صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | ارائه پیش‌نویس لایحه قانون جدید حمایت از کودکان بی‌سرپرست

ارائه پیش‌نویس لایحه قانون جدید حمایت از کودکان بی‌سرپرست

سرپرست دفتر امور شبه خانواده سازمان بهزیستی، گفت: با تشکیل جلسات کارشناسی پیش نویس لایحه قانون جدید حمایت از کودکان و نوجوانان آماده و تقدیم مجلس شد.

حمیدرضا الوند ضمن اعلام این خبر، افزود: با توجه به این که ملاک عمل بهزیستی در قبال کودکان بی سرپرست به قوانین سال 53 مربوط می شود، بازنگری و اصلاح این قانون لازم و ضروری به نظر می رسد، این در حالی است که روند رو به رشد کودکان فاقد سرپرست قانونی موجب شد تا اصلاح و بازنگری در قوانین جدید این حوزه با جدیت بیشتری پیگیری شود.

وی در ادامه اظهار داشت: براساس ماده 20 کنوانسیون جهانی حقوق کودک دولت های عضو مکلف شده اند برای کودکان فاقد سرپرست قانونی، خانواده جایگزین مناسب بیابند و با توجه به این که قانون قبلی پاسخگوی این نیاز نبود بازنگری قوانین در دستور کار قرار گرفت.

الوند همچنین از بررسی کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان بی سرپرست در کمیسیون های اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد و ادامه داد: تاکنون 24 ماده از 38 ماده این لایحه به تصویب رسیده است و در کمیسیون اجتماعی مجلس به عنوان کمیسیون اصلی همچنین کمیسیون‌های فرهنگی، قضایی و حقوقی، بهداشت و درمان، اقتصادی و سیاست خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به انعقاد تفاهم نامه میان قوه قضاییه و سازمان بهزیستی اشاره کرد و افزود: این تفاهم نامه برای بازنگری قانون قبلی منعقد شده است که بر این اساس با تشکیل جلسات کارشناسی پیش نویس لایحه قانون جدید حمایت از کودکان و نوجوانان آماده و تقدیم مجلس شد.

منبع: خبرگزاری برنا

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

کمک هزینه فرزندان چندقلو بهزیستی

بازدید از منزل خانواده های دارای چند قلو

به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی از منزل سه خانواده  چند قلویی تحت پوشش بهزیستی شهرستان ...

تجلیل از دختران امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی به مناسبت روز دخترولادت حضرت معصومه روز دختر در بهزیستی

تجلیل از دختران امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی به مناسبت روز دختر

بمناسبت گرامیداشت روز دختر،طی نشستی با حضور متقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره، دکتر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister