صفحه اصلی | آرشیو اخبار | دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی

دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی

براساس این دستورالعمل هر گونه تبدیل وضع استخدامی به رسمی و پیمانی در سقف سهمیه استخدامی دستگاه که به موجب قوانین برنامه های پنج ساله تعیین می شود، امکان پذیر بوده و هر گونه به کارگیری و یا تبدیل وضع خارج از سهمیه های مذکور خلاف قانون و پرداخت وجه به اینگونه افراد تصرف غیر قانونی در اموال عمومی محسوب می شود


معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور با توجه به سوال های متعدد دستگاه های اجرایی در خصوص آن دسته از نیروهایی که می توانند به موجب قوانین و مقررات موضوعه نسبت به تبدیل وضع آنان اقدام کنند، دستورالعمل تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی و رسمی را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، براساس این دستورالعمل هر گونه تبدیل وضع استخدامی به رسمی و پیمانی ( به استثناء تبدیل وضع از پیمانی به رسمی با رعایت کلیه قوانین و مقررات) در سقف سهمیه استخدامی دستگاه که به موجب قوانین برنامه های پنج ساله تعیین می شود، امکان پذیر بوده و هر گونه به کارگیری و یا تبدیل وضع خارج از سهمیه های مذکور خلاف قانون و پرداخت وجه به اینگونه افراد تصرف غیر قانونی در اموال عمومی محسوب می شود.
بر این اساس در مواردی که دستگاههای اجرایی براساس قوانین و مقررات یا آراء قضایی موظف به تبدیل وضع برخی از کارمندان خود شده باشند نیز مکلفند با در نظر گرفتن مفاد بند یک راسا نسبت به تبدیل وضع اقدام کنند.
همچنین در راستای اصلاح فرآیندهای انجام کار از این پس در هر مرحله تعدادی شماره مستخدم در اختیار وزراء و روسای سازمانهای مستقل و استانداران قرار می گیرد تا در صورت حصول تمامی شرایط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط به واجدین شرایط اعم از افرادی که تبدیل وضع می شوند و یا به موجب مجوزهای قانونی به استخدام دستگاه های اجرایی ملی و دستگاه های وابسته به آنها یا دستگاه استانی در می آیند تخصیص داده شود.
بر این اساس ، اختصاص شماره های جدید موکول به اعلام تخصیص شماره های اختصاص داده شده قبلی به تفکیک برای افراد برابر فرم اطلاعات تدوین شده از سوی این معاونت و سایر اطلاعات و آمار مربوط و مورد نیاز که دستگاههای اجرایی باید به استناد ماده 118 قانون مدیریت خدمات کشوری در اختیار این معاونت قرار دهند خواهد بود.
براساس این ابلاغیه، مسئول حسن اجرای این بخشنامه بالاترین مقام اجرایی دستگاه و استانداران محترم حسب مورد خواهند بود.
بر اساس این بخشنامه،دستگاه های اجرایی باید پس از حصول اطمینان از وجود سهمیه استخدامی اقدامات لازم را در این راستا به عمل آورند.
این بخشنامه از سوی لطف الله فروزنده معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

آغاز به کار سامانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما ...

حقوق بازنشستگان کشوری بیشتر شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس برای حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، ...

۱۵۸ نظرات

 1. پس کی دیگه؟ کی اجرا میشه؟خسته شدیم از این وضع به خدا

  • برین خدا رو شکر کنین قراردادی هستین پس ما نیرو های شرکتی با کار زیاد و حقوقخیلی پایین چیکار کنیم هنوز قراردادی نشدیم

  • خانم هاي رسمي و آقايان قراردادي
   همه دنيا به سرمايه بودن نيروهاي انساني پي بردن
   ما پسرها ميخوايم يه زندگي شروع كنيم اول ميرويم خواستگاري ميگن سربازي رفتي 2 سال ميريم سربازي و ميايم ميگن شغلت چيه ميايم دنبال كار ميگرديم بعد هزارتا آزمون و مصاحبه ما را قراردادي استخدام ميكنند بعد ميام سر كار مي بينيم صدها دختر و زن تا رفتيم سربازي به صورت رسمي استخدام شدن و از ما سابقشون هم بيشتره رئيس ما ميشن
   آخه خدا را خوش مياد وقتي هيچكس از دختر انتظار خرجي دادن يك خانواده را ندارد و هيچ دختري به خواستگاري نميره ، هيچ كس از دختر نمي پرسه خانه داري ، ماشين داري ، كار داري و … شرط ازدواج يك دختر فقط نجيب بودنش است ولي يك پسر بدبخت بايد حتما كار و خانه داشته باشه تازه يك دختر بعد هم كه شاغل شد انتظاراتش صد برابر ميشه و با هيچ پسر بيكاري ازدواج نميكنه و ميگه بايد دكتري ، مهندسي چيزي باشه ولي پسر كارمند با دختر بيكار ازدواج ميكنه نان آور يك خانواده ميشه بعضي هاشون به پدر و مادرشون هم كمك ميكنند . بعد دو سال كار هم اين خانم ها باردار ميشن بعد سه الي چهار ماه قبل از زايمان مرخصي ميگيرند و كار را رها ميكنند ميرن تا حدود نه ماه بعد ميان سركار تازه بعد بايد بچه شير بدن تا دوسال مرخصي شيردادن داره و خيلي از آنها زن و شوهر كارمند هستند بعد هم كه زنان را با بيست سال باز نشست ميكنن خواهش ميكنيم الويت استخدام اول آقايان باشند اولويت اول با رسمي كردن آقايان باشه بخدا همين آقايان بايد چرخ يك زندگي را بچرخونند اين آقايون هستند تا دوسال ميرن سربازي و بعد ميان مي بينن همه هم دانشگاهي هاي خانم آنها استخدام شدن تازه خيلي از سمت هاي ادارات طوري نيست كه يك مرد از عهده آن بر نياد و نياز به زن ضروري باشه خيلي از جوانان بدليل نداشتن كار يا ندادن وام ها نميتوانند ازدواج كنند.
   بار يك زندگي به عهده من است و زندگي چند نفر به من وابسته شده خواهش ميكنيم شرايط كار براي همه يكسان باشد يا همه قراردادي باشن يا همه رسمي بشن
   پیامبر اسلام (ص) در نصیحتی به علی (ع) می‌فرماید: ای علی! هر چه برخود مپسندی بر دیگری نيز مپسند و هر چه بر خود روا داری بر برادرت نیز روا دار تا در داوری خود دادگر و در دادگری خود یکسان‌نگر باشی ومحبوب آسمانیان و مطلوب زمینیان گردی ((رهاورد خرد « ترجمه تحف العقول » ص۲۷))

   • حرفای شما قبول. ولی وقتی پای کار در میون باشه. فقط باید شایستگیها مدنظر باشه. نه دلایلی که شما گفتین. کی مردای ایرانی میخوان از دست از عقاید بدویشون بردارن؟ یه نگا به کشورهای پیشرفته بکنین اونوقنپت خودتون میفهمین ایراد از کجاست که هممون تو این وضع گرفتاریم. راه چاره شما خانه نشین شدن نیروی کار زنان نیست.

   • بنده خدا

    یه جا فقط از زنان کمتر امتیاز دارید اونم سربازیه. من به عنوان یک زن حاضرم سربازی برم ولی امتیازات مرد بودن توی جامعه ایرانی رو داشته باشم.

   • واقعا حرف دل همه مارو زدی

  • باسلام :حدود 21 سال سابقه کار به صورت قرارداد کار معین در یکی از ادارات دولتی دارم آیا قانونی مبنی بر تبدیل وضعیت این گونه افراد(یعنی بالای 21سال سابقه کار )به پیمانی وجود دارد.

 2. با سلام و دعای خیر

  چرا یک نیرو با 15 سال سابقه در ادارات هنوز به شکل نیروی قرارداد کار مشخص باید کار کند؟یا شرکتی یا به هر عنوان یا شکل دیگر. آیا هیچ سیستمی یا برنامه ای در کشور وجود ندارد تا نیروها بتوانند بطور خودکار یا سیستمی تبدیل وضعیت شوند؟ در غیر اینصورت بی عدالتی های زیادی اتفاق افتاده و می افتد امیدوارم برای این مشکل راه حلی پیدا بشود. با تشکر

 3. با عرض سلام
  من نیرویی هستم که از اسفند ماه سال 89 تا ÷ایان شهریور ماه 90 به صورت شرکتی اداره کل مشغول به کار بوده و از مهر 90 تا کنون به صورت قراردادی انجام کار معین مشغول به کار می شم آیا قانون جدید شامل من میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر

  • باسلام من از فرورین سال 82 تا پایان شهریور سال 85 به عنوان نیروی شرکتی و از مهر 85 طبق مصوبه ریاست جمهوری به صورت قرارداد کارمعین به اشتغال ادامه دادم البته با مدرک کارشناسی آیا طرح مهرآفرین شامل من می شود تا به پیمانی یا رسمی تبدیل شوم؟

   • 10ساله سابقه كار داريم نه پست شامل ميشه نه حقوق ومزايايي در حد پيمانيهاي با3سال سابقه كار داريم . شما را بجان بچه هايتان به جان عزيزترينتان قسم ميدهم تبديل وضعيت كنيد بخدا ديگه خسته شديم انگيزه ي كاري نداريم صرفا بخاطر نمردن ميريم سكار نه انگيزه ي كاري.

 4. با سلام و خسته نباشید
  من مدت 13 سال میباشد که در دستگاه دولتی مشغول به کار میباشم . وبه صورت قرداد کار معین میباشم هنوز بعده 13 سال یک کار مشخص ندارم و به صورت سرگردان در اداره میباشم و بیشتر کارها را هم باید انجام بدهم البته من گلایه ای از این بابت ندارم و لی از لحاظ مالی که بعده این همه کار ساپورت نمیشم و بی عدالتی رو میبینم برام سخته مثلامن صاحب دوتا فرزند هستم و هر دوی آنها محصل هستن بعد برای من مبلغ 50000 تومان هزینه تحصیلی فرزند در نظر میگیرند اونوقت یک کارمند رسمی که حتی ازدواج هم نکرده باید 150000 تومان هزینه تحصیلی فرزند بگیره این درسته گاهی اوقات با خودم میگم قید این کارو بزنم وبرم بیرون اما هر چی فکر میکنم میبینم من جونیم رو برا این کار گذاشتم و همیشه در ارزوی اینکه یک روزی همه چی درست میشه به کارم ادامه میدم به امید روز های بهتر خدا نگهدار.

 5. باسلام اول ازهمه ممنون که این استرس راازکارکنان میگیرید واقعا خسته شدم ازسال 1380درسیستم اداری بصورت شرکتی کارمیکنم تازه قراغردادی کردند ولی قراردادها روامضا نمیکنند سال تمام شد وماقرارداد روندیدیم 420حقوق میگیرم 200کرایه خانه میدم خداروشاهدمیگیرم انقدراسترس بین ماوهمکاران زیاده که همه افسردگی گرفتیم خودتون قضاوت کنید

 6. با سلام در مورد تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی که در آزمون استانداری سال 90 پذیرفته نشده اند برنامه تون چیه؟ آیا دوباره آزمون برگزار میشه یا نه.

 7. سلام من نیروی قراردادی ماده 20 تامین اجتماعی هستم و 10 سال سابقه دارم و هنوز با نیروهای شرکتی تفاوتی ندارم میخواستم ببینم تا کی بالاخره کی پیمانی میشویم و با همکاران دیگر مساوی

 8. دیگه از قرار دادی بودن و ضایع شدن حقو حقوقم خسته شدم . من و یکی از همکارا داریم یه کار انجام میدیم اما چون اون پیمانیه 2 برابر من حقوق مزایا میگیره ! این انصافه خداییش ؟! این عدالته ؟!!

 9. باسلام وخسته نباشی
  من یه کارگر هستم که بصورت قرار دادی در یک شرکت مشقول بکار هستم .با اینکه فشار کار روی مابسیار زیاد است وقتی میبینم یه کارگر رسمی شرکت هم در پاداش واضافه کار حدود یک میلیون اختلاف دارم تمام خستگی کار بر تنم میماند واقعن این انصاف است…!

 10. رضا از منطقه امامزاده(بادرود)

  با سلام و خسته نباشید
  من حدود 10 سال است که در آموزش و پرورش به صورت قرارداد معین مشغول به کار هستم اخیرا یک بخشنامه ای در مورد تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی که در مدارس روستا مشغول به کار می باشند به پیمانی و رسمی صادر شده . می خواهم ببینم آیا واقعا چنین کاری اصلا واقعیت دارد یا خیر؟ و تاکی اجرا می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. با سلام
  من نیروی قراردادی با بیش از 10 سال سابقه با مدرک کارشناسی در دستگاه اجرایی از استان گلستان می باشم میخواستم بدانم تبدیل وضعیت امثال من که در آزمون تبدیل وضعیت قراردادی به پیمانی قبول نشدن بالاخره چه میشود؟

 12. می خواستم خواهش کنم نسبت به تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی که بیش از ۱۰ سال سابقه و دارای مدرک کارشناسی هستند بدون برگزاری آزمون اقدام شود.

 13. من نیرو ی قرار داد معین در آموزش و پرورش هستم که 5 سال سابقه قرار دادی دارم و 8 سال هم بصورت شرکتی بوده ام می خواستم بدانم آخر ما را پیمانی می کنند یا خیر در حالی که بیشترین کار را نسبت یه نیروی پیمانی انجام می دهیم یک سومآنها حقوق می گیریم یعنی 450هزار تومان شمارا بخدا آخر ما را پیمانی کنید این انصاف نیست آیا این عدالت علی (ع) است که حق مظلوم خورده شود

 14. با سلام اینجانب در سال 90 مدرک کاردانی را اخذ نموده ام اما بدلیل دیر ارائه دادن به اداره اموزش وپرورش از تبدیل به اموزگاری باز ماندم والان ترم اخر کارشناسی هستم همچنان در پست خدماتی هستم از شما بزگواران خواهشمندم که در این مورد مرا راهنمایی کنید تا از خدماتی به پست های دیگر تبدیل شوم با تشکر

 15. با سلام واقعا فردی یا شخصی هست که به مشکلات ما رسیدگی کند؟ من از سال 85 به عنوان خدمتگزار در اموزش وپرورش استخدام شدم البته نیروی شرکتی الان2سال قراردادی معین هستیم مزایای که شامل دیگر کارمندان اداره یا مدارس میشه (بد اب وهوا سنوات خدمت و…)شامل ما نمیشه فقط عیدیمان یکسان است. حقوقی که الان به ما میدن واقعا خیلی خیلی کم است(450000تومان) خواهشمندیم از قراردادی به پیمانی تبدیل کرده تا ما هم مثل بقیه از مزایایی که اشاره شد بهرمند شویم به خدا ماهم انسانیم به چشم دیگر مارو نبینید لطفا. متشکریم.

 16. با سلام من از سال 78 در یک اداره دولتی مشغول به کار هستم تا کنون.
  سوالم از شما این بود که ایا قانون تبدیل وضعیت شامل من هم میشود یا خیر
  بتده در حال حاضر دارای قرار داد مشاغل کارگری هستم
  وشغل من فنی میباشد با مدرک فنی ودیپلم مربوطه
  ممنون میشم اکه پاسخ بدین به سوالم
  با تشکر

 17. باعرض سلام وادب واحترام بنده حدود 5سال قراردادی هستم وحدودا9سال هم دبیر در دبیرستانهای آموزش وپرورش بودم ودارای مدرک کارشناسی ارشد رشته فقه وحقوق می باشما در رابطه با تبدیل وضعمان به پیمانی اقدامی صورت نگرفته لطفا دستورات لازم را اقدام فرمائید باتشکر والتماس دعا

 18. خسته شدیم از قرارداد

 19. يعني ميشه بلاخره ما هم پيماني شيم خسه شدم بخدا ازا اين همه تبعيض

 20. حدود 12 سال سابقه کار به صورت قرارداد کار معین در یکی از ادارات دولتی دارم آیا قانونی مبنی بر تبدیل وضعیت این گونه افراد(یعنی بالای 10سال سابقه کار )به پیمانی وجود دارد.

 21. امير مسعود اكبرنيا

  سلام خسته نباشيد من نيروي قراردادي كار معين آموزش وپرورش استان البرز هستم چرا وضعيت ما را جهت تبديل وضع به پيماني مشخص نمي كنند والان هم حقوق اين ماه تير ماه را دريافت نكرديم.فقط دستور پيماني به شرط انتقال آمده است. لطفاً پاسخ دهيد؟؟؟

 22. سلام: حدود 12 سال سابقه کار به صورت قراردادکارمعین در یکی از ادارات دولتی دارم آیا این دولت تبدیل وضعیت خواهد کرد.

 23. با سلام و خسته نباشید از سال 77 تا کنون به صورت قراردادی در یکی از ادارات دولتی مشغول بکار می باشم ولی هنوز تبدیل به پیمانی نشدم و رای دیوان عدالت وحدت رویه تبدیل وضعیت به پیمانی نیز دارم ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته است از این وضعیت خسته شدم چه اقدامی می توانم انجام دهم من را راهنمایی کنید.

 24. حسین شمسی

  اینجانب شمس از نیروهای قراردادی سازمان تامین اجتماعی میخواستم از مدیر عامل محترم اقای مرتضوی تشکر کنم ارزو دارم که خداوند او را در این دنیا و اخرت مورد عنایت قرار دهد

 25. سلام خسته نباشید من حدودا 12 سال سابقه کار دارم در آزمون استخدامی به زور و پیگیری خودم توانستم شرکت کنم ولی متاسفانه نمره قبولی نیاوردم در حالی که در اداره ما نیروهای روز مزد که بیمه هم نبودند شرکت کردند و قبول شدن ولی من و سه تا از همکارهام که سابقه بیمه ای بیشتری داشتیم موفق نشدیم تو رو بخدا کاری کنید تا حق کشی نشه اداره ما فقط پارتیه تو رو به دینتون و به خاطر خدا کاری کنید این اتفاقات نیفته

 26. با سلام و روز بخیر از نیروهای قرارداد انجام کار مشخص با مدرک تحصیلی فوق دیپلم حسابداری و سابقه 14 سال از شما مسئولین خواهش می کنیم که در خصوص تبدیل وضعیت ما هم کاری انجام بدهید انشاءالله جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهوری محترم با درایت و حوصله در این رابطه به ما کمک کنند

 27. بابك گله داري

  با سلام و احترام
  به استحضار ميرسانم همسر بنده با يازده سال سابقه كار در سازمان دولتي كه چند سالي است قرادادي شده است و به دليل ازدواج ناچار مامور به شهري شده است كه بنده مشغول به كار ميباشم و انتقال دائم ايشان مستلزم تبيدل وضعيت به پيماني يا رسمي شدن است كه اميدوارم دولت محترم و مسئولين فداكار اين چنين وضعيت ها را بيشتر درك نمايند و اين چنيني مسائل را حل نمايند
  به اميد اينكه اين مسئله پيگري شود و اين مسئله انتقالي دائم همسرم درست بشود خيلي سپاسگزارم.

 28. با سلام : جناب دکتر روحانی خواهشمندم نیروهای شرکتی ارتباطات زیر ساخت وفناوری اطلاعات با خود آ« سازمان قرارداد ببندند چون هم حقوق خیلی خیلی پایین وهم هیچگونه امنیت شغلی ندارند وشرکت برنده در مناقصه تمام سود را می برد.با تشکر فراوان

 29. با سلام و احترام

  من كارمند قراردادي هستم با مدرك فوق ليسانس 10 سال است فعاليت دارم ، واقعا” خيلي وقت ها انگيزه را از دست مي دهم از شما مسئولين محترم تقاضاي رسيدگي به وضعيت ما قراردادي ها را دارم. با تشكر.

 30. بنده از سال 1368 در يك وزارتخانه مشغول بكار بودم . اگر بگويم در اين 24 سال به هر كه مي گويم قراردادي هستم باور نمي كند. واقعا خيلي خنده دار است. البته ناگفته نماند كه قديمي تر از من هم زياد هستند از همكاران.

 31. بابك گله داري

  با سلا م و احترام
  به استحضار ميرسانم كه واقعا جاي سپاس و تشكر دارد از مسئولين محترم و دلسوز كه اين دستور العمل به مرحله اجرا رسيده است باور كنيد با اين حال كه بنده نيروي قرارداد موقت يكي از پتروشيمي هاي كشور هستم با اين حال خيلي خوشحال شدم اين دستور العمل را ديدم چرا كه واقعا خيلي ها در كار و وضعيت شغلي ثبات پيدا ميكندد و دلسوزانه تر به خدمت خود ادامه ميدهند و همچنين باعث ميشود كه بي عدالتي خيلي كمتر شود و نيروهايي كه چندين سال است كه قرارداد معيني هستند به صورت پيماني و از پيماني به رسمي تبديل ميشوند و انشاءالاه كه واسه نيروهايي از قبلي خود بنده كه قرارداد موقت هستيم هم در شركتهاي خصوصي هم تبديل وضعيت به وجود بيايد و نظام اداري و كاري شكل بهتري به خود بگيرد و ديگر صداي اين همه اعتراض را از شركت هاي متلف دوليتيو خصوصي در تمام ادارات و سازمان ها و نشنويم ……..
  در پايان باز هم تشكر ميكنم كه اين تبيدل وضعيت جهت نيروهيا دولتي در دست اجرا است و مطمئن باشيد كه با اين كار بازدهي كار بهتر ميشود و همين كه بي عدالتي از بين برود بسيار كار ارزندهاي به مرحله اجرا درآمده است
  با آرزوي توفيق الهي جهت تمامي مديران كل چه در بخش صنعت و چه دربخش غير صنعت

 32. بابك گله داري

  با سلا م و احترام
  از برادر ارجمند جناب آقاي لطف اللله فروزنده و رئيس جمهور محترم و ديگر مديران محترم و دلسوز كه در ابلاغ اي ن دستور العمل همكاري نموده اند، صمينانه تشكر و قدرداني ميكنيم.

 33. پس تکلیف نیروهای شرکتی که برای اداره کار میکنند وقرارداد باشرکت دارن چی میشه تاکی باید نگران باشیم.که چه وقت قراردادی میشیم که حداقل برای قسمتی که کار مبکنیم تا ضمانتی بخوای میگن نیروی شرکت هستی

 34. خوش به حالتون که امید دارید
  ماکه امید مان را از دست دادیم

 35. آیا ما که حکم ما انجام کار معین هست  بر طبق این قانون به پیمانی تبدیل میشیم؟

 36. جناب اقای فرزونده و نمایندگان ملت

  سلام علیکم میخواستم از تصمیم شما تشکر کنم واقعا کار بزرگی در حق گارگران زحمتکش ایران انجام دادید دعای خیر خانواده های کارگران قراردادی دولتی بدرقه راهتان پیروزو سربلند باشید

 37. باسلام و خسته نباشید خدمت همه مسولین :
  الان در یکی از شهرهای استان اصفهان مشغول کار به صورت قراردادی هستم و نیروی بومی نیز نیستم و 2 سال هم هست که دارم کار میکنم آیا امکانش هست که ما رو هم تبدیل به وضیت پیمانی کنن و نیرویی هستم که در حال حاضر کار 3 واحد را دارم انجام میدهم که مرتبط با تخصص اینجانب نمی باشد ولی به نحو احسن انجام میدم ولی همیشه ترس این موضوع و دغدغه فکری بنده این می باشد که هر لحظه این امکان میرود که عذر مارا بخواهند تنها تقاضایی که داشتم این است که به سوال بنده در صورت امکان جواب دهید یا با یه ایمیل به ایمیل اینجانب از موضوع مطلع شوم ممنون با تشکر

 38. تکلیف کسانی که تغییر وضعت پیدا کردند و دوباره برگشت خوردند به قرار دادی چه میشود

 39. سلام. همه مسایل و مشکلات غیرقابل انکار یکسو، از همه مهمتر اینکه کارمندان رسمی گاها و اغلب احساس خودبرتربینی نسبت به قراردادیها دارند. فکر میکنند ارث پدرشون(رسمس بودنشون) و هر کاری را بر عهده قراردادیها میگذارند.

 40. با سلام
  به نظر من با این مسائلی که عنوان میشه ( برگشت از قراردادی به شرکتی)دلگرمی کارمندان به کار کم میشه و باعث رنجش کارمندان دلسوز قراردادی میشه بهتره مسئولین خودشونو جای این نیروها بذارن ببینن میتونن به کارشون دل ببندند؟ بین خودشون و خدا نمی خواد به من جواب بدن.

 41. سوالی دارم وآن اینکه این قراردادهای من درآوردی معین ومشخص وتبصره 3و4 قانون کار شرکتی خرید خدمت چگونه وازکجا به وجود می آید کارمند با ید یارسمی باشد یاپیمانی

 42. یک کارمند قرردادی

  دولت گرامی از این چشم براهی تبدیل وضعیت به پیمانی مردیم .خواهش می کنم هر چه زودتر تکلیف ما رو روشن کنید و استخدام پیمانی کنید . قبلا یکبار شه پیمانی شده بودیم و برگشتیم 2باره سر جای اولمون. چشم امید ما بشما دولت تدبیر و امیده

 43. باسلام من نیروقراردادی با سابقه 15سال که11سال درمنطقه محروم وباسختی بسیارزیاد زندگی کرده ام ازتمام نمایندگان مجلس خواهش میکنم باتصویب قانون به تمام قراردادهاسامان بخشیده وتبعیض به وجود آمده را از بین ببردن بیشتر قرادادی ها قبل ازسال 92وقبل ازبخشنامه مهر آفرین استخدام شدند اما نوبت به مارسید جلو استخدامها گرفته شد درسازمانی که من مشغول بکار هستم 2نفر باقی مانده ایم که پیمانی شویم بقیه همکاران ما همه با سابقه کمتراز ما پیمانی شدندوما از این تبعیض به وجود آمده رنج میبریم خواهشمنداست رسیدگی نمایند

 44. سلام . ما الان 2 ساله از شرکتی به قرداد مشاغل کارگری تبدیل شدیم که بهتر نشد هیچ بدتر هم شد. نه . من می خوام ببینم این مشاغل کارگر چه صیغه ای هست که از خودشون در آوردن . حرف هم میزنیم میگن میگن شما کارگر هستید قردادمعین نیستید. اما موقع حقوق که میرسه از سرو تهش که میزنن اون موقع میشیم قردادی . حااااااااالا چه برسه به اینکه بخوایم پیمانی بشیم . فکر کنم تو خواب.

 45. حدیث (18) امام على عليه‏ السلام : 
  اِستَعمِلِ العَدلَ وَاحذَرِ العَسفَ وَالحَيفَ فَاِنَّ العَسفَ يَعودُ بِالجَلاءِ وَالحَيفَ يَدعوا اِلَى السَّيفِ؛
  عدالت را اجرا كن و از زورگويى و ستمگرىبپرهيز زيرا زورگويى مردم را به ترك از وطن وامى‏دارد، و ستم آنان را به قيام مسلّحانه مى‏كشاند. 
  نهج البلاغه، حكمت 476

 46. باعرض سلام بنده کارمند قراردادی با 12 سال سابقه کاردرسازمان امورمالیاتی می باشم متاهل و فاقد مسکن و مستاجرهستم ازاداره حدود یکسال است درخواست منزل سازمانی نمودم ولی با تمام پیگیری هایم و دادن وعده های پوچالی آخرکار به بنده اعلام نمودند به کارکنان قراردادی خانه سازمانی تعلق نمی گیرد اما کارمند رسمی و پیمانی که از ما کمترهم کارمی کنند تعلق می گیرد جالب است مهلت استفاده از خانه سازمانی 3 سال است اما کارمند رسمی حدود 7 الی 8 سال از این منازل استفاده می کند و جالبترو تاسف بارتر ازآن اینست که هرکدامشان ازخودشان حداقل 2 خانه شخصی دارند ولی من کارمند قراردادی با تمام مشکلات زندگی باید مستاجرباشم آیا انصاف است لطفا روسای ادارات توجه فرمایند.

 47. فقط شخص رئیس جمهور می تواند وضعیت نیروی قراردادکارمعین را به پیمانی و آزمایشی و رسمی اصلاح نماید باید به مجلس لایحه بدهد و نمایندگان ان را تصویب و قوه مجریه آن را اجرا نماید تا شاهد چند نوع وضعیت استخدام که تبعیض آور و روحیه شغلی جوان را مترلزل می کند نباشیم . .

 48. باعرض سلام خدمت همکاران با سابقه قراردادی دولت به نظربنده دولت جناب آقای روحانی که بنام دولت تدبیر و امید است بایستی کارکنان قراردادی با سابقه و زحمتکش که از تجربیات زیادی هم درامورات دارند را بدون آزمون و اگرآزمونی می خواهد باشد با یک آزمون داخلی به پیمانی تبدیل وضعیت نمایند بدلیل اینکه ماکارکنان قراردادی برای همین دولت زحمت می کشیم و ما هم از دولت محترم متقابلا توقع داریم که به ما هم نظری بشود همکاران محترم توجه دارند که تا زمانی کارمند قراردادی به پیمانی تبدیل نشود هیچ پیشرفتی برای کارمند متصورنیست و همیشه شاهد سکون هستیم و این امر موجب سرخوردگی و بی انگیزگی و نامیدی می شود لذا ازدولتمردان و مجلس های محترم و نمایندگان مردم تقاضای عاجل داریم هر چه سریعتر وضع کارکنان قراردادی برای تبدیل وضعیت شدن به پیمانی را روشن نمایند تا موجبات خرسندی و خوشحالی این قشراز کارکنان زحمتکش دولت شود. به امید آن روز

  • با سلام و آرزوی توفیق برای جناب آقای روحانی،رئيس جمهوردولت تدبیر و امید شمارا قسم به حقانیت علی تکلیف نیروهای قراردادی کلیه ادارات علی الخصوص شهرداریها از بابت حقوق و مزایا، مسکن، وام، بن و مخصوصا تبدیل وضعیت و ثبات و امنیت شغلی روشن کنید بخدا ماهم خدائی داریم که خدمات شمارو بی جواب نمی گذاره ، آخه چقدر تحقیر، چقدر فشار اقتصادی ،چقدر بی خانمانی و خانه بدوشی، چقدر شرمندگی در مقابل اهل و عیال ، چقدر بی پولی و چقدر آوارگی و دربدری در اداره یا زندگی دیگه بخدا خسته شدیم از منت کشی این و آن مارو کی میتونه نجات بده غیر از خدا ، خدایا به تو پناه می بریم از این همه مشکلات کسی پیدا نمی شه لااقل برامون دلداری بده آه ه ه ه ه.

 49. باسلام من کارمند شهرداری با قرارداد کارگری کار معین و سابقه کارم از سال ۸۸هستش از دولت تدبیر و امید استدعاء دارم فکری هم برای تبدیل وضعیت ماها بکنند بخدا یکی از همکارانم خانمی با سابقه ۲۵سال قرار داده خودم هم مستاجر، قراردادی ها دراینجا ۸۰٪امورات را انجام میدن ولی رسمی ها ۳۰۰٪حقوق آنها را حداقل میگیرن تازه میگن خر کار میکنه اسب میخوره اگه کار نکنیم شما… اسب را میخورید به قرآن از زور تحقیر داریم می میریم اما چکار میشه کرد محتاج هستیم باید باید باید تحمل بکنیم

 50. ثویبه غزالی

  باسلام من نیروی قراردادی کارمعین هستم باسابقه 50ماه اموزشیاری درنهاد مقدس نهضت سواداموزی واکنون دارای مدرک کاردانی دررشته علوم تربیتی میباشم ازشما وزیر محترم استدعا دارم درمورد تبدیل وضعیت ما به اموزش چاره ای بیندیشید تا ماهم به هدف وارزویمان که شغل مقدس معلمی است برسیم.باتشکر

  • با سلام و خسته نباشید
   من مدت 17 سال و اندی است که در دستگاه دولتی مشغول به کار میباشم . وبه صورت قرداد کار معین میباشم هنوز وضعیت پیمانی ما مشخص نشده است سال 90 هم آزمون دادیم ولی پذیرفته نشدیم آیا باید یک آزمون که دو روز قبل از آزمون به ما خبر می دهند بایدملاک استخدامی باشد این مسخره نیست که کسی که 17 سال از درس و مدرسه دور بوده باید آزمون از کتاب های درسی از او گرفت . آیا سابقه 17 سال بیمه تامین اجتماعی ما که در سازمان تامین اجتماعی موجوده قابل قبول نیست آزمون قابل قبو ل است ؟؟؟؟ آیا انصاف است که در ازمون یک نفر غیر بومی با دوری ازشهری دیگر(7 ساعت) طول مسیر به جای من پیمانی شود؟ کو انصاف … اولویت بومی بودن کجا رفته . که یک نفر غیر بومی از یک اداره دیگر که ربطی به اداره ما ندارد استخدام شود. وقتی نیروی دیپلم برای این پست درنظر می گیرند چرا لیسانس ها جای دیپلم ها آزمون می دهند و پست سازمانی آن اداره را پر می کنند بعد از چند سال هم کار کردند به شهر خود می روند و تا بازنشستگیشان پست اداره را پر میکنند ولی کسی در اداره کار نمی کند و طرف یامامور به خدمت می شود یا انتقال پیدا می کند و به شهر زندگی خود برمی گردد. کسی که در شهر خوب زندگی کرده چطوری می تواند در شهری که باگرمای 50 درجه که 9 ماه آن گرما است زندگی کند ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister