صفحه اصلی | آرشیو اخبار | خبر ویژه | افزايش 20 درصدي مستمري مددجويان دستگاه‌هاي حمايتي در بودجه 90

افزايش 20 درصدي مستمري مددجويان دستگاه‌هاي حمايتي در بودجه 90

وزير رفاه و تأمين اجتماعي از افزايش مستمري مددجويان تحت پوشش دستگاههاي حمايتي در سال 90 خبر داد و گفت: مستمري مددجويان دستگاههاي حمايتي سال آينده 20 درصد افزايش مي‌يابد.

صادق محصولي در پاسخ به اين پرسش كه آيا سرانجام به مددجويان تحت پوشش امداد عيدي پرداخت خواهد شد، گفت: اين موضوع بايد از طريق كميته امداد امام پيگيري كنيد چرا كه بودجه‌هاي و اعتبارات اين دستگاه به مجموعه امداد تحويل مي‌شود.

وي با اشاره به افزايش تخصيص اعتبارات بهزيستي و امداد كه حدود 98 درصد است افزود: در سال 89 در خصوص حمايت از مددجويان و محرومان اقدامات خوبي از سوي دولت صورت گرفته است كه از جمله اين اقدامات مي‌توان به نسبت به تأمين مسكن مددجويان و معلولان اشاره كرد.

وزير رفاه و تأمين اجتماعي تصريح كرد: براساس برنامه‌ريزي كه از سوي دولت دهم صورت گرفته است قرار است سالانه 60 هزار واحد مسكوني براي معلولان و مددجويان با اولويت زنان سرپرست خانوار ساخته شود به طوري كه تا پايان دولت دهم 200 هزار واحد براي اين قشر ساخته خواهد شد.

محصولي با اشاره به پرداخت يارانه حمايتي به مراكز خصوصي و نگهداري مددجويان و معلولان را كه بالغ بر 25 درصد است اشاره كرد و گفت:‌ اين يارانه در حمايت از اين مراكز از سوي دولت پرداخت خواهد شد ضمن اينكه با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها اقدامات خوبي در جهت كمك به محرومان و مددجويان صورت گرفته است كه از آن جمله مي‌توان به كاهش اختلاف طبقاتي خانواده‌ها اشاره كرد.

وي ادامه داد: با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها قدرت خريد مردم افزايش يافته است كه اين موضوع طي ماههاي گذشته امسال مشاهده شده است.

وزير رفاه و تأمين اجتماعي اضافه كرد: وزارت رفاه آمادگي دارد هر فردي كه دفترچه بيمه درمان نداشته باشد و در كمترين زمان ممكن صاحب دفترچه كند به طوري كه اين افراد مي‌توانند با حضور در شعب صندوق خدمات درماني از تسهيلات ويژه بيمه ايرانيان بهره‌ ببرند.

محصولي بيان داشت: با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها دولت 10 درصد از 27 درصد سهم بيمه‌شدگان افرادي را كه در مراكز توانبخشي كار مي‌كند را پرداخت خواهد كرد.

وي اظهار داشت:‌ در سال آتي هم بودجه خوبي براي نهادهاي حمايتي در نظر گرفته شده است به طوري كه در لايحه بودجه ارائه شده مجلس بيش از 24 درصد اعتبارات سازمان بهزيستي افزايش يافته است.

وزير رفاه و تأمين اجتماعي در خصوص مراحل اجراي طرح پزشك خانواده در سال 89 گفت: اين طرح مشتركي بين وزارت رفاه و بهداشت است كه البته اجراي اصلي به عهده وزارت بهداشت است اما چون كار مفيدي است ما هرگونه حمايت را از اين طرح به عمل خواهيم آورد ضمن اينكه كار به صورت پارلوت در برخي از استان‌هاي كشور شروع شده است.

محصولي در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس كه آيا وزارت رفاه در سال آتي ادغام خواهد شد افزود: تا به حال چيزي در اين خصوص نشنيده‌ام و ادغام وزارت رفاه تنها در حد شايعه است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

دیار فرماندار کاشان از بهزیستی هفته بهزیستی، وبینار بهزیستی، کاهش طلاق کاشان، اشتغال کاشان، مجتمع فولا امیر کبیر کاشان و بهزیستی

۱۷۵ فقره تسهیلات اشتغال از سوی بهزیستی کاشان پرداخت شد

رییس اداره بهزیستی کاشان گفت: ۱۷۵ فقره تسهیلات برای ۲۰۵ مورد اشتغال‌زایی تا سقف ۵۰۰ ...

پوستر عملکرد واحد توانبخشی بهزیستی کاشان سال 1398

عملکرد واحد توانبخشی بهزیستی کاشان در سال ۹۸

? تعداد افراد دارای معلولیت در شهرستان کاشان: ۵۰۲۶ نفر . ? تحت پوشش شهری: ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister