صفحه اصلی | آرشیو اخبار | كارت اعتباری برای تردد معلولان صادر می‌شود

كارت اعتباری برای تردد معلولان صادر می‌شود

سرپرست سازمان بهزیستی با اعلام خبر صدور كارت تردد الكترونیكی در آینده نزدیك برای معلولان، گفت: شرایط حمل و نقل معلولان هیچ تفاوتی با قبل نكرده و تمامی اظهارنظرها در این زمینه را تكذیب می‌كنم.

“اسفندیاری” در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار كه شامگاه دیروز در مجتمع توانبخشی نارمك برگزار شد، با اشاره به آن چه شایعه‌هایی درباره كاهش مبلغ پرداختی از سوی بهزیستی برای ایاب و ذهاب معلولان مطرح شده، اظهار كرد: مبلغ پرداختی برای ایاب و ذهاب هر معلول در سال گذشته 50 هزار تومان بود كه در سال جاری به 60 هزار تومان رسیده است و احتمال افزایش مجدد آن هم می‌رود.

وی افزود: سازمان بهزیستی این مبلغ را در اختیار شركت‌های حمل‌ونقلی كه برای خدمت‌رسانی به معلولان ایجاد شده‌اند قرار می‌دهد و این شركت‌ها براساس نیاز معلولان به آنان خدمت‌رسانی می‌كنند.

“اسفندیاری” گفت: این شركت‌ها چند سال قبل توسط سازمان بهزیستی و با همكاری سمن‌های فعال در این حوزه ایجاد شده‌اند و 90 دستگاه ون توسط دولت و شهرداری تهران در اختیارشان گذاشته شده است و براساس تعرفه‌های مصوب سازمان بهزیستی به معلولان خدمات می‌دهند.

وی در ادامه با بیان اینكه نظارت بر خدمت‌رسانی و كنترل قرارداد این شركت‌ها به خوبی مقدور نیست، گفت: به همین سبب راه حل جدیدی اندیشیده شده تا مبلغ پرداختی توسط بهزیستی در اختیار معلولان قرار گیرد و معلولان هم از طریق كارت‌های اعتباری حمل‌ونقل و سامانه كارت‌خوان نصب شده در ماشین‌های شركت‌های حمل‌ونقل معلولان هزینه رفت وآمد خود را پرداخت كنند.

وی افزود: در این روش معلول حق انتخاب شركت حمل و نقل و نوع خدمت‌ دریافتی را دارد و حتی می‌تواند مبالغ شارژ شده اما استفاده نشده خود را جهت رفت و آمدهای بعدی پس‌انداز كند. به عنوان مثال دانشجویی كه در تابستان از كارت خود استفاده نمی‌كند مبالغ ایاب و ذهابش را برای رفت و آمدهایش به دانشگاه در فصل‌های بعدی پس‌انداز می‌كند.

“اسفندیاری” همچنین تأكید كرد: ایاب‌وذهاب و حمل‌ونقل معلولان طبق قانون وظیفه سازمان بهزیستی نیست و این سازمان به خاطر مشاهده مشكل ایاب و ذهاب معلولان در سطح شهر به فعالیت در این حوزه اقدام كرده است.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارنظر مسئولان كمیته امداد مبنی بر قرار گرفتن زنان تحت پوشش بهزیستی به زیر پوشش كمیته امداد اظهار كرد: مگر كمیته امداد چه خدماتی ارائه می‌دهد كه سازمان بهزیستی ارائه نمی‌دهد؟ خدمات ارائه شده مشخص است، قطعاً سازمان بهزیستی وظایفی را كه طبق قانون بر عهده دارد انجام می‌دهد و این سازمان نمی‌تواند اختیاراتش را برخلاف قانون به دیگر نهادها واگذار كند.

“اسفندیاری” خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد پرسنل بهزیستی را خواهران تشكیل می‌دهند و قطعاً آنان بهتر می‌توانند به زنان بی‌سرپرست، بدسرپرست و سرپرست خانوار رسیدگی كنند.

وی افزود: مگر اینكه قانون در این‌باره تصمیم بگیرد كه تاكنون چنین اتفاقی رخ نداده است.

وی همچنین عنوان كرد: ان‌شاءالله كه خبرنگارها در این زمینه اختلاف‌افكنی نكنند و سازمان بهزیستی با كمیته امداد هیچ مشكلی ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister