صفحه اصلی | آرشیو اخبار | اخبار اجتماعی | صدور مجوز استخدام مددکاران اجتماعی تخصصی در استانها

صدور مجوز استخدام مددکاران اجتماعی تخصصی در استانها

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی کشور صدور مجوز به منظور استخدام مددکاران اجتماعی تخصصی در استانها را از رئیس جمهور خواستار شد.

دکتر مصطفی اقلیما گفت: با توجه به نیاز کشور به مددکاران اجتماعی متخصص در استانها حداقل صدور مجوز استخدام برای 3 نفر در هر استان به منظور فعالیت در بخشهای مورد نیاز ضروری است.
وی با اشاره به مجموع تعداد مجوزهای استخدام این مددکاران برای 30 استان به 90 مورد در سال افزود: استخدام هر یک از آنها در سازمانهای دولتی مزایای فراوانی را به دنبال دارد.
اقلیما معتقد است با صدور این مجوزها و استخدام مدکاران هیچ مددکاری بیکار نخواهد ماند، آشفتگی درسازمانها ناشی از اشتغال افراد غیر متخصص در این رشته و آسیب های جبران ناپذیر مشاوره های این افراد پایان می یابد.
وی با انتقاد از اینکه در موارد بسیاری افراد غیرکاردان و بی تجربه موقعیت شغلی کارشناسان اصلی و تخصصی آن رشته را اشغال کرده اند گفت: همه ما با امتثال امر از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر دو امر مهم شایسته سالاری و پاسخ گویی رهنمودهای گران سنگ و ارزشمتند آن حضرت را در ممدیریت امور رعایت و به کار گیریم.
با پذیرش عضویت مددکاران در سازمان نظام پزشکی برای نخست بار در ایران مشاوره به صورت رایگان انجام می شود
مددکاران اجتماعی عضو سازمان نظام پزشکی کشور می شوند

رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی کشور در ادامه از پذیرش عضویت مددکاران اجتماعی در نظام پزشکی خبر داد و گفت: با این عضویت و عقد قرارداد با بیمه ها مشاوره مسائل فردی، خانوادگی و اجتماعی برای نخستین بار در ایران به صورت رایگان انجام می شود.

اقلیما گفت: نظر به اینکه رشته مددکاری اجتماعی جزو رشته های پروانه دار می باشد طی رایزنیهای انجام شده و بر طبق ارسال نامه ی اداره پروانه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به سازمان نظام پزشکی به زودی عضویت مددکاران در این سازمان محقق می شود.
وی افزود: مددکاران پس از عضویت در نظام پزشکی می توانند با گشایش دفاتر مستقل مشاوره هزینه مشاوره ها را نیز بر طبق عقده قرارداد با بیمه ها برای مددجویان بصورت رایگان انجام دهند.

در باره روابط عمومی بهزیستی شهرستان کاشان

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺁﻳﻨﻪﺍﻱ ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻧﻌﻜﺎﺱ ﺩﻗﻴﻖ ﺭﺧﺪﺍﺩﻫﺎﻱ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﺮﻭﻥ ﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺳﺖ. ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺎﺭﻛﻨﺎﻥ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻭ ﻧﻴﺰ ﻧﺸﺮ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺨﺎﻃﺒﺎﻥ ﺑﺮﻭﻥﺳﺎﺯﻣﺎﻧﻲ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﺔ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷﺪﺓ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻲﻛﻮﺷــﺪ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎﻱ ﻛﺎﺭﺁﻣﺪ، ﻭﻇﺎﻳﻒ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﺷــﺪﻩ ﻭ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﻲ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭﻣﻨﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡﺩﻫﺪ. ﺗﺒﻌﺎً ﻓﻌﺎﻟﻴﺘﻬﺎﻱ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ، ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺯﻳﺮ ﺑﻪ ﺑﺮﮔﺰﻳﺪﻩﺍﻱ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﻲﺷﻮﺩ.

بررسی کنید

کمک هزینه فرزندان چندقلو بهزیستی

بازدید از منزل خانواده های دارای چند قلو

به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی از منزل سه خانواده  چند قلویی تحت پوشش بهزیستی شهرستان ...

تجلیل از دختران امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی به مناسبت روز دخترولادت حضرت معصومه روز دختر در بهزیستی

تجلیل از دختران امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی به مناسبت روز دختر

بمناسبت گرامیداشت روز دختر،طی نشستی با حضور متقی نژاد معاون مدیرکل و رئیس اداره، دکتر ...

۱۰ نظرات

 1. خیلی خوب است کی به اطلاع رسانی درخصوص استخدام مددکاران اجتماعی اهمیت می دهید لطفا اگر توانستید خبرهای استخدامی مددکاران اجتماعی را به ایمیل من بفرستید.
  کاری که دکتر اقلیما با توجه به مطالب گفته شده در خصوص استخدام مددکاران اجتماعی در پی انجام ان هستند اگر تحقق یابد بسیار خوب هست

 2. با سلام
  خیلی خوب است که تلاش جهت رفع مشکلات کاری مددکاران اجتماعی می نمایید و از جناب آقای دکتر اقلیما تقاضا داریم به رفع مشکلات شغلی کلینیکهای مددکاری اجتماعی نیز بپردازند .

 3. محمد رضا چزانی شراهی

  باسلام من لیسانس مددکاری دانشگاه ازاد اراک هستم تنها کاری که پیدا کردم گارکری بود فکری به حال مددکاری بکنید باتشکر

 4. سلام خسته نباشيداززحمات شمادرخصوص اشتغال مددكاران سپاس گذاريم.من به همراه دانشجويان مددكاري از شماخواهشمنديم فكري به حال اشتغال مادر مراكز دولتي بهزيستي كنيد.بهتر است به جاي افراد اموزش نديده افراد اموزش ديده وباانگيزه وجوان وارد كار شوندتاتحول اساسي ايجادش شود.

 5. با سلام من لیسانس مددکاری دارم و حدود دو سال هم در بهزیستی افسریه بعنوان طرحی مشغول بکار بودم ولی الفان 2 ساله بیکارم دوران طرحم تمام شده خواهش میکنم فکری بحال ما مددکاران بکنید متشکرم.

 6. سلام اگه عملی بشه خوبه

 7. مددکاری یعنی بیکاری

 8. خبری از استخدام نشد ؟

 9. کاوه ویسی

  مددکاری اجتماعی رشته ایه که واقعا تو جامعه مظلوم واقع شده و اکثر پستهای تخصصی مددکاری در سازمان ها توسط روانشناس مشاور و بعضا رشته های کاملا بی ربط به مددکاری اشغال شده و این در حالیه که خیلی از فارغ التحصیلای مددکاری بیکارن و این مسله از همه جا بدتر تو استان کرمانشاه وضعیت حادی داره.من از شاگردای دکتر اقلیما تو علوم بهزیستی بودم از نزدیک شاهد تلاش های ایشون برای رفع این مشکلات بودم اما متاسفانه هنوز تغییری رو حداقل تو استان خودم ندیدم.خواهشم از آقای دکتر و بقیه دست اندرکاران در حوزه مددکاری و همه مددکاران بیکار مثل خودم اینه که تمام توانتون رو بکار بگیرین که مددکاری اجتماعی وجایگاهش رو به جامعه و مسولین رده بالا بشناسونین که درادامه به اشتغال مددکاران در کار تخصصیشون منجر بشه،ان شالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin

coffee canister