صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | مددجوها بايد دست ديگران را بگيرند

مددجوها بايد دست ديگران را بگيرند

وزير رفاه و تامين اجتماعي در نشست مديران ستادی و استانی سازمان بهزيستي گفت: مددجوها باید دست دیگران را بگیرند.

نشست مديران كل ستادي و استاني سازمان بهزيستي كشور برگزار شد.

اين نشست يك روزه، با حضور مديران بهزيستي كشور، عملكرد يك ساله بهزيستي بررسي و بر تلاش مضاعف در سال آينده تاكيد شد.

 

صادق محصولي، وزير رفاه و تامين اجتماعي با تبريك سال نو و تشكر از مديران بهزيستي براي ارتقاي كيفي و كمي خدمات سازمان، گفت: در سال نو بايد براي آغازها تبريك گفت، نه براي تكرارها. بايد در سال نو تغيير كنيم و سال جديدي را آغاز كنيم و لباس درون خود را تغيير دهيم.

صادق محصولي با اشاره به كارهاي خوبي مثل تامين مسكن معلولان كه در سال 89 انجام شد، افزود: بايد در توانمندكردن مددجويان به جايي برسيم كه خود مددجو بتواند دستگير ديگران باشد. الان نمونههاي زيادي داريم كه زماني مددجوي بهزيستي بودهاند، ولي الان كمك هزينه مراسم ازدواج شهر خود را تامين مي كنند.

وي از مديران بهزيستي خواست در بودجه اي كه در اختيار دارند، دقت كنند تا اين پولها به صورت صحيح به دست مددجويان برسد.

وي با تاكيد بر صرفهجويي در مبالغ از مديران درخواست كرد كه هدف اصلي آنها توانمندكردن مددجويان باشد.

وزير رفاه و تامين اجتماعي گفت: توان مالي مردم بالا رفته است. در هيچ زمينهاي ركود نداشتيم و براي اثبات اين موضوع مي توان به بازارها و شلوغي آنها دقت كرد، اين شلوغي بازارها نشان از توان مالي مردم و رونق كسب و كار و به تبع آن افزايش كار توليدي دارد.

سرپرست سازمان بهزيستي هم در اين جلسه با اشاره به اينكه در سال 89 نقش مردم در بهزيستي پررنگتر شده، اظهار داشت: مديران بايد جايگاه انقلابي و مردمي بهزيستي تاكيد كنند و در سال آينده با همت و كار مضاعف براي مددجويان ارمغان بهتري داشته باشد.

احمد اسفندياري گفت: در حوزههاي مختلف بهزيستي بايد كار رسانهاي و فرهنگي شود. اين سبب ميشود مشاركتهاي مردمي بيشتر شود.

اسفندياري افزود: ميتوان گفت سازمان بهزيستي يك نهاد مردمي است، چون 90 درصد بهزيستي با كمك مردم اداره ميشود. به ويژه در استانها كه قانون هدفمندكردن يارانه ها به اين موضوع كمك زيادي كرد.

وي گفت: برنامه پنجم توسعه نسبت به برنامههاي قبلي رويكردي عدالت محور دارد كه در پي آن به توانمندسازي مددجويان سازمان بهزيستي كمك زيادي كرده است.

اسفندياري تصريح كرد: تخصيص بودجه امسال 3/98 بود كه سهم استانها پرداخت شده است. تمركز ما بر اين بود كه مستمري و عيدي و يارانه مركزها پرداخت شود. براي دادن بنكارتهاي 40هزار توماني تلاش زيادي كرديم، اما محقق نشد ولي نااميد نيستيم و اين موضوع را پيگيري ميكنيم.

سرپرست سازمان بهزيستي با تاكيد بر اينكه هدفمندي يارانهها وضع مالي مددجويان را بهتر كرده است، گفت: در پرداختهاي مالي به مركزها سعي كرديم عدالت رعايت شود و اين موضوع به استانها ابلاغ شده است. در فصل دوم اين ابلاغ بر صرفه جويي تاكيد شده است.

 

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

بازدید مسئولین شهرستان از زوج نابینای سالمند کاشانی

متقی نژاد گفت :دوره سالمندی به‌عنوان گنجینه‌ای از تجربیات یک‌عمر زندگی است متقی نژاد به همراه فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین شهرستان و کارمندان بهزیستی کاشان، همزمان با روز سالمندان به دیدار یک زوج سالمند نابینا رفت و ضمن تجلیل از سالمندان و تبریک روز سالمندگفت: دوره سالمندی به‌عنوان گنجینه‌ای از تجربیات یک‌عمر زندگی است، تکریم ویژه سالمندان یکی از مبانی مهم صیانت از حقوق شهروندی است و باید برنامه های آموزش محور و پروژه های پیشگیرانه جهت داشتن دوره سالمندی مطلوب و بدور از بیماری در شهرستان اجرایی شود. وی در ادامه به جمعیت نزدیک به ۳۷ هزار نفری سالمندان ثبت شده در شهرستان کاشان اشاره کرد و گفت: ۱۰۸ نفر از سالمندان شامل ۵۳مرد ۵۵ زن در مراکز شبانه روزی شهرستان نگهداری می شوند که از این تعداد ۷۳ نفر بومی شهرستان می باشند و ۶۷ نفر ازآنها نیز بدون سرپرست می باشند. متقی نژاد اظهار داشت: مبلغ یارانه ماهیانه مراکز نگهداری به ازاء هر سالمند مجهول الهویه و بی سرپرست و سالمند دارای سرپرست به ترتیب ۸ میلیون و پانصد و پنجاه هزار ریال و ۷ میلیون ریال می باشد و جمع مبالغ یارانه ماهیانه پرداختی به مراکز نگهداری سالمندان بالغ بر ۸۶۰ میلیون ریال می باشد. گفتنی است، این زوج سالمند نابینا به علت نداشتن مسکن و معلولیت دچار مشکلاتی بودند که به مناسبت روز سالمند، با اهتمام موسسه خیرین مسکن ساز و بهزیستی شهرستان کاشان، تا پایان سال جاری صاحب یک باب مسکن می شوند.

طی مراسمی به مناسبت عید غدیرکارکنان سادات بهزیستی شهرستان کاشان تجلیل شدند

طی مراسمی به مناسبت عید غدیرکارکنان سادات بهزیستی شهرستان کاشان تجلیل شدند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin