صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)

ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع)

ميلاد با سعادت كريم آل فاطمه حضرت امام حسن مجتبي (ع) خجسته باد.


سلام بر تو و بر صبر بي نظيرت ،سلام بر تو و بر كرامت بي بديلت ،سلام بر تو و سلام بر كوچه هاي مدينه كه شبانگاه شاهد سخاوت دستان با كرامتت بود و روزهنگام مظلوميت و غربتت را نظاره مي كرد.

به راستي غريب كيست ؟! كسي كه از شهر و ديار و زادگاهش دور باشد يا كسي كه انيس و مونس از دست داده باشد .نه ، در فرهنگ شيعه غريب كسي است كه در شهر و زادگاهش و نزد بستگان و خانواده اش و در سايه دين و مكتبش مورد ظلم وت حقير واقع شود.

آيا همينطور نبود كه بر منبر جدبزرگوارش نشستند و پدر عزيزش را مورد تحقير و توهين قرار دادند، مگر نه اينكه در كوچه هايي كه قدمهاي جدش را بوسه مي زدند، صورت مادرش را سيلي زدند ،و آيا دستاني كه ديروز درغدير ، با پدرش امير المومنين دست بيعت دادند امروز او را دست بسته به سقيفه مي برند،و اوج اين غربت بعد از شهادتش روشن تر شد آن هنگام كه جسم اطهرش مقابل چشمان عباس آماج تير و نيزه شد و آن نيزه ها اگر از خود اختيار داشتند پيكرش را غرق بوسه مي كردند اين همه غربت و مظلوميت را از كه به يادگار داري؟!  شايد از مادرت زهرا كه هنوز چشمان مردمان در روئيت قبر گمشده اش سرگردان است .كريما !نمي دانم چرا قبرت را فقط خاك در آغوش گرفته است !؟ هر چه ديده ام براي هر كدام از فرزندان و حتي نوادگان شما گنبد و بارگاهي و صحن و سرائي است چه بسا اين هم جلوه اي ديگر از كرامت توست شايد خواسته اي خاك را نيز  در انظار كرامت بخشي صحن و سرايت را با خاك زينت بخشيده اي و به همين خاطر است كه خورشيد تنها مخلوقي است كه بزرگيت را درك نموده ،و آسمان تنها زائر هميشگي بارگاه توست .اينهمه كرامت از كجاست ؟!از شب ولادتت كه نيمه ماه رحمت و كرامت است يا از پدر بزرگوارت كه خداي جود و سخاوت است يا از مادرت كه بهترين لباس خود را به مسكين بخشيد ،

به راستي كه سخاوت و كرامت را از مدرسه اهل البيت (عليهم السلام) آموخته اي. پس اي كريم ! و اي اولين ستاره آسمان كوثر از سفره كرامتت ما را نيز سهمي ده .

يا ايهالاعزيزمسنا واهلنا الضر و جئنا ببضاعه مزجات فاوف لناالكيل و تصدق علينا ان الله يجزي المتصدقين

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

میز خدمت جهادری با یاد سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی

اقتدا به سردار دلها با برپایی میز خدمت در بخش راوند کاشان

به مناسبت گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها، میزخدمت جهادی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...

محفل انس با قرآن در بهزیستی خانه های کودک و نوجوان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی

محفل انس با قرآن کریم بزرگداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

محفل نورانی انس با قرآن، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و تبیین نقش قرآن در ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister