صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | توسعه پایگاه‌های دائمی غربالگری بینایی و شنوایی

توسعه پایگاه‌های دائمی غربالگری بینایی و شنوایی

مدیرکل دفتر پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور، گفت: توسعه پایگاه های دائمی غربالگری بینایی و شنوایی کودکان در دستور کار سال جاری این سازمان است.
حبیب ا… مسعودی فرید با اعلام این خبر، افزود: پیش از این غربالگری تنها در ماه های آبان و آذر انجام می شد، اما با توجه به این که ممکن بود والدین نتوانند در این بازه زمانی برای غربالگری به مراکز ما مراجعه کنند اقدام به تأسیس مراکز دائمی غربالگری کردیم.  

وی در ادامه جلوگیری از ازدحام در مراکز غربالگری را یکی دیگر از دلایل راه اندازی پایگاه های دائمی دانست و اظهار داشت: به منظور دسترسی بیشتر مردم و شکسته شدن بار غربالگری امسال پایگاه های دائمی را گسترش خواهیم داد.

مسعودی فرید همچنین از افزایش تعداد دستگاه های غربالگری بینایی خبر داد و تصریح کرد: هدف ما این است که در هر شهرستان یک دستگاه غربالگری وجود داشته باشد که با توجه به موالید به نظر می رسد یک دستگاه برای هر استان کافی است.

وی با اشاره به کمبود دستگاه غربالگری شنوایی، گفت: با توجه به این که غربالگری شنوایی باید قبل از 3 ماهگی انجام شده تا در صورت وجود مشکل معالجه از 6 ماهگی آغاز شود، دستگاه غربالگری شنوایی باید به تعداد کافی وجود داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: با پیشنهاد این دفتر به وزارت رفاه پیش بینی می شود در سال جاری تعداد دستگاه غربالگری شنوایی نیز با استفاده از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها افزایش داشته باشد.

منبع: خبرگزاری برنا

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

اففتاح مهدهای کودک بهزیستی ، مهدهای کودک کاشان

افتتاح یک مرکز رفاه کودک و خانواده ، یک مهد کودک و یک دفتر خدمات مشاوره ای در کاشان

در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ،طی مراسمی با حضور مسئولان استان و شهرستان، ...

جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

ارمغان جشنواره تئاتر مهر کاشان برای جامعه هدف بهزیستی

در حاشیه ی جشنواره تئاتر مهر با حضور مدیران و مربیان مراکز تحت نظارت کارگاه نمایش درمانی در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد با حضور مدیران ، مربیان روانشناسان و سایر علاقمندان و با هدف ایجاد گروه های تخصصی تئاتر معلولین و جامعه هدف بهزیستی، استفاده از هنر تئاتر در درمان اختلالات ذهنی و شخصیتی، آموزش ایماگوتراپی یا زوج درمانی که رویکرد جدیدی برای حل تعارض های زوجین و غنی کردن روابط همسران است ، کارگاه نمایش درمانی یا سایکودرام در فرهنگسرای مهر کاشان برپا شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin