صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار توانبخشی | افزایش یارانه نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست

افزایش یارانه نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست

رئیس سازمان بهزیستی گفت: بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افزایش یارانه نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و نزد خانواده‌های جایگزین، به حساب بهزیستی استان‌ها واریز شد‌.

همایون هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه اختتامیه جشنواره فرزندان مهر بهزیستی کشور در اراک گفت: محقق شدن این سیاست به تکیه بر ظرفیت‌های گسترده جامعه و ارتقای توانمندی‌ها و قابلیت‌های سازمانی وابسته است که باید با جدیت به آن پرداخت.

‌وی با تاکید بر اینکه در برخورد با آسیب‌های اجتماعی پیشگیری مهم‌ترین اصل است، ‌تصریح کرد: مشارکت و همراهی مراکز علمی و فرهنگی و اصحاب فرهنگ و اندیشه در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و تمامی این نهادها و ارگان‌ها باید در تحقق این مهم خود را سهیم بدانند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش یارانه نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست خاطر نشان ساخت: بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افزایش یارانه نگهداری فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و نزد خانواده‌های جایگزین، به حساب بهزیستی استان‌ها واریز شده است و اعتبارات مربوط به شش ماهه اول سال جاری مراکز غیر دولتی نگهداری روزانه و شبانه‌روزی معلولین، سالمندان، و بیماران روانی  نیز به زودی به حساب بهزیستی استان‌ها واریز خواهد شد.

وی همچنین از اتخاذ تدابیر ویژه برای تامین داروی سالمندان مبتلا به آلزایمر خبر داد و گفت: در آینده‌ای نزدیک سالمندان زیر پوشش این نهاد از حمایت‌های دارویی برخوردار خواهند شد.

گفتنی است امروز و در مراسمی با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور کلنگ احداث ساختمان بهزیستی شهرستان اراک به زمین زده شد.

این ساختمان در زمینی به وسعت دو هزار مترمربع با زیربنای سه هزار متر مربع احداث خواهد شد.

این پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال ظرف مدت دو سال اجرا خواهد شد.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اقدامات زمینه ساز جدید برای اشتغالزایی مددجویان سی بی آر در کاشان، اشتغال مددجویان بهزیستی

اقدامات زمینه ساز جدید برای اشتغالزایی مددجویان CBR در کاشان

برگزاری جلسه و فراهم ساختن مقدمات به شکلی نو ، برای اشتغال زایی مددجویان روستایی ...

پوستر عملکرد واحد توانبخشی بهزیستی کاشان سال 1398

عملکرد واحد توانبخشی بهزیستی کاشان در سال ۹۸

? تعداد افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان: ۵۰۲۶ نفر . ? تحت پوشش شهری: ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister