرح توانبخشي مبتني بر جامعه در جهان ، چگونگي شكل گيري و فعاليت اين طرح در ايران و بالاخص در كاشان توضيحاتي را ارائه نمودند .

ايشان در ادامه وظايف اين واحد را برشمرده واهداف آن را برابر سازي فرصت ها در روستا وشهر عنوان نمود.

وي سپس به نقش بهورز در توانمند سازي معلولين اشاره نموده و همكاري و مساعدت آنان را با مددكاران واحد CBR خواستار شدند .

رئيس اداره بهزيستي كاشان با تشريح وظايف و اعضاء كميته CBR در خصوص طرح استاد شاگردي، ايجاد اشتغال خانگي در مناطق روستائي ،مناسب سازي معابر و كمك به هدايت كمكهاي مردمي مطالبي را عنوان نمودند.

سپس  ثنائي “كارشناس مسئول توانبخشي اداره بهزيستي” در خصوص خدمات ارائه شده در سالهاي اخير به معلولين مناطق روستائي در اين شهرستان اشاره نموده و در مورد كميته هاي CBR فعال و معلولين موفق توضيحاتي بيان نمودند.

در ادامه، دكتر كبرائي ،به اهميت مشاركت اجتماعي ،در ميزان توسعه يافتگي جوامع اشاره نموده و در خصوص نقش مشاركت اجتماعي در رفع موانع و حل مشكلات معيشتي ،درماني ،اجتماعي و…معلولين مطالبي را يادآور شدند .

در پايان، كارشناسان ضمن پاسخ به سوالات دهياران و اعضاء حاضر در جلسه، در خصوص انتظارات اين اداره از بخشداران و دهياران( با اشاره به آمار معلولين شناسائي شده در هر بخشداري وروستا) توضيحاتي را عنوان نمودند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان ، تزریق واکسن کرونا به جامعه هدف بهزیستی، تزریق واکسن کرونا به مددجویان بهزیستی، اولویت واکسن کرونا

تزریق واکسن کرونا به سالمندان مستقر در مراکز تحت نظارت بهزیستی کاشان

متقی نژاد ،معاون مدیر کل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از تزریق واکسن کرونا به ...

اداره بهزیستی کاشان، مددجوی جسمی حرکتی شاعر ، هنرمند، مخترع ایرج نوروزی خراقی،

دیدار شهردار وامام جمعه ی راوند و دیگر مسئولین شهری با شاعر ،نویسنده و مخترع دارای معلولیت جسمی و حرکتی

بمناسبت ایام الله دهه میارک فجر شهردار کاشان با همراهی جمعی از مدیران شهری در ...

۴ نظرات

 1. آقای ساداتی دستت درد نكند چرا از فرمايشات اقاي علوي در اين جلسه چيزي ننوشتي

  • روابط عمومی بهزیستی کاشان

   سرور گرامی
   جناب آقای خاتمی
   با سلام و احترام از درج دیدگاهتان در سایت بهزیستی کاشان
   به استحضار میرساند انتقاد شما به مسوول روابط عمومی بهزیستی کاشان اطلاع داده شد

 2. الهه نظری

  من در کارگاه آموزشی اجتماع محور و فعالیتهای مبتنی بر جامعه آشنا شدم میخواستم از شما به خاطر این موضوع سپاسگزاری کنم جا داره از استاد مقدسی که مدرس تاب آوری و امید آفرینی این دوره ها هم بودند ذکر خیری کنم وقعا مفید فایده بود

 3. تسهیلگر

  با سلام وتشکر باخبر شدیم که اداره کل بهزیستی استان تهران با همکاری باشگاه مشاورین ومدرسین خانواده و ازدواج کارگاه آموزشی تاب آوری زوجین (خانواده) برگزار میکند برای ما که شهرستانیم خوب واقعا سخته دراین کارگاهها شرکت کنیم میخواستم خواهش کنم از مدرسین دعوت کنند تا در استان از این قبیل کارگاهها برگزار بشه
  http://www.behzistitehran.org.ir/index.php/component/content/category/92-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister