صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار پیشگیری | توسعه پایگاه‌های دائمی غربالگری بینایی و شنوایی

توسعه پایگاه‌های دائمی غربالگری بینایی و شنوایی

مدیرکل دفتر پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور، گفت: توسعه پایگاه های دائمی غربالگری بینایی و شنوایی کودکان در دستور کار سال جاری این سازمان است.
حبیب ا… مسعودی فرید با اعلام این خبر، افزود: پیش از این غربالگری تنها در ماه های آبان و آذر انجام می شد، اما با توجه به این که ممکن بود والدین نتوانند در این بازه زمانی برای غربالگری به مراکز ما مراجعه کنند اقدام به تأسیس مراکز دائمی غربالگری کردیم.  

وی در ادامه جلوگیری از ازدحام در مراکز غربالگری را یکی دیگر از دلایل راه اندازی پایگاه های دائمی دانست و اظهار داشت: به منظور دسترسی بیشتر مردم و شکسته شدن بار غربالگری امسال پایگاه های دائمی را گسترش خواهیم داد.

مسعودی فرید همچنین از افزایش تعداد دستگاه های غربالگری بینایی خبر داد و تصریح کرد: هدف ما این است که در هر شهرستان یک دستگاه غربالگری وجود داشته باشد که با توجه به موالید به نظر می رسد یک دستگاه برای هر استان کافی است.

وی با اشاره به کمبود دستگاه غربالگری شنوایی، گفت: با توجه به این که غربالگری شنوایی باید قبل از 3 ماهگی انجام شده تا در صورت وجود مشکل معالجه از 6 ماهگی آغاز شود، دستگاه غربالگری شنوایی باید به تعداد کافی وجود داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: با پیشنهاد این دفتر به وزارت رفاه پیش بینی می شود در سال جاری تعداد دستگاه غربالگری شنوایی نیز با استفاده از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها افزایش داشته باشد.

منبع: خبرگزاری برنا

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

سنجش بینایی کودکان 3 تا 6 سال در ایام کرونا

اجرای طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال در شهرستان کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی کاشان از اجرای غربالگری بینایی کودکان سه تا شش ...

غریال گری بینائی-بهزیستی کاشان، آمبلیوپی چشم

#اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی

اینفوگرافی / آغاز طرح غربالگری بینایی به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان اجرای طرح پیشگیری ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister